Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Практична педагогіка, Ксенія Демиденко 📚 - Українською

Читати книгу - "Практична педагогіка, Ксенія Демиденко"

271
0
09.12.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Практична педагогіка" автора Ксенія Демиденко. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 57 58 59 ... 182
Перейти на сторінку:

—    Та ну, яке помирати? Вам ще на випускному танцювати. І весілля оцього оболдуя теж пережити  варто. Скільки цікавого попереду. Поваляєтеся тут пару днів під наглядом лікарів, а потім додому. Вовка нехай з вами побуде, а я  за ліками змотаюсь.  Тут неподалік аптека, я бачила. 

Придбала усі необхідні ліки й цінники акуратно видалила, щоб не нервувати Тамару Гнатівну та не бентежити  Вовку. Заскочила в продуктовий, купила ряжанки з булочками – сподіватися на  лікарняний харч не варто було.
     О дев’ятій вечора нас з  Вовкою вигнали з відділення.  Коли ми вийшли  за ворота лікарні, Вовка благально  попросив:

—    Соня,  я розумію, що зі своїми проблемами дістав тебе… вас. А можна я у тебе… вас  переночую сьогодні? 

У моїй голові не те, що ураган, ціле торнадо пронеслося. Напевно,  це сум’яття  було надто легко прочитати на моєму обличчі, тому що Вовка швидко пояснив:

—    Я це… Я не можу вдома вночі, коли там немає  нікого. Така фобія. Це після  загибелі моїх батьків, - переді мною стояла доросла дитина й просила, скоріше - молила. Хіба можна було відмовити? І я погодилася. 

 Вова по-хазяйськи пошарив у холодильнику й нічого  їстівного не знайшов.

—    А чим ти харчуєшся, коли вилазиш з-за зошитів? Я тут нічого не бачу, навіть мишки, що з горя повісилася, - він відчинив  пустий холодильник, тримаючи  шматок запліснявілого  російського сиру й з докором  показуючи його мені.

—    На жаль, борщ закінчився от тільки сьогодні. І пельмені теж. Звідки ж я знала, що  ти у мене в гостях будеш? - печально констатувала факт, аж ніяк не здивувавшись його нахабності. Звикла! – Там є яйця на підвіконні, можна зробити яєчню, - запропонувала, але засумнівалася, що  трьох яєць вистачить для нас з Вовкою, - І в пенальчику гречки трохи лишилося…

—    Тоді живем! – він вигнав мене з кухні й чаклував там десь з півгодини, після чого покликав на пізню вечерю – гречаний суп з галушками.

—    Як смачно! – хвалила я приготоване Вовкою. Хоча  була рада будь-якій їжі. Зранку як поснідала, в обід дві сосиски в тісті купила в їдальні, швидко заштовхала в рота – і все. Увечері живіт трохи побурчав, нагадуючи, що його не погодували, але потім вирішив більше не набридати.

—    Я  люблю готувати, - зізнався юнак, насипаючи мені в миску добавку супу.

—    Рідкісне явище серед чоловічого населення. Бабуся навчила?

—    Ні. Вона мене весь час гнала з кухні. А мені подобається. Просто я їсти смачне люблю… А ти, я бачу, не особливо напружуєшся із жрачкою...

—    Ніколи, - пояснила я, аж ніяк не соромлячись своєї байдужості до кулінарії.

—    Класна відмазка, мама Соня. І що, зовсім не тягне щось смачненьке зварганить?

—    Ні, не тягне. Мені аби щось у рота закинути. Я їм, щоб жити, а не живу, щоб їсти. В одному фантастичному романі вичитала про майбутнє, де люди з’їли пігулку – й енергії на цілу добу вистачало. Скільки б часу звільнилося від цього готування, миття посуду, добування їжі…

—    Не хотів би я жити у такому майбутньому. Фу!  А як же піца? Котлетки по-київськи… Фарширована рибка, а?

—    Ти хочеш, щоб я слиною удавилася? Все, тему їжі  закрили, - реально почалося посилене слиновиділення.

—    Ага, все-таки не  по барабану, коли смачно! – спіймав мене на голому філософізмі Вовка. -  Соня, я найближчим часом гроші поверну, я знаю, багато пішло на ліки, хоч ти цінники й зідрала, - за мить він став серйозним, від колишнього підлітка не залишилось і сліду.

—    Як ти можеш?  Тамара Гнатівна мені не чужа людина. Це були не останні гроші, все гаразд. Тільки не здумай красти, чув?

—    Але ж ти  лаве на щось відкладала. На навчання?

—    Яке навчання? – мені стало не по собі. Як він дізнався про мою таємницю?

—    Та ладно. Я знаю, що ти на заочному навчаєшся. Бачив у тебе на столі контрольні з психології. Тільки наш клас доведи, не звалюй… будь ласка.

—    Не збиралася звалювати.  Ці гроші не на навчання. Я мала в кінці місяця сплатити за квартиру. Нічого, попрошу в батьків, - я  звикла не думати про гроші.

—    Я сказав віддам, значить віддам, - різко мовив  юнак.

—    Тільки май на увазі,   крадених грошей не візьму. Ти ж знаєш.

—    Ми крадемо лише  в багатіїв,  а вони самі крадуть, тому усе справедливо, - тепер він мені нагадував Робін Гуда. І  не тому, що крав у багатих, а допомагав бідним. Просто був брудним і патлатим. У мене ще зі школи  склався образ Робін Гуда – вправного  брудного патлатого дядька, що  шастає лісом і наривається на неприємності.

—    Я поки що помию посуд і застелю тобі на дивані, а ти – помийся, вода гаряча є. А то  мої таргани шарахатимуться від тебе.

—    У тебе є таргани?  Це  жах!

—    Та й мені не дуже  подобається. Шастають скрізь. Зранку біля умивальника на водопойку збираються. Купувала засоби, не зникають, - пожалілася на  неподобство.

—    А знаєш, чому? 

—    Якби знала, то вирішила б цю проблему.

—    Виводити цих монголо-татар  треба спільно з сусідами. А то ти виводиш, а  сусідські до тебе пруться. Не боїсь, зведу тобі тарганів. Завтра ж. Варене яйце плюс борна кислота – і ти ніколи не побачиш рудих потвор, - при цих словах Вова  стягнув з себе светра. Я очікувала, що під светром буде майка чи то на крайній випадок футболка. Ні, він носив светр на голе тіло. 

«Ух ти!» - пронеслося у мене в голові, коли я побачила його оголений торс. За хвилину  светр був вже зім’ятий і затиснутий в одній руці. Вова  поглянув на мене,  в його очах  промайнув лукавий  вогник. Трюком з роздяганням він  розраховував мене як мінімум  засмутити. І хоч я намагалася  не видати  своїх відчуттів, мені  коштувало це ой як дорого. Я впоралася з собою, адже давно навчилася заганяти почуття подалі від людського ока. Але коли Вовка почав розстібати пасок на джинсах,  в мене вирвалося:

—    Що ти робиш? 

—    Знімаю одяг.  Не буду ж я митися в одязі? А ви що подумали,  мама Соня? Що я маніяк і накинусь на вас  тут і зараз? – він навмисне наблизився  до мене майже впритул, його широкі груди  були у мене біля  обличчя. Уникаючи поглядів на його сильні й треновані м’язи, я задрала голову й спробувала  зазирнути йому прямо  в очі. Там була посмішка й глузування.

1 ... 57 58 59 ... 182
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Практична педагогіка, Ксенія Демиденко», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Практична педагогіка, Ксенія Демиденко"