Книги Українською Мовою » 💙 Пригодницькі книги » Залізна шапка Арпоксая 📚 - Українською

Читати книгу - "Залізна шапка Арпоксая"

252
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Залізна шапка Арпоксая" автора Лідія Гулько. Жанр книги: 💙 Пригодницькі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 49 50 51 ... 74
Перейти на сторінку:
хвалько.

Вродливець виправдовувався:

— Мишо, я бог, але не всесильний. Прошу, не витріщайся так на мене. Правда, правда. Це батько мій всесильний — Зевс. Але матуся — смертна, земна жінка. Точніше, я — напівбог. Хоча обдарований хистом творити чудеса.

Мишко дорікнув богові:

— У такому разі не хвалися — я великий, я могутній.

— Мишо, я, дійсно, багато чого можу. Але до Скляної Гори категорично відмовляюся наближатися. Зрозумій: у тій Горі живуть святоші. Їх нічим узяти не можна. Чому? Бо їм допомагає найвищий бог. Той, що на третьому небі. А ми олімпійські боги, навіть Зевс, ходимо під ним.

— Здогадуюся, Діонісе, якого бога ти маєш на увазі. Моя мама щонеділі відвідує церкву. Вона молиться богові, який найсильніший. Каже: усе відбувається тільки за його згодою.

— От і добре, хлопчику, що ти мене розумієш. Тільки, прошу, нікому не кажи: Діоніс хвалько, Діоніс брехун. Богів треба шанувати. Домовилися?

— Гаразд, не казатиму. Хоча, признаюся, мені сумно. Я так у твої можливості вірив, так вірив…

Мишко з опущеною головою копирсав ногою пісок, рив канавку. «Цей теж мені не допоміг. Ніхто не хоче мені допомогти.» Він ледве стримував себе, щоб вголос не заплакати.

— Но, но, Мишо, не бануй. Не слід переживати. Наприклад, від одного клопоту я з приємністю тебе звільню.

Мишко не встиг уточнити, який саме клопіт Діоніс мав на увазі. Бог крутнув жезлом і сталося приємне диво. З’явився стіл із двома стільцями, а на столі — срібні тарелі з продуктами, золоті чаші та місткий дзбан із вином.

— Діонісе, як у тебе класно вийшло, — вигукнув украй здивований Мишко. — Крутнув палицею і — на, Мишо! Ой, можливо, продукти не справжні, а бутафорські? Як у театрі, реквізит?

— Перевір, — жартував бог.

Широким жестом Діоніс запросив Мишка до столу. Хлопчик усівся на високий стілець і простяг руку до найсмачнішого — тарелі з виноградом.

— Починати трапезу заведено з морепродуктів, — повчав Діоніс. — А я почну ось із цього.

Напівбог відлив із дзбана собі у чашу червоного вина.

— Келишок же у тебе, — не втримався, похвалив Мишко. — Я таких ще не бачив. Наче ваза для фруктів. З двома вушками.

— Кантар, — гордовито мовив Діоніс. — Дуже зручний. Незамінний, коли тягнеш вино лежма. Не проллється ні краплини.

Мишко наминав в’яленого кальмара і не відводив погляду від Діоніса. Напівбог осушив кантар і цідив у нього знову вина. Примруживши око, відпив. Тримав кантар у руці, а очима повів у бік моря.

— Он як хлопці розважаються.

Мишка глянув у тому же напрямку. Перестав жувати і довго дивився з повним ротом. Проковтнув жованку і заперечив:

— То дельфіни, а не хлопці. Вони граються. Дельфіни дуже цікаві тварини. Варвара Никонівна розповідала нам у класі, що мозок дельфіна більший за людський. Він не тільки великий, а й має борозни. Не віриш?

— Чого ж — вірю. Про дельфінів я знаю більше, ніж твоя вчителька.

— Але ти не знаєш, що дельфіни дуже сильні. Ударом хвоста дельфін може вбити людину. Але дельфіни ніколи не чинять поганого людям. Дельфіни — наші друзі.

— Варвара Никонівна розповідала вам у класі про те, як дельфіни з’явилися?

— Хі, хі. Як з’явилися? Як усе живе на землі… шляхом розмноження. Щоб більше знати, я відвідую гурток «Жива планета». Я добре вчуся. Не віриш?

— Сумніваюсь. Якщо ти не знаєш історію дельфінів…

— А я тобі докажу, що знаю. Слухай. Живі організми з’явилися так. Спочатку воду заселяли тільки найпростіші організми. Їхнє тіло складалося з однієї клітини. Через кілька мільярдів років серед найпростіших з’явилась інфузорія туфелька. Туфелька мала не тільки ядро, ядерце, рибосоми, мітохондрії, лізосоми, ендоплазматичну сітку, як усі найпростіші. Але у інфузорії туфельки були ще й вакуолі. Уявляєш, туфелька не тільки перетравлювала їжу. У неї була здатність залишки неперетравленої їжі збирати й виводити назовні.

– Інфузорія туфелька мала одну вакуолю чи багато?

— Я сказав — вакуолі. Хіба не чув?

Діоніс на Мишка не зважав. Підливав у кантар вина і бурмотів:

— Це ж треба? Які знання. Ай-я-яй, які знання. Ви чули? А на вигляд нічого з себе не представляє. Веснянкуватий, безбровий, на ребрах, як на арфі, можна грати. Ні, ви тільки послухайте його.

Діалог Діоніса із кимось невидимим розохотив Мишко. Хлопчик натхненно розповідав:

— А люди, розповідала Варвара Никонівна, походять від вищих ссавців.

– І хто ті вищі ссавці? Приклади! Наводь приклади! — скрикнув Діонісій.

Бог відклав кантар убік і не спускав із Мишка посоловілих очей.

— Не знаєш? — щиро дивувався Мишко з необізнаності співрозмовника.

— Я то знаю. Хочу почути від тебе. Хто вони? — азартно кричав розчервонілий олімпійський бог.

— Мавпи. Ось хто.

— Хвостаті? Яких з Ефіопії привозять? — не повірив бог веселощів і розваг.

— Звичайно… А звідки ж їх привозити?

Мишка щиро дивувала Діонісова необізнаність. Хлопчик проникливо учив бога:

— Люди пішли від мавп. А було це так. Якось одній мавпі страшенно закортіло з’їсти банана. А дотягнутися до нього вона ніяк не могла. Тоді мавпа взяла палицю…

Бог підняв ліву руку (права була зайнята — наливала).

— Досить, досить. досить.

— Чому? Я тільки почав розказувати. Це дуже цікаво.

Мишко знайомиться з історією походження дельфінів

— Щось мене на сон хилить, — не дивлячись на Мишка, казав Діоніс. — Я приляжу, перепочину. А ти, щоб не сумував, розглядай пізнавальні картинки про дельфінів. Мене на них побачиш.

Хлопчик зітхнув:

— Гаразд. Показуй.

Діоніс поводив чарівним жезлом. Біля столу виник м’який диван із круглим підголівником. Чарівник ухопився за кінець столу і звівся на ноги. Але коліна підігнулися — і він мішком звалився на диван.

1 ... 49 50 51 ... 74
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Залізна шапка Арпоксая», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Залізна шапка Арпоксая"