Книги Українською Мовою » 💙 Пригодницькі книги » Одного разу на Дикому Сході 📚 - Українською

Читати книгу - "Одного разу на Дикому Сході"

348
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Одного разу на Дикому Сході" автора Владислав Валерійович Івченко. Жанр книги: 💙 Пригодницькі книги / 💙 Фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 50 51 52 ... 85
Перейти на сторінку:
Час від часу приходив до неї, дивився. Кусав собі губи.

Була та дівчина схожа на іншу. З сусіднього села на рідній Рязанщині. Ту звали Маша, і така вона була приємна та голосиста, що всі до неї клинці підбивали. І Андрій Єрофеєв теж. Стрункий, чубатий, ходив на заробітки до міста, купив собі нові чоботи та сорочку з жилеткою, картуз модний. Вогонь-парубок! Подобався він Маші, і сиділи вони поруч на вечорницях, і цілувалися гаряче і все ішло до того, що сватів треба засилати. Коли батьки Машині вирішили віддати її за іншого. За сина мірошника. Заможна родина, хата і комора під залізом, аж два млини на річці стоїть, коней десяток мають, батраків наймають. Хіба не буде Маша з ним щаслива, та й батькам щось від тих багатств перепаде! І нехай не подобався той мірошників син Маші, так це ж шлюб, це справа серйозна, тут важливе питання, а не ота дурня, що подобається чи ні. Маша вже і плакала, і в зашморг лізла, сам Андрій приходив з її батьками розмовляти. Але сказали йому, що бідар він і родина в нього — старці, власної землі — зась, як з такими людьми родичатися можна? Андрій не втримався, пішов та набив пику супернику. Андрія у холодну кинули. Поки там сидів, і весілля відгуляли. Переказували йому, що Маша спочатку сумна була, плакала за столом, а потім випила наливок солодких, висохли сльози, посміхатися почала, навіть танцювала.

Ледь не збожеволів від того Андрій і пішов добровольцем на фронт. Якраз японська війна почалася. Думав там загинути. Але пощастило, не загинув. З полону повернувся, далі в армії служив, додому не приїжджав, щоб не показувати обличчя своє, тигрою пошматоване. Вже на німецькій війні про комунізм дізнався, про всесвітнє братство, коли усі люди рівні, а не так, щоб от комусь усе, і млини, і Маша, а комусь нічого. Прямо питав, у агітаторів, чи можливо таке буде при комунізмі, щоб за багатого дівчину віддавали, хоч вона іншого кохає. Агітатори казали, що у комунізмі не буде ані бідного, ані багатого, усі люди рівні і всі люди вільні. І якщо кохає кого дівчина, то з ним і буде, ніхто її не примусить за іншого піти. Бальзамом були ті слова на Андрієві рани, повірив він і пішов за агітаторами. Про минуле намагався не згадувати. Вже після революції якось проїздом був у рідних місцях, вирішив заскочити до своїх, дізнатися, що і як. Посидів з братами та сестрами, про Машу нічого не питав, та хтось і сам розповів. Що чоловік її, син мірошника, пияком виявився, а оце нещодавно залився. Мірошник же почав до Маші лізти, снохачити тобто. Вона пручалася, а він її силою узяв. Від сорому Маша пішла і втопилася. Якраз у ставку біля млина, де глибоко було.

Про це як почув Андрій, то, підхопився, на коня заскочив, поїхав до мірошника і застрелив його. Андрія заарештували, але швидко відпустили, бо ж мірошник був соціально чужий, а Андрій — свій.

Після того вирішив Єрофеєв, що серце у нього зробилося кам’яне і більше вже не буде там хвилювань, наче у дуба старого, який і листочка зеленого не випустить. Став він солдатом революції, про неї тільки думав, нею жив. Воно то, звісно, природа своє брала, вимагала, бували в нього коханки, чоловік же був молодий, здоровий. Але не більше того. У серце нікого не пускав, зачинено воно було, як здавалося, назавжди.

Коли ось на тобі. І сам комполку не розумів, чого він учепився за цю дівчину. Що на Машу схожа, така ж чорноволоса та броваста, так хіба мало схожих було? Що побита і слабка, так і цього добра бачив багато. Бо ж війна. Але ось зачепила і все тут. Був кремінь, а став пух. Оце треба було йти, відпочити, поспати перед походом, а він тупцював біля воза, дивився на дівчину, що тривожно спала.

— Нічого, молода, виживе. До весілля все заживе, — сказала одна з медсестер. Посміхнулася, бо ж не сумнівалася, хто женихом на весіллі тім сидітиме. Бачила погляд комполку, бачила, як набрякли сльозами очі його грізні. Уже весь полк знав, що закохався командир. Дивувалися, чого саме у неї. У побиту та катовану. Міг би вибрати іншу. Он у них в Охтирці серед заручників такі кралі були! Офіцерські жони! Білошкірі та гордоокі. Оце їх би на поталу віддали! Але комполку і сам не гам і другому не дам. Не підпускав нікого до заручниць, хоч вони були ворогині революції і все одно до стінки їх поставлять рано чи пізно. Сам же у цю дівку закохався, яка і мала ще, і в руках у «вовчиків» побула. Дивний комполку, дивний.

Поки червоноармійці розумували про кохання комполку, Чет, Міра та Дубківський поспішали степовою дорогою.

— Слухай, ти наче якийсь тевтонський лицар! — сміялася Міра з сотника, який натягнув собі на голову чавунок. Звичайний чавунок, у якому в селах варили борщі чи ліниві вареники. Чет тільки головою крутив, мовляв, нічому вже не дивувався від цього сотника. Але Дубківський на це не зважав.

— У Бар-Кончалаби чітко написано, що чавунок на голові — єдиний шанс урятуватися від чорних вершників! — запевнив сотник, серйозний та переляканий. — І ви одягайте! — Дубківський тримав у руці ще два чавуни, які взяв з павучої хати. — Чорні вершники можуть вбивати думками! Треба захистити голову від їх впливу! Чорні вершники — найстрашніші! Ну, окрім невидимого чудовиська!

— Є і таке? — єхидно спитала Міра, яка не схильна була вірити у всю цю маячню.

— Є! У книжці Бар-Кончалаби про нього цілий розділ! Там таке, що і читати страшно! Що вже казати про те, щоб зіштовхнутися з чудовиськом насправді! — Сотник у захопленні крутив головою, через що чавунок сповз йому на очі, гупнув по носу. Дубківський аж засичав, все це виглядало смішно, наче виступ клоуна в цирку. Чет та Міра посміхалися. Сотник поправив чавунок, помітив посмішки, роздратувався, що йому не вірили. — Це правда! Страшна правда! Невидиме чудовисько!

1 ... 50 51 52 ... 85
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Одного разу на Дикому Сході», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Одного разу на Дикому Сході"