Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Дожити до весни 📚 - Українською

Читати книгу - "Дожити до весни"

254
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Дожити до весни" автора Надія Павлівна Гуменюк. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 53 54 55 ... 93
Перейти на сторінку:
два варіанти печального фіналу: або її заберуть у дурку, або вона сама з власної квартири на той світ утече, – зітхнула Віка.

– Як ти могла, Лізо? Що це за журналістське розслідування? Хто тобі дав право копирсатися в житті людини, яка просила в нас про захист? – обурилася Єва.

– Хто-хто… Чижик в манто! – як лезом відрізала Ліза.

Манто Чижикові, звісно ж, ні до чого. Сидів у новенькому світлому костюмі, відкинувшись на високу спинку такого самого новенького шкіряного крісла кольору кави з молоком. Біля вуха слухавка, до обличчя приклеєна посмішка. Кабінет уже звільнений від зайвих паперів і видраяний до блиску, як операційна палата в лікарні. Здається, Чижик волів би розмовляти з невидимим співбесідником до самого вечора, аж поки в цієї нестерпної Єви Вольської лусне терпіння і вона піде геть з-перед його редакторських очей. Але вона вперто чекала.

– Тут така справа… – зам’явся, нарешті відклеївши слухавку від як завжди побуряковілого після довгої розмови вуха. – Із грошима за попередні місяці, мабуть, ніц не вийде. Така-от халепа… Хазяїн почне платити тільки з дня підписання купчої, бо…

– Казав пан – кожух дам, та слово в нього тепле. Але я не стосовно зарплати.

– І от ще, ледве не забув, – Чижик вдає, що не почув її репліки. – Борис Ковалицький телефонував. Оце ми з ним якраз розмовляли. Він прочитав твій матеріал – я передав йому на ознайомлення. Каже, непогано написано, але немає головного – про його талант. За розведення полуниць і дресирування собаки, ти ж сама розумієш, звання заслуженого артиста не дають. Треба буде дописати кілька гарних речень. Він за годинку буде тут, привезе відгуки своїх шанувальників, покаже, де вставочки зробити. Ти вже постарайся.

– До дідька вашого Ковалицького! Як оце розуміти? – запитала, вже не стримуючись.

– Ти про Єлизаветину статтю? Я знаю тільки те, що нічого не знаю.

– А Сократ тут яким боком? Ще скажіть, що це його дух явився аж із древньої Греції і напоумив Лізку захищати в такий спосіб підпільний гральний клуб. До речі, є інформація, що коріннячко притону тягнеться аж із Гонконга, а власник його живе в Росії, куди пливуть гроші від цього азартного бізнесу, і що він приятель Сені Коси, тобто Семена Косарика. Тому-то спокусливі отруйні ягідки й дозрівають та цілими гронами звисають на наших теренах.

– Квіточки, ягідки, коріннячко… Ну що за ботанічна літературщина? Що нам до цього? Газета не відкриває і не закриває гральні клуби, не виготовляє і не продає сурогат, не мотивує і не карає повій, не спонукає і не ловить контрабандистів… Я до того, що знати ми можемо багато, бо така наша професія, але займатися цими справами мають інші служби. І взагалі… Ми ж говорили з тобою про нову концепцію…

– Нову? Чого ж вона так нагадує стару, ще з іншої епохи? Збіг просто-таки один до одного, лише замовники інші. Щось таке я знала, коли ще була студенткою. Вам не здається, що Сеня Коса разом із газетою приватизував ще й вашу душеньку?

– Дорогенька моя! Світ – це вселенське торговище, на ньому продається геть усе. І на всякий товар є покупець, навіть на уцінений. Така діалектика життя. Тож головне – продати дорожче.

– Я не дорогенька, і тим паче не ваша. І є, до речі, різниця між словами «продати» й «продатися».

– Жаль!

– Жаль чого?

– Що ти не наша. А от Ліза в нас залишається.

– З чим я вас і вітаю!

– Пішла ти зі своїм вітанням! Наївна дурепа, яка так і застрягла у своїй героїчній журналістиці дев’яностих.

– У героїчній журналістиці дев’яностих? А знаєте, в цьому щось є. Не те щоб ми були героями. Ні, звісно ж, ні! Принаймні я себе такою ніколи не вважала. Але писали ми справді про героїв. А про що та про кого будете тепер писати ви у своїй чи то пак Косариковій старій-новій газеті?

– Це вже тебе не стосується. Якщо така розумна, то спробуй свою створити! Хоча б сяку-таку. Та втримати її на плаву…

– Навіщо ж утримувати сяку-таку? Для чого? Сякого-такого у нас вистачає. А газета має бути – як ви там колись самі казали? – сторожовим псом демократії?

– От і заведи собі такого пса.

– Може, й заведу!

– А зараз іди, не заважай працювати.

– Вже пішла!

– І забудь сюди дорогу.

– Вже забула!

– Ну-ну…

«Зжуй, Чижику, полину!», – відповіла подумки Лізчиним голосом і гримнула дверима. За півгодини вона поклала перед Чижевським заяву, зібрала речі та вийшла з редакції, щоб уже ніколи не повернутися до неї. Їй здалося чи він справді подивився їй услід так, ніби заздрив, що вона йде, а він зостається?

***

Іриска все літо зникала на археологічних розкопках у Старому місті. Сусід, викладач з історичного факультету, запропонував їй місце в експедиції. Донька з радістю погодилася: з одного боку –

1 ... 53 54 55 ... 93
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Дожити до весни», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Дожити до весни"