Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Руйнівниця фортець, Марчін Швьонтковський 📚 - Українською

Читати книгу - "Руйнівниця фортець, Марчін Швьонтковський"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Руйнівниця фортець" автора Марчін Швьонтковський. Жанр книги: 💙 Фантастика / 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 59 60 61 ... 77
Перейти на сторінку:
тісні вулички Вюрцбурга.

Першим місцем, куди він зайшов, був будинок купця і агента Вітгенштейна, міського радника і на цей час неофіційного лідера ради – адже решта ще не визначилися з виборами бургомістра. По-перше, не знайшлося підходящої кандидатури, а по-друге, ніхто не хотів дратувати Ханова, який фактично обіймав цю посаду. Тому влада Вітгенштейна була досить нестабільною і базувалася в більшій мірі на неписаній угоді в поєднанні з переконанням і багатством, ніж на фактичній посаді, яку він займав. Але Шенка такі подробиці не цікавили — він просто хотів довести справу до кінця.

Йому навіть не спало на думку просити Вітгенштейна купити його привілей збору податків. Купець уже мав на голові кілька общин, з яких він збирав данину, а ще власну справу і діяльність в міській управі, тому він ніколи б на це не погодився. Однак найманцю потрібен був ґрунт для подальших інтриг. Тому він прямував до високої кам’яниці в центрі. Швидко виявилося, що візит додому буде непотрібним, бо на ринку готували теріяк.

Ліки від всіх болячок, також відомі як еліксир, були популярним товаром протягом всієї історії. На жаль, як і багато інших корисних речей, вони були заборонені Андреае в епоху Трояндового Хреста - вчений стверджував, що панацея є фальшивою та неефективною. Тому в межах міста еліксир був на вагу золота і його виробництво організовувалося чи не щотижня. Однак, оскільки еліксир дуже часто підробляли, освячений часом звичай вимагав, щоб аптекар готував його публічно, під пильним оком міської ради та інших довірених людей. Тому ринкова площа була переповнена чанами, алембіками та ретортами, між якими бігав метушливий, спітнілий міський аптекар та його підмайстри, повністю зайняті складним процесом виготовлення безцінних ліків. Ретельно вимірювалися драхми й унції інгредієнтів, як досить звичайних, як-от гілочки рути, сушений інжир, качина кров і кріп, так і набагато більш екзотичних, як-от чортів шмат, кастореум, валеріана, опіум і зміїна шкіра.

Більшість радників ходила по ринковій площі. Незважаючи на те, що їм призначили місця за довгим столом прямо біля становища алхіміка, більшість із них бачили цей процес багато разів, тож вони ставилися до свого обов’язку радше як до приводу, щоб скористатися перевагою збору багатьох важливих людей в одному місці, щоб впоратися з власними різноманітними справами. Не інакше було і з Вітгенштейном, який стояв трохи осторонь і розмовляв зі своїм уповноваженим, майже не звертаючи уваги на аптекаря та його еліксир. Локони укладеного перукарем волосся, не забрудненого пилом чи брудом стікали на плечі. Шенк дочекався, поки чоловік закінчить говорити, перш ніж чемно привітатися з ним. Вітгенштейн, знаючи, що колишній найманець відповідає за більшість рішень у корпусі Ханова, також поводився дуже ввічливо.

– Доброго ранку, пане Шенк! Чудовий день, чи не так? Незабаром завершиться посівна.

– І справді, гер радник. На полях кипить робота.

– Будемо сподіватися, що цього року врожай буде добрим.

І така собі пуста балачка тривала кілька хвилин. Обидва хотіли перейти до суті справи — Шенк з причини поспіху, купець із цікавості, але певних звичаїв не можна було перескочити. Особливо чутливі до цього були жителі саме цього міста, де протягом останнього року всі звичаї були без жодної пошани потоптані. Але нарешті можна було говорити прямо.

– Пане раднику, у мене є справа. Чи були ви нещодавно біля східної міської брами?

– Зізнаюсь, що рідко там буваю.

– Тож ви можете бути здивовані, що цієї брами насправді і не існує. Повстанці знищили її під час бунту. В результаті у стінах міста утворилася величезна діра.

– І що мені з цим робити? Навіть якби були кошти, каменю не вистачає на все місто, товар закуповували для відновлення будинків.

– Я це чудово знаю. Тому я надумав, щоб збудувати імпровізовані укріплення з дерева. Це краще, ніж нічого, а на східному кордоні неспокійно.

– Все це прекрасно, пане Шенк, але деревини теж немає. А якби й була, то грошей у міста на це немає.

– Тоді введіть податок на оборону. Я гарантую, що графиня Катаріна прихильно сприйме такий внесок у спільну безпеку. На виручені таким чином гроші можна також поповнити запаси цейхгаузу і міської артилерії, можливо, навіть вишколити гвардійців? Ситуація неспокійна, і вам же не хочеться, щоб місто знову пограбували, чи не так?

– Не дай Боже. – Вітгенштейн здригнувся від цієї думки. Шенк знав, що під час бунту він втратив багато грошей з причини вкрадених зі складів товарів. – Але я розраховував на те, що ви подбаєте про захист.

– Ми, звичайно, займаємося цим, але захищаємо все князівство. А місто — це окрема історія. У будь-якому випадку, подивіться на це так: якщо ви спорядите війська для захисту Вюрцбурга, то не будете повністю залежати від нас. Всупереч видимості, нас це абсолютно не хвилює. До речі, ви, часом, не торгуєте сталлю і свинцем? Розумієте, що я маю на увазі...

– Гаразд, то що пан буде з цього мати?– запитав він підозріло.

– Нічого, - збрехав Шенк. – Я просто намагаюся якось штовхати цей візок. А зламана східна брама — це еквівалент зламаної спиці в колесі, тож я намагаюся щось із цим зробити.

– Ну добре, припустимо, міська рада це розгляне. Але де взяти деревину?

Шенк удав, що думає.

– Це справді серйозна проблема. Я повинен про це подумати, – знову збрехав він. – Я повідомлю панові раднику, якщо щось придумаю.

– Тоді чекаю новин. Бувайте, пане Шенк.

– Бувайте і ви, пане раднику.

Юнак пішов, задоволений. Розмова пішла саме так, як він очікував. Припущення про те, що якесь публічне розпорядження може призвести до особистої та політичної вигоди, зазвичай, мало великий вплив на радників. І все відбулося навіть без хабаря.

Залізо треба було кувати, поки воно гаряче, тому Шенк направився на західну окраїну міста, до повороту ріки, де була пристань. Уздовж берега стояли численні склади та халупи, побудовані з паршивих дощок, щоб захистити цінні товари від дощу. Серед них безперервно метушилися сплавники, купці, батраки та рибалки, намагаючись якомога швидше владнати власні справи. Час від часу човен, барка чи вітрильне судно причалювали до кількох дерев’яних причалів, готові до завантаження чи розвантаження. Шенк знав, що річкова торгівля є надзвичайно важливою в цій частині Німеччини. Оскільки бар’єр блокував потік товарів, увесь регіон мав серйозні економічні проблеми — і він припускав, що справи є не кращими вгору та вниз по Майну, хоча не міг знати напевно. Тому на пристані був великий рух - навіть справжній морський когг з Гамбурга стояв на якорі посеред

1 ... 59 60 61 ... 77
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Руйнівниця фортець, Марчін Швьонтковський», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Руйнівниця фортець, Марчін Швьонтковський"