Книги Українською Мовою » 💛 Езотерика » Житія Святих - Червень, Данило Туптало 📚 - Українською

Читати книгу - "Житія Святих - Червень, Данило Туптало"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Житія Святих - Червень" автора Данило Туптало. Жанр книги: 💛 Езотерика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 59 60 61 ... 179
Перейти на сторінку:
тішачи його надією Христовою, і служачи йому, і співмолячись, коли той молився. Було ж Амвросієві святому видіння: здавалося, бачив Господа нашого Ісуса Христа, що до нього йшов, люб'язно усміхався і світле йому лице своє являв. Те видіння розповів Амвросій святий Васіянові святому, що сидів біля нього. Васіян же, пізнавши, що Амвросію святому зближається година кончини, плакав і разом з тим радів. Радів, що святий муж до Христа, який кликав його у спокій, відходить. Плакав же, що втрачає любого собі друга в тимчасовому житті, проте в майбутньому знову з ним побачиться — і разом у лику єрархів будуть, безсумнівну в Христі мав надію. Коли ж переставився Амвросій святий, плакав за ним святий Васіян і цілий Медіолан-град. Поховали чесно святе його тіло. Після поховання ж Васіян святий до свого міста повернувся, поминаючи святого Амвросія й безкровні приносячи жертви за нього. Хоч і знав добре, що душа його зі святими, але й за святих молитви і жертви приносити корисно, бо молитва за святого, якщо й не має як допомогти йому, то до молільника повертається, як же і Давид говорить: "Молитва моя в надра мої повернулася".

Коли минуло досить часу, знову святому Васіянові трапилася нагода прийти в Медіолан: закликали його через якусь церковну потребу. Входячи в град, бачив на торгу мірника, який важив куплене, на вагу кладучи. Був же несправедливим мірником, лукаво багатьох дурив і з того нечистий прибуток собі складав. Бачив святий біса в подобі етіопа малого, що на мірці сидів і перетягав шальку терезів, яку несправедливий мірник до перетягнення підступно влаштував. Спитав же святитель супутників своїх, чи бачать щось дивне, — вони ж нічого такого не бачили, казали. Помолився тому святий, аби й иншим відкрилися очі — на достовірний доказ баченого. І відкрилися душевні очі Климентові-пресвітеру та Єлвонію-дияконові. Бачили-бо те, що й архиєрей Божий бачив, — етіопа малого, що на мірці сидів і догідне мірникові робив. І розповіли святому, що бачили, і що правдиві слова Давида: "Брехливі, казав, сини людські у мірках". Тоді святий прикликав мірника і спитав його: "Яка міра несправедлива обдурює купців?" Мірник же сказав, що ніякої не чинить неправди у зважуванні, і присягав, запевняючи, що справедливо все міряє. Святий же показав йому пекельного етіопа на терезах і сказав: "Оцей зразу в тебе самого увійде, і зруйнує тіло твоє, і душу твою з тебе люто викине". Тоді неправедний мірник жаху і тремтіння сповнився, припав до ніг святого з покаянням, обіцяв зупинитися в неправді. Святий же, зі слів Божих настановивши його, звелів йому все, здобуте неправдою, роздати убогим, помолився, відігнав біса з мірила того і пішов своєю дорогою.

Повернувся ж знову у своє місто угодник Божий Васіян, звичні свої робив богоугодження і про паству піклувався. Проживши ж на престолі своєму архиєрейському років тридцять п'ять, перейшов до Господа, якому вірою і правдою служив, мав від народження свого літ дев'яносто. І поховали вівці свого пастиря чесно в апостольській церкві, яку він збудував, багато через втрату такого отця проливали сліз. Кончина його припала на час царювання Онорія на Заході. Тому що в житті своєму Васіян святий чудотворцем був, то й після кончини своєї чудодіяв. Із гробу його чудесно подавалися зцілення хворим — молитвами його святими, благодаттю ж Господа нашого Ісуса Христа, Йому ж з Отцем і Святим Духом честь і слава нині, і повсякчас, і навіки-віків. Амінь.

У той самий день пам'ять преподобного Теофана з Антіохійського града. Він був народжений від невірних батьків, віку ж дійшовши, одружився з жінкою, яка невдовзі померла. Теофан же повірив у Христа й охрестився. Покинувши все, замкнувся в хатині поблизу града і досить часу так прожив, навчаючи тих, що приходили до нього, Господніх заповідей дотримуватися й чистоти пильнувати. Довідався ж про одну блудницю, що багатьох згубила звабою своєю. Вийшов із затвору, одягнувся у світлі ризи й випросив у батька десять літрів золота, наче бажаючи знову взяти собі жінку. Пішов до блудниці, дав їй золото, попросив її відступити від блуду й охрестив її. Збудував же їй иншу хатину, поблизу хижі своєї. Замкнув її там, і ту, що була раніше посудиною гріха, мешканням зробив Святого Духа. Золото роздав убогим. Обоє ж угодили Богові в кінці — в один день переставилися до небесних осель.

Місяця червня в 11-й день

Житіє, подвиги і страждання святого апостола Вартоломея

Святий апостол Вартоломей був одним із дванадцятьох апостолів. Після прийняття в огненних язиках Духа Святого випав йому жереб іти разом зі святим апостолом Пилипом у Сирію та Азію горішню на проповідь Божого Слова. Пішли обидва в ті краї і то разом ходили, то розходилися по містах, то, знову зійшовшись, сітями учення в житейському морі ловили людей на спасення. Коли ж святий Пилип від святого Вартоломея відлучився і в Малу Азію прийшов, благовістуючи в Лідії і Мизії диким і непокірним людям, отримав Вартоломей святий, що в инших градах проповідував, наказ від Бога йти на допомогу Пилипові. І прийшов до нього Вартоломей, зносив однодумно з ним труди і терпіння апостольські, як же про те в стражданні святого апостола Пилипа написано: "Святий Вартоломей-апостол посланий був від Бога на допомогу Пилипові". Ще ж сестра Пилипова, дівчина Маріям, ішла за братом своїм, і всі разом служили людському спасенню. Пройшли ж усі гради лидійські і мизійські, благовістуючи, і багато напастей і прикрощів від невірних витерпіли, биті були і в темницях замкнені, і камінням закидувані, але у всіх тих напастях і ранах благодаттю Божою живі вбереглися й на подальші у благовістуванні Христовому труди вирушали. Дійшли ж і до улюбленого учня Христового Йоана Богослова, який там-таки, в Азії, Христа проповідував. Утішившись з ним духовною радістю, пішли у Фригійський край й увійшли в град фригійський Єраполь, Христа проповідуючи. Був же град той наповнений ідолами, яким поклонялися люди, осліплені звабою бісівською. Ще ж була там одна єхидна, яку мешканці єрапольські мали за бога і в храмі, на її честь збудованому, замкнену тримали, багато різних жертв їй приносячи і її годуючи. Й инших деяких гадів, зміїв і єхидн безумні ті люди з шаною берегли. Спершу святий Пилип з друзями своїми озброїлися молитвою на ту єхидну. Ще ж трапилося тоді бути з ними й святому Иоанові Богослову, він також їм поміг — і перемогли єхидну, молитвою, наче списом, її пробивши, й умертвили силою

1 ... 59 60 61 ... 179
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Житія Святих - Червень, Данило Туптало», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Житія Святих - Червень, Данило Туптало"