Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » В Багдаді все спокійно 📚 - Українською

Читати книгу - "В Багдаді все спокійно"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "В Багдаді все спокійно" автора Валерій Павлович Лапікура. Жанр книги: 💙 Детективи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 56 57 58 ... 103
Перейти на сторінку:

Річ у тім, що у нас, у Києві, як напевне й по всьому Радянському Союзу, найпоширенішим знаряддям убивства є саме ножі. Після них йдуть мисливські рушниці і лише потім - армійська зброя, котра, як правило, в злочинний спосіб опиняється в руках убивць. Після війни, звісно, мало не кожний вурка тягав трофейний або вітчизняний «вогнепал», а дехто вибирався на діло і з автоматом. Але все хороше колись минає. Тож нині радянську людину в масі своїй вульгарно ріжуть ножем, мов ту дурну курку.

Старий, щоправда, розповідав про те, як після війни улюбленою зброєю блатних і вуркаганів, звісно, крім пістолету, який робив багато шуму, була заточка, себто - гостра викрутка. Майстри свого жанру, особливо в Росії, переробляли у кинджали звичайні тригранні напильники. Але це - блатні і вуркагани і до того ж колись - після війни. А в наші часи добудови розвиненого соціалізму народ хапає, що під гарячу руку втрапить. А втрапляють переважно звичайнісінькі кухонні ножі різних розмірів і призначення. Часом фабричні, часом саморобні.

Але ніж, яким убили таксиста, не був схожий на жоден із відомих, принаймні мені.

Я вже збирався за звичкою вискочити з Управи, сісти на шістнадцятий тролейбус і поїхати до центрального моргу на Оранжерейній, по дорозі розкласти по поличках у своїй голові всі необхідні запитання. Та вчасно згадав одну з улюблених фраз нашого Полковника: «А для чого товариш Едісон колись придумав телефон?»

І справді - для чого? Не вистачало аби Генерал раптом, не дочекавшись, доки я дозрію, подзвонив особисто і поцікавився: а де народ? Себто - де капітан Сирота? А йому скажуть, як у тому анекдоті:

- Народ у полі. Себто, в морзі.

- Як, уже? Чому не доповіли? Коли панахида?

- Не відомо. Бо він ще живий. Він по результати експертизи поїхав.

- А чому він не чекає на них в Управі, як належить?

- Ну ви ж знаєте, товаришу генерал: капітан Сирота у нас в Управі діє не так, як йому належить, а так, як йому заманеться. Сьогодні він поїхав підганяти прозекторів, а завтра сам почне робити розтини.

Я уявив, у якому напрямі Генерал розвине цю тему далі. У мене вже немає сили, а головне - часу наражатися на гнів начальства. Тому я набрав номер і якомога лагідніше поцікавився у знайомого прозектора, чи є у нього щось цікаве для мене. Той, як завжди, почав здаля:

- От чому б деяким інспекторам карного розшуку…

- Старшим інспекторам, з вашого дозволу.

- Тим більше - старшим інспекторам карного розшуку та не одягти парадну форму з білим кашне, галіфе, хромові чоботи і не приїхати у наш маленьких морг і не посидіти разом з нами, споглядаючи краєвиди Лук’янівського цвинтарю за вікнами, і не поговорити за життя… а вже потім делікатно, - я наголошую: делікатно! - поцікавитися: доктор, у вас часом немає для мене чогось цікавого?

- Як писав мій улюблений Богомил Райнов, інспектор карного розшуку зодягає парадну форму один раз в житті. Точніше, його обряжають у неї колеги, проводжаючи в останню путь.

- Сирота, скільки ти ще будеш цитувати мені свого Богомила Райнова?

- Стільки ж, скільки ти будеш красти свої дотепи у Ісака Бабеля.

- Про що ти?

- При «Одеські оповідання» покійного.

- Дістав… чого тобі треба, зануда?

- Деякі обставини експертизи по вбитому таксисту. Перша: чи обов’язково за такого типу вбивств на місці злочину повинна залишитися велика кількість крові?

- Якщо одразу вийняти ніж з тіла - то так. Вдарить струменем, як з брандспойта.

- А якщо не виймати?

- Ну, щось там витече, одяг забруднить, але не більше.

- Зрозуміло. Таксисту засадили ножаку в серце, акуратно поклали в багажник, трошки почекали… так?

- Це обов’язково.

- Потім обережно витягли лезо і попхнули машину в воду. В каналі хоч і слабенька, але течія, до ранку ми мали майже чистий труп.

- Сходиться. То чого ж ти мені дзвониш? І взагалі, навіщо ми тобі, коли ти сам усе знаєш.

- Та бачиш - нашого Генерала бентежить ширина ножової рани. Якась незвична.

- Пізнаю стару школу сискарів. Він у твоєму віці був ще прискіпливіший, аніж ти. Експерти від нього по туалетах ховалися.

- То як щодо рани?

- Це не кухонний ніж і не різницький. Це щось взагалі не пов’язане ні з кулінарією, ані з шевською справою, ані з різьбленням по дереву.

- Багнет? Конкретно - від автомату Калашникова, модернізованого?

- Сирота, я вже тобі казав, що з тобою нецікаво? Якщо ти й сам знаєш, то чого ти морочиш мені голову?

- Я не знав. Я вгадав. Рана й справді дивна: один край рівний, вузенький, а другий рваний. Ніж, заточений з одного боку, тіло не рве. А на акаемівському багнеті з одного боку пилка. Пригадав?

- Сирота, я в армії не служив. І взагалі зброю брав до рук лише один раз - на військовій кафедрі, коли приймав присягу, а потім погони молодшого лейтенанта медичної служби. Проте і ми, цивільні, дещо тямимо. Я зробив мазок з глибини рани. Там, куди не просочилася вода.

- Можна я знову вгадаю? Сліди зброярського мастила?

1 ... 56 57 58 ... 103
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «В Багдаді все спокійно», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "В Багдаді все спокійно"