Книги Українською Мовою » 💛 Публіцистика » На визвольних стежках Европи, Микола Дейчаківський 📚 - Українською

Читати книгу - "На визвольних стежках Европи, Микола Дейчаківський"

274
0
12.05.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "На визвольних стежках Европи" автора Микола Дейчаківський. Жанр книги: 💛 Публіцистика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 48 49 50 ... 54
Перейти на сторінку:
в "Українській трибуні".

Не знаю, що він у мені добачав надзвичайного, але дуже часто в рецензіях зі змагань УССК-у вживав фрази: "Найкращим на грищі був Дейчаківський". Здається, тому він вибрав мене до репрезентаційної дружини, не зважаючи на мою контузію.

Кілька тижнів перед початком розгривок моя нога поводила себе майже добре, і я міг брати участь в тренінґу команди під проводом Володимира Кобзяра. Мене приставили до складу нашої команди на змагання проти Мадярщини в Реґенсбурґу. В першій половині все було в порядку. Ми змагання вигравали. Та, на жаль, в другій половині моя контузія озвалася і я почав кульгати, так що змагання я кінчав на лівому крилі. А тому, що я бігаючи помітно кривав, мадяри не дуже мене й пильнували і я мав навіть нагоду здобути ворота у підворітній ситуації. Але й тут не пощастило, бо мій стріл на сантиметри розминувся з ворітьми.

Через ту контузію я не зміг далі брати участь в дальших змаганнях. Я зовсім тоді перестав грати. Щойно за пару місяців мій стан помітно покращав і я поволі почав вправлятися. У листопаді дійшло до фінальних розгривок, через те що три дружини — Польща, Литва і Україна здобули рівну кількість точок і мусіли розгравати одна з одною. Мене знову включили до збірної на позицію лівого помічника і я грав у змаганні з Польщею, яке ми виграли з рахунком 5:1. Під час змагання я почував себе добре, але на другий день, коли ми мали грати проти Литви, я побачив, що моя нога трохи спухла і поболювала. Щоб не трапилося так, як колись у змаганнях з Мадярщиною, я попросився, щоб мене замінили і тоді на моїй позиції грав Кутний. Наша дружина виграла з рахунком 5:1; ми здобули чемпіонат і золоті медалі. Одну з них я ще й дотепер маю.

В РЕҐЕНСБУРЗЬКІЙ "СІЧІ"

Найактивнішими футбольними сезонами були 1946-47 і 1947-48 роки. В останньому було найбільше дружин у клясі першунів — аж вісім. Але вже осіння рунда сезону 1948-49 позначилася спадом кількости дружин, бо починалася масова еміґрація до різних країн поза Европою; почалася реорганізація і переміщення таборів, тому деякі дружини враз із таборами переставали існувати. У той час кляса першунів змаліла до чотирьох команд. Розіграно тільки по троє змагань і навіть нам — УССК-ові припало очолювати табелю. По закінченні олімпійських змагань не було виглядів на продовжування розгривок у клясі першунів. Провід реґенсбурзької "Січі" запропонував усім змагунам репрезентації перенестися до Реґенсбурґу і в барвах "Січі" змагатися з різнонаціональними, а зокрема німецькими клюбами.

Я особисто радо на це погодився, бо моє матеріяльне становище після грошової реформи було незавидне, а до того зближалися мої медичні кінцеві іспити, до яких треба було солідно готуватися. На те треба було мати приміщення. Своє в Мюнхені мені вдержати було дедалі трудніше, а ще важче було з прохарчуванням. У той час, хоча я мав статус діпі, але не належав до жадного табору і був на німецькій економіці. Крім того, в Реґенсбурґу жила моя сестра Стефа, а також деякі мої колеґи, а серед них і Ахіль Хрептовський, який уже в той час працював лікарем у шпиталі ІРО в Реґенсбурґу на Ляндсгутерштрасе.

На початку були труднощі з припискою до табору в Реґенсбурзі і до полагодження формальностей провід "Січі" примістив мене в таборовому шпиталі, як "пацієнта". Я був в одній кімнаті з інженером Тарнавським, який мав тоді якусь хронічну хворобу. Кожного ранку і ввечері сестричка Віра міряла мені температуру і занотовувала в мою карту пацієнта.

Провід "Січі" поставився дуже поважно до підготовки дружини до змагань. На якийсь час найняли тренера колишньої зальцбурзької "України" — чеха Сімона. Ми дуже інтенсивно кожного дня відбували тренінґи, а суботами чи неділями їздили на різні змагання. І я, "пацієнт", кожного дня ганяв по грищі, яке було якраз біля нашого шпиталю.

З тих змагань найбільше запам'яталася наша сенсаційна перемога в Ульмі над оберліговою дружиною "Ульм 1846" з рахунком 6:4, про яку розписували численні німецькі газети.

Другим пам'ятним змаганням був виграш у Бамберґу з "Ф.Ц. Бамберґ". У моїй пам'яті залишилася прекрасна робінзонада нашого воротаря Філька Древницького: він охоронив стріл, що, як потім казав Стасьо Ходань — "я вже відвернувся, бо думав, що м'яч буде в сітці, а тут почув, що це не ґол, а корнер". По змаганнях, на яких було багато жидів, що тягнули за нами, багато з них ґратулювали йому й казали, що він с "ґуміман", тобто ґумовий чоловік.

Ми звичайно вигравали всі змагання з німецькими клюбами крайс- чи ляндесліґи, крім ремісових вислідів зі Штравбінґом і Байройтом та прогри проти реґенсбурзького "Яна" з рахунком 4:5. Але пізніше, десь у половині 1949 року, ще більше пожвавилася еміґрація, продовжувалася переорганізація таборів і дійшло до ліквідації реґенсбурзького табору, і "Січ" мусіла припинити футбольну діяльність. Перед мною знов постала дилема: що зі собою робити? Я вже почав складати кінцеві іспити і мені десь треба було мати мінімальні умовини, щоб мати змогу їх продовжувати. І тут знову вирятували мене мої колеґи, які в той час були лікарями в ірівському шпиталі, котрий ще діяв на Ляндсгутерштрасе. І знов мене прийняли до того шпиталю, як пацієнта. Хоча нічого мені не бракувало, але я мусів грати ролю хворого, носити шпитальну уніформу і дотримуватися шпитального режиму. Директором шпиталю був тоді професор Борис Андрієвський, його асистентами були Панасюк ("Владзьо") і Флюнт. Крім них, у шпиталі працювали доктори Городиловський, Іванець, Мриц, Хрептовський і Юркевич, а це була досить добра компанія. Часом влаштовували вони товариські зустрічі й малі прийняття, на які часто запрошували й мене "бідного хворого студента". Професор Андрієвський у той час був провідним політичним діячем Закордонних Частин ОУН — Бандери. Пригадую, як раз за чаркою я висловив якусь неортодоксальну думку, а він мені сказав: "Гей, Мучку, та ви паршива опозиція". В той час я не

1 ... 48 49 50 ... 54
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «На визвольних стежках Европи, Микола Дейчаківський», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "На визвольних стежках Европи, Микола Дейчаківський"