Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Домовлятися завжди. Як досягати максимуму в будь-яких переговорах 📚 - Українською

Читати книгу - "Домовлятися завжди. Як досягати максимуму в будь-яких переговорах"

322
0
25.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Домовлятися завжди. Як досягати максимуму в будь-яких переговорах" автора КЕННЕДІ Ґевін. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 53 54 55 ... 74
Перейти на сторінку:
є «жертва», яку підбурюють на вчинення відверто незаконних дій або ж яка через свою жадібність хоче отримати гроші, не докладаючи зусиль.

Відчай також змушує людей укладати всілякі угоди, яких варто було б уникати, але, на їхнє переконання, «обставини не залишають їм вибору». Уявіть себе на місці електронного інженера, який винайшов революційну технологію мінімізації сигналів для передання чітких зображень з мобільного телефону. Ви впевнені, що це — унікальна у своєму роді технологія, але у вас немає коштів, щоб розвивати її в комерційному плані. Ви хотіли б розвивати її самостійно, а не продати якійсь телекомунікаційній компанії, яка залишить вас без прибутків від комерційного використання вашого винаходу.

Усі банки і венчурні компанії, до яких ви звертаєтесь, відмовляють вам або хочуть отримати в межах 70—90 % ваших акцій. Зрештою ви знаходите венчурну компанію, яка пропонує вам трохи кращу угоду (55 % акцій), і на цей момент ви вже втратили надію. Можливо, великі науково-дослідні компанії незабаром наздоженуть вас, тож ви вважаєте, що потрібно починати продаж.

Це небезпечний етап для всіх перемовників. Ви не можете прочитати думки іншого перемовника, вам невідомо, що він планує робити після початку співпраці, і у вас немає гарантії, що він не спробує скористатись з вашої ситуації.

Але ви можете значно посилити свій захист завдяки документам, які підписуєте. Шлях до неетичної поведінки з боку партнера відмічено діями, які договір дозволяє йому застосовувати. Якщо ви дивитесь лише на обсяг інвестицій, які можуть задовольнити вашу потребу в грошах, і поспішно переглядаєте умови договору перед тим, як підписати його, ви спонукаєте до того, щоб вас ошукали. У будь-якому договорі потрібно вивчати свої вразливі місця на той випадок, якщо щось піде не так. Якщо у вас виникають сумніви, ставте запитання і розглядайте різні сценарії (послідовність запитань «а раптом», яку ми розглядали в одному з попередніх розділів).

Наприклад, ваш новий партнер зазвичай пояснює необхідність мати мажоритарний пакет акцій намаганням забезпечити «надійність». Він може заявити про цілковиту незацікавленість у всьому, що не стосується прибутку, і про небажання залишатися мажоритарним акціонером після того, як його інвестиції окупляться. Таке пояснення може заспокоїти вас. Але чи зафіксоване воно в документах? Якщо ні, то чому?

Однак він може втрутитись у маркетинг і подальше розроблення вашої продукції, наприклад, намагатись отримати прибуток за допомогою передання ліцензій — внаслідок цього конкуренти можуть заволодіти технологічною інформацією. До того ж ваш партнер може змусити вас продати технології вашого спільного підприємства і патенти великій компанії заради короткострокових грошових потоків, але всупереч вашим довгостроковим планам з продовження діяльності в цьому секторі. Більше того, він може втомитись від цієї технології і продати свої акції третій стороні без урахування ваших інтересів, після чого у вас виникне конфлікт з новими партнерами і вашу участь у справах буде зведено нанівець.

Підсумовуючи вищесказане, вам потрібно зберігати за собою контроль над вашою компанією або мати механізм, який забезпечить вам можливість повернути контроль над нею у разі потреби. Одним із таких засобів може бути договір, укладений для запобігання подібним випадкам, згідно з яким у разі, якщо венчурна компанія захоче продати частину або увесь пакет своїх акцій, вона в першу чергу повинна запропонувати вам їх на ексклюзивній основі (у питанні нових партнерів краще уникати несподіванок). Тим часом ви можете залишити за собою право купувати акції в інвестора відповідно до графіка, можливо, за рахунок вашої частки прибутку. Таким чином його пакет акцій поступово зменшуватиметься, а ваш наближатиметься до статусу мажоритарного.

