Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Льодовик 📚 - Українською

Читати книгу - "Льодовик"

269
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Льодовик" автора Олександр Казимирович Вільчинський. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 54 55 56 ... 58
Перейти на сторінку:
рамі, який ще бабусю пам'ятав, показував близько нуля, точніше, як я колись любив казати, — «мінус нуль». Як для початку льодовикового червня — у межах норми. Удень капає з усіх дахів, а вночі знову підморожує. А вчора звечора холодна мряка раптом розвіялася і навіть посипав сніг, хоч і недовго. І зранку, коли я прямував до метро, все навколо було притрушене свіжою цукровою пудрою, а тонка крига на копитцях калюж на тротуарі потріскувала й провалювалась під підошвами. У повітрі знову холодна кусюча мряка, а над головою — зеленкувато–сіра ряднина неба, де–не–де з мокрими відтінками. Як і вчора, як і позавчора…

Але на виході з метро цукрової пудри на землі помітно менше, хоча дахи припаркованих авто щедро нею притрушені, а копитця калюж на тротуарі вже давно всі розтоптані. Минула лише година, а людей на вулиці вже як мурах. Відколи опинився без машини, такі деталі перш за все впадають в око.

Задзижчала мобіла, у слухавці голос житомирської бібліотекарки. Мабуть, чекала продовження, але я забув поповнити.

— Ви, здається, телефонували?

— Так. А ти не будеш кричати?

— Що? Ви мене, здається, з кимсь сплутали… пі–пі–пі!.. — Тепер уже точно не приїде.

До Сошенка дочмихав на тролейбусі, тут у нього кінцева. Колись і тут росло кілька столітніх дубів, але й вони тепер струпішали. Іра розповідала, що коли вони тут деякий час стояли посохлими, то одна здоровенна гілляка відламалася у неї на очах і ледь не травмувала жінку. Здається, одразу після того їх і спиляли.

Що далі я прямував по Сошенка, то слідів на тротуарі ставало менше. Воно й зрозуміло — приватний сектор, а «дорогі гості» тут не ходять, у них і всі входи і заїзди з іншого боку, тож я знову знайшов розвагу в розчавлюванні калюж. На підході до нашого обійстя мої сліди виявилися єдиними. Однак за нашим парканом хтось співав, і ще з вулиці я впізнав Мамонтів фальцет, що долітав упереміж зі стуками льодоруба. «Сотня юних байцо–о–ов!..» — затягував Петруня.

Він робив це так натхненно, з таким щирим високим почуттям, що я мимоволі заслухався. І лише гавкіт собаки із–за паркана «дорогих гостей» зіпсував ідилію, а потім й інші собаки, вже із нашого боку вулиці, зі своєї собачої солідарності також почали гавкати, і на словах: «По шірокай українскай стє–єпі–і–і!..» — я нарешті штовхнув хвіртку.

Петруня загнав льодоруба глибоко у сіру крижану ніздрю Гляціала і тепер ривками, у такт пісні, вихитував його.

— Нам пєсня строіть і жіть помогаєт?..

— О, Коломбо! — Він умить перестав співати, а його розчервоніле обличчя випромінювало розгубленість і подив водночас. — Я так і думав, що ти прийдеш.

— Та от, проходив повз, чую співи… Але без танців.

— Ага, без танців, — якось розгублено погоджується Петруня.

— Ну, будуть ще й танці. — Я намагався надати своїм словам якомога м'якшої тональності. — А як рука?

— Нічого, як бачиш. Уже льодоруба тримаю! — нарешті вихитав із крижаної брили своє грізне знаряддя наш садівник.

— Не старайся вже так, скоро сам почне танути.

— У тому–то й справа, що лише почне.

Петруня, мабуть, усе ще відчуваючи незручність через те, що я застав його за тим наспівуванням, сипав мов горохом. Але я не мав наміру довго стовбичити у дворі, власне, я вернувся лише за дорогоцінною кавою. Принаймні тоді це здавалося достатньою причиною, і я не хотів, аби Петруня думав, що мені якесь діло до його ранкових пісень.

Як я й передбачав, на перших порах Міха мої обов'язки доручив Петруні, тому я й вирушив так зранку, аби його застати. Зазвичай Міха збирався в редакцію на десяту, а часом і пізніше.

Отож, вийшовши о восьмій двадцять із бабусиної хати на Святошині, куди вже були перевезені мої речі, із вазонами та книжками включно, я дістався на Сошенка не пізно і не рано, а якраз вчасно — близько десятої. Дорогою, у переповненому у цю ранкову годину «пік» метро ще з'явилося бажання востаннє зайти у нашу теплицю. Принагідно також думав домовитися із Петрунею, позичити розсади деяких дорогих мені рослинок. Але то вже пізніше, коли побудую свою тепличку на Святошині, і бажано, щоб Міха не знав.

— Він ще дома, — начеб читаючи мої думки, по–змовницькому підморгнув мені Петруня.

— Хто?

— Міха.

— Ну й нехай.

— Як то нехай? Не дурій! Піди, він тебе пробачить, і залишайся… У житті воно чого тільки не буває, — видно, Петруня й справді хотів, щоб я залишився.

— То я, по–твоєму, ще й повинен просити?..

— Ну, а хто ж?.. Слухай, ну ти! — Петруня враз почав шкіритись на всі свої конячі зуби. — До речі, тут приходила ця звізда Ганька. І як це ти зумів цю кобилу в сміттєбак спакувати? — Він ще продовжував хихотіти, але мені було не до сміху. — Казала, що подасть на тебе до суду, але Міха не хотів, аби вся ця історія випливла. І він умовив її, але чого це йому коштувало, я не знаю. Він любить тебе…

— Він себе любить.

— Та ні, послухай…

— Я просто прийшов за кавою, а ще хочу про розсаду тебе попросити, але то на майбутнє.

— Та домовимося, які проблеми?

— А у мою кімнату ще ніхто не вселився?

— Та ні…

— Ще ніякого нового сусіда не маєш? — Здається, я навіть не хотів чути відповіді.

— Та ні, Міха й сам шкодує, що так сталося, — вів своєї наш Петруня–Мамонт. — Він же мені віддав ключі від нашого «членовоза». Каже, нового шофера поки що брати не будемо. А з мене ж водій, сам знаєш, приблизно такий, як

1 ... 54 55 56 ... 58
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Льодовик», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Льодовик"