Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Сміттяр, Мар'яна Доля 📚 - Українською

Читати книгу - "Сміттяр, Мар'яна Доля"

1 995
0
29.09.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Сміттяр" автора Мар'яна Доля. Жанр книги: 💙 Фантастика / 💙 Антиутопія. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 5 6 7 ... 81
Перейти на сторінку:
5

"Тестове Оцінювання Можливостей ( далі - ТОМ) проводиться у спеціально визначені дні в Центральних департаментах освіти того чи іншого регіону. Підвезення учнів забезпечує адміністрація навчальних закладів. Суть ТОМу полягає у відповідях на теоретичні  запитання та виконанні спеціальних  практичних завдань, що охоплюють увесь шкільний курс з різних  навчальних дисциплін. Спеціально розроблена психологами та педагогами комп'ютерна програма оцінює інтелект, темперамент, природні схильності учня до тих чи інших сфер діяльності. Після проходження ТОМу випускники отримують на руки атестат з переліком рекомендованих для них професій. Згідно атестату вони мають можливість займатися пошуками роботи або продовжити здобувати освіту у вищих чи спеціалізованих навчальних закладах.  Усі випускники, незалежно від місця проживання, статі та соціального класу виконують один і той самий набір завдань. Проте перелік рекомендованих професій може відрізнятися у представників різних соцкласів..." ( З Вікіпедії) .

********************************

 - Назвіть себе, будь ласка, -  дівчина-регістратор виглядала втомленою.

- Ерік Пітерсон, школа номер 245.

 - Ваш соцклас та статус, будь ласка.

 - Клас "Ч", статус... - він на мить зам'явся, - Статус - сміттяр.

Він завжди соромився цього слова. Якесь воно було неоковирне, незугарне. Насправді професія його батька мала сучаснішу назву - "технік-оператор комунального підприємства "Виробничий комбінат з переробки твердих побутових відходів"( але  статуси завжди мали складатися лише з одного слова).  Працівники цього комбінату зовсім не бабралися у смітті - вони ходили в чистеньких уніформах  та в основному натискали на кнопки, регулюючи діяльність хитромудрих конвеєрів та навантажувачів. Робота вважалася досить престижною як для класу "Ч" та високооплачуваною.  Його мама працювала на птахофабриці, і носила на робочому місці  білий халатик та  шапочку, схожу на медичну - тут теж все було повністю автоматизовано і підтримувалася стерильна чистота.  Але в документах у неї стояв той самий статус "сміттяр", тому що визначався він і для дружин, і для дітей за посадою, яку займав глава родини. 

Це ще нічого,  нині статуси  вживаються усе рідше - хіба що при перевірці особи правоохоронцями чи заповненні офіційних документів. А от раніше, за часів молодості його бабусі,  статус обов'язково називався при знайомстві, по ньому  часто зверталися вчителі до учнів, іноді навіть не всі знали, яке прізвище того чи іншого сусіда або знайомого - бо всі  кликали один одного, вживаючи статус. Нині ж часи стали більш демократичними, у телевізійних ток-шоу часто обговорюються питання про те, що саме поняття  статусу слід відмінити взагалі, як архаїзм. Ну що це таке - у всьому світі борються за гендерну рівність, а тут жінку величають згідно статусу чоловіка, наче вона його річ?  Навіть у парламент  на минулій сесії ліберали внесли законопроект про те, щоб відмінити  вписування статусу у посвідчення особи, залишивши лише соцклас. Але  проект закону  не набрав більшості голосів - тому що майже всі депутати  належали до класу "Е", де статуси, навпаки, були  мірилом престижу і можливістю "козирнути" власною посадою чи професією свого батька або чоловіка. 

 Про все це встиг подумати Ерік, поки регістраторка за допомогою спеціального  приладу просканувала його сітківку ока та зняла відбитки пальців. З принтера з легким дзижчанням виповз аркуш паперу:

 - Ось ваше посвідчення, - простягнула дівчина документ Еріку. - Бажаю удачі! 

Тримаючи в руці  роздруківку, він підійшов до своїх однокласників, що групкою стояли у вестибюлі, на чолі з класним керівником містером  Ешлі. 

 - Ну що, всі в зборі? - заклопотано спитав учитель. - Йдемо до аудиторії. Тільки спершу потрібно здати телефони та особисті речі. Нічого не залишаємо при собі, крім посвідчення особи. Все складаємо тут - он у ті шафки.

Виконавши цю процедуру, випускники пройшли через  ворітця з металошукачем та ще якимось хитромудрим обладнанням, що перевіряло, чи ніхто не залишив при собі заборонених предметів.  А потім слідом за класним керівником потяглися сходами на другий поверх. Будівля департаменту освіти була старого зразку, тут навіть не було ліфта. Коридори широкі, наче вулиці, з якимись дивними поворотами, переходами.  Ерік подумав про те, чи самі працівники департаменту в них не блукають.

Учитель звірявся з якоюсь схемою, накресленою на папірці, а вони слухняно, як отара овець за пастухом, брели за ним. Усі присмиріли, навіть затяті шкільні відчайдухи  виглядали збентеженими. Авжеж, їм  протягом усіх дванадцяти років повторювали - "Головне для вас -  успішно скласти ТОМ. Якщо  "прошляпите" - іншого шансу може вже не бути..."

Нарешті містер Ешлі побачив потрібні двері. У невеличкій аудиторії,  схожій на комп'ютерний клас, тільки розділений на окремі кабінки - для кожного учня своя - їх зустрів молодий хлопець, певно, сам недавній студент, який, як зрозумів Ерік, відповідав за роботу комп'ютерів.

 - Введіть кожен свої особисті дані, - скоромовкою  запропонував він, коли  випускники розбрелися по кабінках. 

Ерік почав заповнювати анкету, що була відкрита перед ним, і раптом екран комп'ютера блимнув і погас. Він подивився навколо -  несправність трапилася лише з його машиною, решта однокласників продовжували зосереджено тицяти пальцями в клавіші. 

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 ... 5 6 7 ... 81
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Сміттяр, Мар'яна Доля», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Сміттяр, Мар'яна Доля"