Сліпа довіра — ризикована справа; уважно усуваючи вказівники на шляху до обману, ви виявляєте обережність. Ставте запитання щодо того, хто отримує, скільки, де і коли згідно з цією угодою. Шукайте в угоді умови, які роблять вас вразливими, а потім зосередьтесь на тому, щоб усунути їх.

Люди, які висувають вам пропозиції щодо придбання частки вашого бізнесу або цінних речей, вміють переконувати. Завдяки цій та іншим причинам у них є достатньо успішних справ, щоб не перейматись через відмови. Я бачив, як інвестори відхиляли перспективні угоди через кілька хвилин після того, як сторони починали обмінюватися запитаннями, підводилися і йшли, навіть не коментуючи розірвання домовленостей, як заведено в таких випадках. Вони не соромляться відмовлятись від угод, які не принесуть результату, і висувати пропозиції за найбільш несприятливих обставин. Для цього потрібні міцні нерви.

Щоденно залишаючись на самоті за кілька хвилин до того, як попросити когось покращити висунуті умови, зокрема й ціну, або надати знижку на їхній товар, ви можете відчути, наскільки важко на це наважитися. У такий момент ваше напруження можна відчути на дотик. Мені доводилось чути неприхований гнів у голосі людей, які реагували на запропоновану мною ціну. Мені також доводилося бачити, як численні перемовники не отримували вигіднішу угоду та втрачали момент, коли можна було і потрібно було просити про неї і коли в них були всі шанси її отримати.

У роздрібній торгівлі планування, дизайн, те, як вас зустрічає персонал, присутність інших покупців, презентування продукції, завчені фрази продавців, надруковані цінники, очікування, що ви придбаєте їхні товари в запропонований ними спосіб, мають на меті лише одне: налякати вас, щоб ви заплатили вказану ціну. Це спрацьовує, адже більшість людей її сплачує.

Ті, хто не погоджується як з цінами в роздрібній торгівлі, так і з ціновими пакетами в бізнесі, також відчували стрес, коли вперше намагались отримати іншу ціну або інший пакет. Оскільки вони наполягали на своєму, особливо після перших успіхів, вони виробили в собі звичку завжди піддавати сумніву початкову ціну, навіть за найбільш несприятливих обставин.

Перший закон економіки (і сердечних справ) говорить, що безкоштовних обідів не існує, тому що хтось десь їх оплачує, але немає такого закону економіки (і, мабуть, сердечних справ), який би стверджував, що тим, хто його оплачує, мусите бути ви. Отже, коли ви хочете витратити більше, ніж у вас є, потрібно вирішити: розумніше витрачати те, що у вас є, чи по-розумному заробити більше, щоб забезпечити більші витрати. Друге складніше, ніж перше. Бути жертвою схеми з позбавлення вас ваших прав обходиться дорого, як у плані нинішніх прибутків, так і, ймовірно, подальших. Деякі жертви помилкових рішень місяцями, іноді роками пожинають їхні плоди.

Просте правило: ніколи не купувати, не інвестувати і не прагнути отримати щось без вичерпної відповіді на запитання «Для чого це мені потрібно?». Імпульсивні покупки — ваш ворог, особливо ті, від яких ви «просто не могли відмовитись», і особ­ливо ті, які «неможливо було упустити». Угоди задають власну динаміку; іноді вона настільки потужна, що змушує нас укладати договори, про які ми невдовзі шкодуємо. Особа, яка найбільше доклалась до цієї динаміки (завжди хтось відстоює угоду більше, ніж інші), тихо відходить на задній план, коли пахне смаленим, і вся вина падає на тих, хто ні в чому не винний.

Якось я бачив, як голова ради директорів запитав, хто відстоював закупівлю, і, дізнавшись ім’я, сказав: «Гаразд. Ми не будемо цим займатись». Коли динаміка видається нестримною, а ви хочете зупинити або призупинити її, запропонуйте замінити «адвоката» угоди сторонньою людиною з вашої команди. Для того щоб піддатись такому ж ентузіазму, потрібен час, і, найімовірніше, вона йому не піддасться.

Переконайтеся, що

1 ... 53 54 55 ... 74
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Домовлятися завжди. Як досягати максимуму в будь-яких переговорах», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Домовлятися завжди. Як досягати максимуму в будь-яких переговорах"