Читати книгу - "Житія Святих - Травень, Данило Туптало"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Чули ж троє друзів його про все зло, що найшло на нього, прийшли до нього кожен зі свого краю: Еліфаз, теманянський цар, Білдад, шух'янський суддя, і Цофар, нааматянський цар. Домовилися разом відвідати його й утішити. І, побачивши його здалеку, не впізнали, і закричали голосом великим, і заплакали, роздерши кожен одяг свій і посипавши землею голови свої, і сиділи в нього сім днів і сім ночей, ніхто ж з них не промовив до нього слова, бачили-бо рану його люту і велику вельми. Також і брати його, і сестри, і всі, хто його знав, чувши про все, що сталося з ним, прийшли до нього і дивувалися через все, що навів на нього Бог. їли ж і пили в нього, утішали його, і дав йому кожен вівцю одну і чотири драхми золота.
Господь же зцілив його рани і благословив останнє Йову більше, ніж попереднє, і було худоби в нього: овець — чотирнадцять тисяч, верблюдів — шість тисяч, пар волів — тисяча і ослів стадних — тисяча. Народилося в нього знову синів сім і доньок три, як і раніше було. Подвоїв Господь худобу Йовові, дітей же не подвоїв, аби не подумав, наче перші його діти загинули, як худоба. Худоба-бо цілком загинула, діти ж, померши, не загинули, але віднайдуться у Воскресенні праведних. Були ж доньки його настільки гарними, що годі було знайти дівчат, подібних красою до доньок Йовових у піднебесній, і дав донькам своїм спадок у братах їхніх.
Прожив Йов після рани тої літ сто і сімдесят, всіх же років прожив двісті сорок вісім, і бачив синів своїх аж до четвертого коліна, і помер у старості глибокій, сповнений днів, нині ж живе життям без старости, де років не бракне, у царстві Отця, і Сина, і Святого Духа, єдиного у Тройці Бога, Йому ж слава завжди: нині, і повсякчас, і навіки-віків. Амінь.
У той самий день страждання святого мученика Варвара Воїна і тих, що з ним
Коли богоненависний цар Юліян Відступник війну мав з народом, що називався франки, послав проти них воєводу Вакха, у полку якого був хоробрий воїн на ім'я Варвар, християнин вірою, але таємний. Обидві сторони вже приготувалися до бою, а мали франки борця одного сильного, подібного на давнього Голіяфа, який виходив перед полк римлян і кликав на однобій, щоб вийшов хтось один боротися з ним. І насміхався з римлян, бо ніхто з їхнього полку не смів проти нього вийти: страшний-бо був на вигляд, великий тілом і сильний. Вакх же воєвода, знаючи хоробрість блаженного Варвара, прикликав його до себе і спитав, чи може він вийти на боротьбу проти того борця гордого, що силою своєю вихваляється. Варвар же, покладаючись на допомогу Господа свого Ісуса Христа, в якого вірив, не відмовився вийти і, озброївшись знаменням хресним, пішов, зійшовся із супостатом, здолав його, допомогою Божою, й убив. Ангела-бо Господь приставив до блаженного Варвара, який допомагав йому. Осоромилися франки і злякалися, а римляни, осмілівши, кинулися на них і до решти перемогли їх. За таку свою хоробрість блаженний Варвар велику мав честь серед полків римських, і від царя хвалу, і комитським саном його вшановано. Тоді воєвода Вакх, після славної тої над ворогами перемоги, коли був із воїнством своїм у Тракії, захотів принести жертви ідолам, віддаючи їм дяку за перемогу, яка, вважав, дарована не від Христа Бога, але від суєтних богів його. І прикликав комита Варвара до нечистих тих жертв — як найпершого переможця. Святий же Варвар відкрито визнав себе християнином, ідолів же відрікся. І сповістив те воєвода цареві. Цар же, воїна Христового до себе привівши, звелів на катівні повісити і різати мечем живіт його, допоки не вилилися нутрощі його на землю. Святий молився, і явився ангел, і зібрав нутрощі, вклав знову на місце в живіт і зцілив мученика, що ані сліду не було рани на тілі, і з катівні відв'язав. Бачивши таке чудо, воєвода Вакх повірив у Христа з двома воїнами — Калимахом і Діонисієм. І визнали Христа, нечистих богів еллінських ганьбили. Через те, велінням Юліяна-царя, голови відтяли новим ісповідникам Христового імени — Вакхові, Калімахові і Діонисієві, — й увійшли вони в лик святих мучеників на небі. Святого ж мученика Варвара нечестивий цар звелів до колеса залізного прив'язати, під колесом же вогонь великий розпалити й обертати колесо те з мучеником над вогнем, ллючи на тіло страдницьке киплячу олію. Мученик же молився до Бога і неопалимим залишався, а вогонь кинувся на тих воїнів, що катували, попалив їх, двох же з них спалив на попіл. Вкинено тому було страдника в темницю, де явився йому Господь і зміцнив його.
На ранок же вивели його і на чотири боки розтягнули нагого, били воловими жилами без милости по хребті і по животі. Тоді піч три дні палили, вкинули в неї мученика. У ній пробувши сім днів, святий залишався живим і здоровим, нітрохи від вогню не ушкоджений, і вийшов з печі, наче з лазні, славлячи Бога і дякуючи Йому. І знову вкинули його до темниці, куди багато скорпіонів, і зміїв, і всілякого гаддя до нього впустили, щоб вони
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Житія Святих - Травень, Данило Туптало», після закриття браузера.