Книги Українською Мовою » 💛 Короткий любовний роман » Наосліп, Ерін Кас 📚 - Українською

Читати книгу - "Наосліп, Ерін Кас"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Наосліп" автора Ерін Кас. Жанр книги: 💛 Короткий любовний роман. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 4 5 6 ... 56
Перейти на сторінку:
Глава 3 "Новенька"

Софія

— Моє прізвище Волошина, якщо воно вам про щось каже, — дивиться на нас, а ми заперечно хитаємо головами. — Я пішла з дому і житиму тут увесь рік навчання, — говорить і дивиться на нас по черзі.

— Чому? — не витримую перша й випереджаю Леру з питанням.

— Не зійшлися з мамою думками.

— Вона вигнала тебе? — дивується Лера. Вона у мене надто емоційна до таких історій. Навіть дивиться різні передачі про рідню. Сидить плаче, а потім пів вечора розповідає те, про що дивилася. Я таким не страждаю.

— Ні, не вигнала. Я сама пішла, коли мені набридли її капання на мозок.

— А тато? — запитую обережно й одразу шкодую, бо по обличчю видно, що питання болюче.

— Його немає. Помер чотири роки тому.

— Вибач, — поспішаю закрити цю тему, щоб не засмучувати дівчину.

— Він хворів? — питає Лера, а я зиркаю на неї, щоб мовчала. Навіщо взагалі люди про таке питають?

— У його віці потрібно було берегти серце, а він цього не робив, — відповідає і на наші здивовані погляди голосно зітхає. — Не думала, що для того, щоб жити в гуртожитку, потрібно викласти усе своє життя.

— Можеш не розповідати, — поспішаю її запевнити.

— Моя мама вийшла заміж у тридцять за чоловіка, старшого від неї на двадцять п’ять років, — не слухає мене й продовжує розповідати. — За дуже заможного чоловіка, — уточнює. — Татові було шістдесят вісім, коли все трапилося. Ще не старий, але з тим ритмом, що був у нього, це не дивно.

— Шкода, — протягує Лера.

— Прийми наші співчуття, — приєднуюсь до подруги.

— Все нормально, — киває дівчина, а я розумію, що вона нормальна. Вигадані припущення розсіюються, стає соромно, що я могла таке думати про неї. — Мама ще з дев’ятого класу постійно наполягала, щоб я навчалася за кордоном, а мої відмови не чула. Коли прийшов час вступати, вона ледь до сказу мене не довела, от я і психанула. Власне, на цьому й базується наш скандал і моє вперте рішення навчатися у коледжі й жити тут.

— Помста? — зриває з язика питання Лерка.

— Ні. Скоріше, чекаю, коли вона зрозуміє, що я маю право вирішувати й розпоряджатися своїм життям особисто. Перший рік навчання жила з нею, але тепер вона підключила батькового племінника, і життя у рідному домі стало неможливим.

— А племінник тут до чого? — питаю, бо й справді не розумію.

— О, він у нас гордість. Мама на нього ледь не молиться. Права рука батька, розумний і талановитий. Можна цілий день перераховувати, як батько ним захоплювався. Вважав його сином, бо виховував з десятирічного віку, коли загинули його батьки. «Він завжди має рацію, бо сам збудував такий бізнес», — перекривляє вона й підіймає догори вказівного пальця.

— Не позаздриш тобі,— каже Лерка.

— Так. Не те слово. Мама підговорила його, що навчання за кордоном піде на користь, от він і взявся за мене. Говорить, що після коледжу відправить туди навчатися далі. Ага! Дулю їм. Отаку велику й жирну, — крутить перед нами дулю й викликає сміх Лери. — Не поїду. Нізащо. А якщо й поїду, то це буде тільки моє рішення. Моє життя, — вона з шумом видихає й знімає босоніжки. Забирається з ногами на ліжко й дивиться на нас. — Питання є?

— Ви живете разом з цим "братом"? — питає подруга. Вона так смішно округлює свої блакитні очі, коли дивується.

— Ні. Ти що? Тільки цього не вистачало. Ми живемо у будинку, який залишив батько. Мама має дохід від компанії, якою тепер займається «братик» — робить пальцями лапки. — У нього є де і на що жити, бо, крім батькового, має ще й свій успішний бізнес.

— А мама? Невже їй хочеться відпускати тебе так далеко? — виривається з мене питання.

— А мамі потрібно будувати своє особисте життя. Їй сорок вісім, і вона в активному пошуку. Ні, не подумайте, — одразу реагує на наші здивовані погляди, — вона кохала батька й по-справжньому страждала. У неї була дуже затяжна депресія, і тут я справді вдячна «братику», бо він знайшов кращого психотерапевта, щоб витягти її з відчаю. Та роки ідуть, і зараз вона вважає, що жити потрібно яскраво.

— Ти думаєш, їй байдуже? — протягує Лера.

— Не знаю, але цей висновок напрошується сам, — знизує плечима дівчина, а я бачу, як їй неприємно.

— А знаєте що? Ходімо гуляти в парк! — підводжуся й дивлюсь на дівчат. — Завтра потрібно буде прибрати, зайнятися приготуванням їжі на тиждень, але сьогодні можемо розслабитись і погуляти. Ще й на вахті не Степанівна. Всі зорі зійшлися.

Лера одразу підхоплюється й витягає з шафи шорти з футболкою. Знімає халат і швидко одягається. Збирає своє довге світле волосся у хвіст, підфарбовує губи й чекає, поки зберемося ми. Я беру сумку й запитально дивлюсь на новеньку.

— Я не піду. Це для мене додатковий стрес. Спочатку звикну до цих чудових умов, — обводить поглядом кімнату, — а вже потім увіллюся в життя студентів наповну.

— Щось принести? Ми зайдемо у магазин.

— Вина, — хмикає дівчина. — У мене до нього нереально смачний сир є.

— Добре, — невпевнено киваю й виходжу за Лерою з кімнати.

— Ти ключі взяла? — питає подруга, спускаючись по східцях.

— Так, у сумці. Боїшся не потрапити додому? — хмикаю, хоча згодна, що нова людина завжди викликає сумніви.

Далі мовчки спускаємося й виходимо надвір. Погода така чудова, що хочеться отримати додатково ще один місяць канікул. Лера бере мене під руку, і так неквапом виходимо з арки. Йдемо мовчки, бо інформацію потрібно обміркувати. Не думала я, що у заможних людей бувають такі проблеми. Здавалося б, вчися, де захочеш, але он як буває… Навіть шкода дівчину, що має такі стосунки з мамою. 

Блін! Мама! Я знову забула їй зателефонувати. Швидко дістаю з сумочки телефон й під здивованим поглядом Лери набираю номер. Вибачаюся, говорю, що нормально доїхала, і навіть стримуюсь, щоб не забурчати за пів сумки овочів. Просто чемно дякую та обіцяю зателефонувати завтра.

— Шкода, що у Лії склалася така ситуація, — говорить Лера, тільки-но закінчую розмову.

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 ... 4 5 6 ... 56
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Наосліп, Ерін Кас», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Наосліп, Ерін Кас"