Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Керуй гормонами щастя 📚 - Українською

Читати книгу - "Керуй гормонами щастя"

563
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Керуй гормонами щастя" автора Лоретта Граціано Брюнінг. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 54 55
Перейти на сторінку:
було 11 років. Вона бачила, наскільки вони захоплені своєю професією та якою повагою користуються. Більш того, вони уважно ставилися до Мері, наче до повноправного учасника дискусій, коли розмовляли з її батьками. Легко уявити, що це сприяло формуванню в неї нейронних зв’язків, які змусили її стати археологом, щоб отримати бажану винагороду.

«Археологічні» нейронні зв’язки Мері Лікі почали формуватися ще раніше. За 100 років до її народження в каменоломнях Англії один з її далеких родичів виявив артефакти кам’яної доби. Йому вдалося навіть знайти кам’яні сокири, що були схожими на ті, які Мері знаходила під час розкопок в Африці. За підтримки Товариства збирачів старожитностей родич Мері опублікував статтю про те, що людина з’явилася набагато раніше, ніж прийнято було вважати. На жаль, його погляди набагато випередили свій час і були відкинуті науковим співтовариством. Мері почула цю історію в ранньому віці, тож, імовірно, вона справила на неї враження. Зрештою Мері завершила роботу, яку почав її родич.

Річард Лікі (автор книжки «Війни в дикій природі») розповідав, що з ранніх років прагнув до самостійності та хотів сам себе забезпечувати. Це стає зрозумілим у світлі коментаря Мері Лікі, що її чоловік завжди був особливо суворий до Річарда і ставився до нього як до суперника. Схожа поведінка є поширеною серед горил. Коли самець досягає статевозрілого віку, батько починає ставитися до нього наче до суперника, а молодий самець залишає групу заради власної безпеки. Коли молодий Річард почав самостійне життя, він не планував наслідувати батька. Але все дитинство він провів на розкопках, буквально вбираючи в себе наукову методологію. У нього несвідомо розвивалися дуже важливі навички, і врешті-решт він знайшов для них гідне застосування.

Букер Вашингтон на власному сумному досвіді знав, що таке дитяча праця. Він мріяв здобути освіту та довгі роки чекав на цю можливість. Зрештою він усе життя прагнув допомагати людям здобути освіту. Можливість навчатися була для нього безцінною. Сьогодні загальну шкільну освіту гарантовано громадянам США законом, але для дітей цей процес лише подекуди буває бажаним. Вони сприймають школу як неминучість, з якою треба миритися. Порівняно з дитячою працею, школа – це винагорода, але ось порівняно з іграми та сучасними розвагами переваги школи стають не настільки очевидними. Сьогодні в дітей сформувалися очікування, що навчання має бути цікавим, – вони навіть відмовляються вчитися на підставі того, що це «невесело». Це замкнуте коло, тому що не всі речі в житті приносять задоволення, поки в людини не збудовано базові нейронні зв’язки для їхньої обробки. Коли дорослі заохочують відмову дітей вчитися, в останніх не формуються базові нейронні зв’язки для навчання і це завдає їм істотної шкоди. Букер Вашингтон мріяв навчатися, бо на підґрунті свого раннього досвіду сприймав це як винагороду.


Використовуйте свої зв’язки

У період раннього дитинства в мозку кожної людини формується велика кількість нейронних зв’язків. Вони є настільки ефективними, що людина спирається на них протягом усього життя. Суть полягає не в тому, щоб у чомусь звинуватити батьків, а в тому, щоб зрозуміти, як мозок створює картину світу. У вас зникне необхідність шукати причину своїх успіхів або невдач у навколишньому світі, коли ви зрозумієте, що це є виключно особистою справою.

Ваш ранній досвід був унікальним. Він запрограмував ваш мозок бачити світ в унікальний спосіб. І ви здатні скористатися цим, щоб робити те, чого ніхто більше зробити нездатний. Не варто шкодувати з приводу нейронних зв’язків, яких у вас немає, – знайдіть гідне застосування тим, що у вас уже сформовані.


Про автора

Лоретта Граціано Бронінг усе життя прагнула зрозуміти, чому людина почувається нещасною. Її не переконували теорії мотивації, що вона їх вивчала, а тому доктор Бронінг продовжувала шукати відповідь. Коли вона дізналася, який вплив гормони мають на поведінку тварин, для неї все встало на свої місця. Лоретта завершила викладацьку кар’єру та заснувала Inner Mammal Institute.

Доктор Бронінг – заслужена професорка управління Каліфорнійського університету. Вона отримала ступінь доктора філософії в Університеті Тафтса та ступінь бакалавра в Корнеллському університеті, де проводить міждисциплінарні соціальні дослідження. Доктор Бронінг є авторкою книжок Habits of a Happy Brain: Retrain Your Brain to Boost Your Dopamine, Serotonin, Oxytocin, and Endorphin Levels та I, Mammal: Why Your Brain Links Status and Happiness. Також вона веде блог Your Neurochemical Self на сайті PsychologyToday.com.

Проєкт Inner Mammal Institute пропонує людям інструменти, що допоможуть їм жити в злагоді зі своїм внутрішнім ссавцем. Він уже допоміг тисячам людей навчитися управляти своїми гормональними сплесками. Щоб отримати більше інформації, відвідайте сайт www.InnerMammalInstitute.org.

Після університету доктор Бронінг провела рік в Африці в рамках програми «Добровольці ООН», де спостерігала, як корупція перешкоджає економічному зростанню, після чого вирішила навчати своїх студентів альтернативним методам і написала книжку Grease-le $$: How to Thrive without Bribes in Developing Countries про те, як досягти економічного благополуччя без хабарів і корупційної складової, та виступала з лекціями з цієї теми в Китаї, Вірменії, на Філіппінах і в Албанії.

Зараз вона безоплатно працює екскурсоводом у зоопарку в Окленді, де розповідає відвідувачам про соціальну поведінку тварин, кожного дня не припиняючи дивуватися, наскільки збігається поведінка тварин у дикій природі та людини в соціумі.


Оглавление Вступ Розділ 1. Чому ваш мозок підтримує негативне мислення Розділ 2. Позитив від позбавлення загрози Розділ 3. Позитивність передбачень Розділ 4. Позитивне мислення та соціальна довіра Розділ 5. Позитивність та прагнення до домінування Розділ 6. Будуємо звичку СРО Розділ 7. Шлях до позитивного мислення Післямова Додаток. Суб’єктність у книжках та фільмах Підсумок
1 ... 54 55
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Керуй гормонами щастя», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Керуй гормонами щастя"