Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Беру свої слова назад 📚 - Українською

Читати книгу - "Беру свої слова назад"

284
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Беру свої слова назад" автора Віктор Суворов. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 55 56 57 ... 156
Перейти на сторінку:
окружного і центрального підпорядкування.

У них в піхотних дивізіях немає жодного танка, а в нас у стрілецьких дивізіях є танки. А крім цього, у нас ціла танкова дивізія! Ось де момент! Ось де можливість повеселитися. Тиснути танками беззахисну німецьку піхоту!

Але де ж вона, 22-а танкова дивізія 14-го мехкорпусу 4-ї армії Західного фронту?

5 -

Пекуче питання: як могла радянська танкова дивізія допустити форсування Західного Бугу німецькою піхотою?

Відповідь дає генерал-полковник Л.М. Сандалов: «Під час артилерійської підготовки 34-а німецька піхотна дивізія завдала великих втрат нашій 22-й танковій дивізії, що розміщувалася в Південному військовому містечку Бреста за 2,5-3,5 км від державного кордону. Це містечко перебував на рівній місцевості, добре проглядалося з боку противника... Загинула і отримала поранення велика кількість особового складу... Цьому сприяло скупчене розташування частин дивізії... Дивізія втратила також більшу частину танків, артилерії та автомашин, більше половини всіх автоцистерн, майстерень і кухонь. Від вогню противника загорілися і потім вибухнули артилерійський склад і склад пального і мастильних матеріалів дивізії... Значна частина артилерії дивізії була знищена вогнем противника або через відсутність засобів тяги залишилася в парках» (Л.М. Сандалов. Перші дні війни. С. 76-77). «Невдала дислокація 22-ї танкової дивізії і нерозумно запланований вихід дивізії в район Жабінка привели в перші години війни до величезних втрат в особовому складі і до знищення більшої частини техніки і запасів дивізії» (Там же. С. 35).

Книжка генерал-полковника Сандалова вийшла в розсекреченому варіанті в 1989 році. Але писав він її в 1961-му. У ті часи всю правду він сказати не міг. Правда відкривається зараз. 22-а танкова дивізія перебувала не за 2,5-3,5 кілометрів від державного кордону, а «безпосередньо біля кордону» (Р.С. Ірінархов. Західний особливий. С. 52).

Про героїзм захисників Брестської фортеці розказано багато. Навіть занадто. А ми поговоримо про дику ганьбу так званої оборони Брестської фортеці. Це де і коли ще таке траплялося, щоб піхотна дивізія рознесла в прах і пір'я танкову дивізію? І це при тому, що танкова дивізія перебувала в крайнє вигідному положенні - перед її фронтом широка судноплавна річка.

Законні питання: а як взагалі танкова дивізія виявилася біля самого кордону, і який сенс її там тримати? На ці питання комуністичні агітатори придумали відповідь: танкова дивізія (як і всі інші) перебувала біля самих кордонів з єдиною метою - відбити вороже вторгнення.

Така відповідь розрахована на недоумкуватих. Нормальна людина спитає: якщо завдання дивізії відбивати вторгнення, чому ж вона його не відбила? Та й чи можливо? 22-у танкову дивізію поставили в таке становище, при якому ніякі дії у відповідь навіть теоретично неможливі. Вся бойова техніка дивізії - на відкритій місцевості біля кордону. Противник бачить гігантські скупчення танків, артилерії, транспортних машин, складів та іншого. Противнику досить відкрити раптовий вогонь навіть з дуже легких мінометів, і тоді жоден радянський танкіст не зможе пробратися до свого танка. Або можна просто кулеметами обійтися. Саме це командир 34-ї німецької піхотної дивізії і зробив. Інтенсивним вогнем кулеметів, мінометів і гаубиць він проламав 22-у танкову дивізію. Але ж не просто німецька піхотна дивізія розтрощила радянську танкову дивізію. Вона розгромила її за 3 години.

6 -

Заперечують: по місту, фортеці і величезних скупченнях радянських військ був нанесений не тільки потужний артилерійський удар, але ще й авіаційний. Це правда. Однак і тут було чим відбитися. Кожен радянський стрілецький, танковий і механізований полк мав у своєму складі по одній роті зенітних кулеметів. Велика частина танків 22-ї танкової дивізії мала зенітні кулемети на баштах. Кожна з п'яти дивізій першого ешелону 4-ї армії мала власний зенітно-артилерійський дивізіон. Крім цього, у командира 28-го стрілецького корпусу - ще один зенітний дивізіон. На додачу до цього Брест і околиці прикривав Кобринський бригадний район ППО. У його складі 11-й батальйон повітряного спостереження, оповіщення і зв'язку і шість зенітних дивізіонів - 69, 202, 218, 296, 298, 301-й.

І понад те - 10-а змішана авіаційна дивізія: 241 бойовий літак, у тому числі 138 винищувачів. Крім цієї авіаційної дивізії, «для дій на брестсько-барановичівському напрямку могли бути залучені до однієї бомбардувальної (приблизно 180 середніх бомбардувальників) і половини винищувальної (близько сотні винищувачів) авіаційних дивізій окружного підпорядкування» (Л.М. Сандалов. Перші дні війни. З . 55).

Але удар німецької авіації виявився нищівним.

А чудеса тим часом тривали: «До 9 години фортеця була повністю оточена» (Р.С. Ірінархов. Західний особливий. С. 228).

Та як же таке могло статися! Минуло тільки 5 годин війни, і ось уже місто зайняте, а величезна фортеця оточена. А два кільця фортів навколо фортеці? А дві стрілецькі й одна танкова дивізія у Бресті і в самій фортеці? Вони що робили?

«Загони 45-ї піхотної дивізії форсували Буг і ввірвалися на Західний і Південний острови. Тільки ріденький ланцюжок прикордонників захищав їх... Густі ланцюги автоматників наповнили два острови» (там же).

«24 червня був створений штаб оборони фортеці та єдине командування на чолі з комуністом капітаном І.М. Зубачовом і полковим комісаром Е.М. Фоміном» (РВЕ. Т. 1. С. 590). Комісара сюди приплели до того, щоб підкреслити керівну і спрямувальну роль рідної Комуністичної партії. З цією ж метою згадали і партійність капітана Зубачова. Але ці трюки й фінти не можуть заступити головного: обороною першокласної, однієї з найсильніших у Європі фортеці, зовнішній оборонний обвід якої становив 45 кілометрів, командував капітан, а штаб оборони був створений на третій день війни.

Як таке розуміти? Фортеця була піддана артилерійському нальоту в перші хвилини війни. З цього, власне, війна і почалася. Чому ж штаб оборони був створений на третій день? А до війни про що думали? І чому обороною фортеці командує капітан? Де командири і штаби двох стрілецьких і однієї танкової дивізій? Де комендант укріпленого району? Де командири і штаби шести стрілецьких, чотирьох артилерійських,

1 ... 55 56 57 ... 156
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Беру свої слова назад», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Беру свої слова назад"