Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Не озирайся і мовчи 📚 - Українською

Читати книгу - "Не озирайся і мовчи"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Не озирайся і мовчи" автора Максим Іванович Кідрук. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 49 50 51 ... 117
Перейти на сторінку:
номер «Червоного прапора», що випустили в Рівному 19 грудня 1939 року, а також про те, що 21 грудня 1991 року газету перейменували на «Вільне слово».

Марк почухав голову. Чи означало це, що газета, яку він розклав перед собою на столі, справді походила з його світу? Аж ніяк. Хлопець відклав планшет і перевів погляд на пожовклий аркуш. Ліворуч, на всю довжину першої сторінки, йшла шпальта під надрукованим фіолетовим кольором заголовком:

КРОКИ ТВОРЕННЯ

ПРО ПІДСУМКИ ВИКОНАННЯ

ДЕРЖАВНОГО ПЛАНУ РОЗВИТКУ НАРОДНОГО ГОСПОДАРСТВА СРСР У ПЕРШОМУ ПІВРІЧЧІ 1975 РОКУ

Підбито підсумки виконання Державного плану розвитку народного господарства СРСР в першому півріччі 1975 року. У повідомленні ЦСУ СРСР відзначається, що трудящі Радянського Союзу, широко розгорнувши соціалістичне змагання за дострокове виконання плану…

Марк усміхнувся та не став читати далі.

По центру під назвою газети було вміщено фотознімок завдовжки сантиметрів із п’ятнадцять і завширшки не більше як десять. На знімку — четверо чоловіків у дивних костюмах. Зображення було нечітким (навіть на 1975-й), немовби намальованим. Хлопець поправив окуляри та схилився над підписом.

Перша зустріч у космосі. На фото: радянські космонавти А. Леонов і В. Кубасов та американські астронавти Т. Стаффорд і Д. Слейтон в орбітальному відсіку космічного корабля «Союз-19».

Фото ТАРС.

(Знімок прийнято по фототелеграфу).

Нижче та праворуч від фотографії йшли заголовки:

«СОЮЗ-19»: П’ЯТИЙ ДЕНЬ У КОСМОСІ

«САЛЮТ-4»: ВІСІМ ТИЖНІВ РОБОТИ ЕКІПАЖУ

ПОВІДОМЛЕННЯ ТАРС

У ПОЛЬОТІ КОСМІЧНИЙ КОМПЛЕКС «СОЮЗ-АПОЛЛОН»

Шрифт був дрібний, окремі букви частково затерлися, тож Марку довелося нахилятися до самої газети. Він узявся читати найбільшу, третю статтю.

Після успішного виконання 17 липня основного етапу спільного польоту — стикування радянського космічного корабля «Союз-19» з американським кораблем «Аполлон» на навколоземній орбіті функціонує перший міжнародний космічний комплекс, пілотований Олексієм Леоновим, Валерієм Кубасовим, Томасом Стаффордом, Венсом Брандом і Дональдом Слейтоном.

Через три години після стикування радянські космонавти відкрили люк тунелю між орбітальним модулем «Союз-19» і стикувальним модулем «Аполлона», і командири кораблів Олексій Леонов і Томас Стаффорд обмінялися першим рукостисканням на орбіті. Потім Томас Стаффорд і пілот стикувального модуля Дональд Слейтон перейшли на борт радянського космічного корабля «Союз-19».

О 22 годині 24 хвилини по радіозв’язку було передане привітання товариша Л. І. Брежнєва екіпажам кораблів «Союз-19» і «Аполлон». Від імені радянського народу і від себе особисто Генеральний секретар ЦК КПРС поздоровив їх із знаменною подією — першим стикуванням радянського й американського космічних кораблів і побажав екіпажам успішного виконання наміченої програми і благополучного повернення на Землю.

