Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Ефект Ярковського. Те, котре – холод, те, яке – смерть… 📚 - Українською

Читати книгу - "Ефект Ярковського. Те, котре – холод, те, яке – смерть…"

344
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Ефект Ярковського. Те, котре – холод, те, яке – смерть…" автора Володимир Львович Єшкілєв. Жанр книги: 💙 Сучасна проза / 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 55 56 57 ... 60
Перейти на сторінку:
Я стрільну в тебе сигаретку, не проти?

– Лиши ті перепрошення, – журналістка підсуває до неї пачку і запальничку. – Пали хоч всі.

– Я знайшла лікарку з тієї бригади, але вона повелась агресивно, – каже Sаня, прикурюючи. – Накричала на мене, коза, відмовилась розповідати. Так на мене дивилась, наче я чудо-юдо, з пекла вискочила. Хтось добряче накрутив їй хвоста. Я думаю, не обійшлось без Миколи Григоровича та його компашки.

– Не факт, Оксано, не факт… У вас з Сашею, аби ти знала, по місту хріновий імідж. Дуже хріновий. Покійна примадонна мала багато шанувальників, та й Балтер тепер усюди розповідає, що ви з Ярковським кончені шарлатани, сатаністи й бандитські наймити. Він по всім знайомим ходить, плаче, ниє, каже, що його невинну Ілоночку безбожно оббрехали. Йому, зрозуміло, співчувають.

– Ідіоти.

– Не ідіоти, Оксано, зовсім ні. Просто люди.

– І що ж тепер робити?

– Тобі було б непогано поїхати на тиждень-другий до Києва. Аж поки все не заспокоїться.

– Я не кину Ярковського.

– Ти зараз нічим не зможеш йому допомогти, – Маріанна начепила окуляри і уважно дивилась на Sаню. – А сама натрапиш на неприємності. Подумай.

– Має бути якийсь вихід, – на обличчі медіума накреслилась впертість. – Завжди є якийсь вихід.

Кілька хвилин жінки мовчали. Маріанна й собі закурила, непомітно для співрозмовниці розглядаючи зморшки напруги, що помережили Sанине чоло.

«Цікаво, – міркувала вона, – відколи у них спільне ліжко? З Ярковського, зрозуміло, коханець так собі, але ж у цієї навіженої дівки «Камасутра» на двадцятому плані; їй не акробатика потрібна, їй потрібний духовний лідер. А чим Ярковський не духовний лідер? Якщо зумів вибити гроші з Осинського, значить, має таку-сяку харизму. Має, безперечно має. Але це все не те, вона його не кохає. Вона просто вперта, як сто китайців. Фанатичка».

– Ти можеш розповісти мені, до чого все ж таки докопався Саша? – порушила мовчанку журналістка. – Хто отруїв Пелагею та її гостей? Невже ота миршава Ілонка? Навіщо їй було труїти Варвару? Вона ж була у неї закохана. По самі вуха.

– Не маю права розповідати, вибач. Це приватне розслідування, і я в ньому не центрова.

– Ходять чутки, що було дві різні отрути. Хто підсипав другу? Найдобріша наша Юля Стефанівна?

– Арійські жерці, – Sаня розтягнула рот у механічній посмішці.

– А ти невдячна.

– А при чому тут вдячність?

– Я вам помагала.

– Дякую.

– І я також постраждала від отрути. Я все ж таки маю право знати, хто тоді мене травонув.

– Арійські жерці.

– Добре, – кивнула журналістка. – Я не дура, я розумію: приватне розслідування і все таке. Але ж ти можеш хоча б натякнути, чи це правду кажуть про одну з отрут, що це вона подіяла аж через півтора року?

– Натякаю, правда.

– Отже, всіх нас отруїли ще тоді – восьмого травня. І Бусурманка, і Вілігжаніних, і примадонну?

– І Сахневича також, – Sаня розчавила сигаретний фільтр об денце попільнички. – Вісім трупів, двоє в комі. Легше стало?

– Цікавіше.

– Невже?

– Двійко отруювачів на великосвітському soiree [34] плюс вбивча речовина з унікальними властивостями. Нормальна тема. Навіть для CNN.

– Слави хочеш? Всесвітнього визнання? Мордочку на обкладинку?

– Така в мене професія, – посміхнулась Маріанна. – Принаймні, я сподіваюсь на ексклюзив, коли все це закінчиться.

– Що закінчиться?

– Я маю на увазі: коли Саша одужає.

– Поможи нам і буде тобі ексклюзив.

– І де в мене гарантії?

– Треба підписатись кров’ю?

– А твій підпис кров’ю чогось вартує? Ти щойно сказала: я в цій справі не центрова. Твої слова?

– Ти ж знаєш Ярковського, обіцянки для нього – не пусте бла-бла-бла.

– Його обіцянки, а не твої.

– Але ж рятувати ми будемо не мене, а його. Ти ж не за мене, а за нього вписуєшся.

– Ти знаєш, що ми з ним… – Маріанна спробувала впіймати погляд співрозмовниці.

– Знаю, – та дивилась на гойдалку, де вовтузилась дітлашня.

– Він сам тобі сказав?

– Здогадалась.

– Але ти не подумай, що я допомагаю Саші лише тому, що він був моїм коханцем.

– Я й не думаю. Ти допомагаєш для того, щоби отримати всесвітнє визнання як журналістка.

– Це не смішно.

– Слухай-но, Маріанно, – тепер вони дивились одна одній в очі. – Мені глибоко начхати, що там між вами було. Мені потрібно, щоби Ярковський був живим, здоровим і на свободі.

«Все правильно, – подумки підсумувала дружина Данила Костика. – Він є для неї учителем, ґуру. Це не кохання, а підсвідома залежність молодої окультистки від старшого мага. Й він це розуміє. Ще б не розумів! Духовному лідерові для виконання його суспільної місії потрібна не дівчинка-зомбі, а самостійна, реалізована і розумна жінка».

– Добре, Оксано, я задію свій київський ресурс, – погодилась Маріанна. – Ми його витягнемо.


У ті самі хвилини, коли дві молоді жінки укладали визвольний пакт, Осинський пив каву з власником фірми «I-TA», бородатим фанатом Боба Марлі, а за паспортом громадянином України Авдієнком Дмитром Дмитровичем. На вилицюватому обличчі пана Авдієнка були помітні свіжі сліди його спілкування з начальником служби безпеки приватного підприємства «Адмірал». Час від часу бородань прикладав руку до змазаного йодом садна.

Пиття чаю відбувалось у лісовій фортеці Осинського, у тому самому кабінеті, де Ярковського вивчав психоаналітик. Цього разу Леоніда Євгеновича не запросили, зате біля дверей і за спиною адміральського зятя стояли охоронці, старший з котрих тримав на повідку одного з тих псів, що не давали спати есперові та його подрузі.

Розмова вже увійшла до спокійного, навіть філософського русла. Дмитро Дмитрович розповів усе, що знав про отруєння, визнав, що саме він у квітні минулого року продав саморобний трунок Ілоні Полоскай та виклав усно й письмово всі дані про задіяні інгредієнти та спосіб, яким цю отруту було синтезовано. Викликані Осинським фармакологи знаходились в дорозі, й це гарантувало бороданеві ще кілька годин земного існування.

– Ти ж розумієш, – казав йому власник маєтку, смакуючи «срібні стріли» заварені у глиняному китайському чайнику, – що виготовлення отрут споріднено з високою метафізикою. А ти просто дурний шакал, який взявся за таку особливу справу без поважної санкції.

– Якої санкції? – не розумів той.

– От якби ти був сповідником таємного культу, чорним магом або ж жерцем богині смерті, ти б розумівся на ліках і трунках по-справжньому. Ти б прагнув до створення симфонії отрут, чаклував би над ідеальною отрутою, здатною принести разом із погибеллю найвищу насолоду. Ти б майстрував отрути, здатні вбивати на відстані й такі, що вкорочують вік людський повільно, викликаючи жахливі хвороби, рік за роком відбираючи в жертви всі радощі земного життя. Ти б працював з отрутами так, як покійний Федь вірші писав.

1 ... 55 56 57 ... 60
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Ефект Ярковського. Те, котре – холод, те, яке – смерть…», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Ефект Ярковського. Те, котре – холод, те, яке – смерть…"