Командир корабля «Союз-19» О. А. Леонов висловив гарячу подяку Центральному Комітетові КПРС, особисто товаришеві Л. І. Брежнєву за сердечне привітання і високу оцінку праці радянських і американських учених, конструкторів і космонавтів. Ми дуже схвильовані теплими словами Леоніда Ілліча, сказав Олексій Леонов, і будемо працювати ще краще. Дуже багато хочеться сказати Леоніду Іллічу у відповідь на його хвилюючі слова, і ми, космонавти, висловимо йому свої щирі почуття вдячності ще раз при особистій зустрічі після повернення на Землю…

Хлопчак удруге не стримав усмішки. «Дуже схвильовані теплими словами Леоніда Ілліча…» Ну, звісно, екіпаж у тісній капсулі, в якій чи не щодня що-небудь виходило з ладу, однозначно не мав через що хвилюватися, крім «теплих слів» старого бюрократа. Марк знову взяв до рук планшет і надрукував у пошуковому рядку «Google» два слова: «союз аполлон». Стаття з Вікіпедії очолила перелік результатів пошуку. Хлопець перейшов за посиланням. Спільний експериментальний політ зі стикуванням двох космічних кораблів справді відбувся влітку 1975-го. Марк перевірив дати, прізвища астронавтів, назви та маркування кораблів — усе збігалося.

Чи це підтверджувало, що газета з його світу? Напевно, так. Але не точно.

Під статтями про «Союз-19» і американський «Аполлон» умістили вже геть ідіотську розповідь комбайнера Віталія Музики про свої досягнення.

…Й ось настала ця радісна хвилина, коли з бункера мого комбайна посипалася двохсота тонна хліборобського золота.

Марк не дочитав її. Відкинувся на спинку крісла, визирнув у вікно. Страшенно хотілося поділитися з кимось, поговорити… Не про газету, звісно, взагалі про все, що відбулося впродовж попередніх днів. Від часу першої подорожі Колумба… хлопець ледь закусив губу. Та до сраки Колумба! Нічого подібного ще не було. За всю історію ніхто не відкривав інших світів у буквальному значенні! Марк перевів погляд на розгорнутий випуск «Червоного прапора» сорокарічної давності. Розповісти дідові? Він, напевно, відразу не повірить, здивується, але зрештою зрозуміє, що онук не вигадував би історію, яку можна легко спростувати. А потім що? Що станеться, коли про паралельний світ дізнаються дорослі? Хлопець провів долонею по потилиці. Буде мерва. Ще й яка. Він уявив, як до Рівного, наче мухи, злітаються науковці з усіх закутків планети, як довкола їхнього будинку зводять кордони, встановлюють намети з обладнанням. Несподівано Марк відчув неприємне поколювання: спершу в долонях, потім у руках і зрештою в грудях. Ясно як день, що після такого для нього та Соні той дивовижний світ виявиться безповоротно втраченим. Вони ж лише нетямущі підлітки. Їм більше ніколи не дозволять туди повернутися, на гарматний постріл не підпустять до ліфта. А він іще жодного разу там не скупався, і до гір не ходив, і… Кожна наступна думка влучала в крихітне, проте дуже вразливе місце у свідомості. Ні! Бляха, ні! Марк волів ні з ким не ділитися тим світом.

Він зайшов у «Контакт», розкрив вкладку «Повідомлення». Соня була в мережі. Марк написав:

Марк 18:32

це знову я

здоров))

я дещо взяв звідти

після того як ти пішла

Дівчина довго не відписувала.

Соня 18:34

що взяв?

Марк 18:34

газету

Соня 18:34

яку газету?

Марк 18:34

в кімнаті на першому поверсі лежала газета

я через вікно її помітив

ти хіба не бачила?

Соня 18:34

ні

Марк 18:34

я розбив вікно, заліз туди і забрав її

Хлопець очікував на зливу запитань — яка назва газети? якою вона мовою? що в ній написано? — та дівчина мовчала. Він почав писати сам.

Марк 18:34

газета за 20 липня 1975-го

прикидаєш?

називається «Червоний прапор»

колись така виходила в Рівному

з такою ж назвою

ще

1 ... 49 50 51 ... 117
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Не озирайся і мовчи», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Не озирайся і мовчи"