Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Науково-практичний коментар до Податкового кодексу України: в 3 т. 📚 - Українською

Читати книгу - "Науково-практичний коментар до Податкового кодексу України: в 3 т."

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Науково-практичний коментар до Податкового кодексу України: в 3 т." автора Колектив авторів. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 600 601 602 ... 821
Перейти на сторінку:
місцевими бюджетами.

Статтею 9 розділу І цього Кодексу рентну плату за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України (пп. 9.1.7) віднесено до загальнодержавних податків та зборів.

Частиною 2 ст. 29 Бюджетного кодексу України рентну плату за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України віднесено до доходів загального фонду Державного бюджету України.

Потрібно зазначити, що до Податкового кодексу України перенесено діючі до його прийняття норми щодо справляння рентних платежів. Проте необхідно звернути увагу, що на відміну від діючих норм введено коригуючий коефіцієнт до ставок рентної плати у разі зміни тарифів, крім ставки рентної плати за транзитне транспортування природного газу.

Звітний (податковий) період для рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України дорівнює календарному місяцю (при цьому щодекади сплачуються авансові внески).

254.2. Статтею 251 розділу ІХ платниками рентної плати визначено суб’єктів господарювання, які експлуатують об’єкти магістральних трубопроводів та надають (організовують) послуги з транспортування (переміщення) вантажу трубопроводами України (пп. 251.1).

Платником рентної плати за транзит природного газу територією України є уповноважений Кабінетом Міністрів України суб’єкт господарювання, який надає (організовує) послуги з його транзиту територією України (пп. 251.2).

Статтею 36 Податкового кодексу України визначається обов’язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і в строки, визначені податковим та митним законодавством.

Цією самою статтею визначено, що податковий обов’язок виникає у платника за кожним податком та збором і є безумовним та першочерговим стосовно інших неподаткових обов’язків платника податків, крім випадків, передбачених законом. Виконання податкового обов’язку здійснюється платником податків самостійно.

Згідно з підп. 254.2 платники рентної плати самостійно обчислюють суму податкових зобов’язань з рентної плати.

254.3. Суб’єкти господарювання, які експлуатують об’єкти магістральних трубопроводів, що надають послуги з транспортування нафти і нафтопродуктів, транзитного транспортування природного газу та аміаку, розрахунок суми податкових зобов’язань з рентної плати за звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, обчислюють як добуток відповідного об’єкта оподаткування на відповідну ставку оподаткування, з урахуванням коригуючого коефіцієнта.

Статтею 252 розділу IX Податкового кодексу України визначено об’єкти оподаткування:

— для нафти та нафтопродуктів — фактичні обсяги, що транспортуються територією України у податковому (звітному) періоді;

— для природного газу та аміаку — сума добутків відстаней відповідних маршрутів їх транспортування (переміщення), узгоджених між платником рентної плати та замовником на відповідний податковий (звітний) період, на обсяги природного газу та аміаку, транспортованих (переміщених) кожним маршрутом транспортування.

У статті 253 розділу IX Податкового кодексу України визначено ставки оподаткування:

— 1,67 гривні — за транзитне транспортування 1000 куб. метрів природного газу за кожні 100 кілометрів відстані відповідних маршрутів його транспортування (пп. 253.1.1);

— 4,5 гривні — за транспортування однієї тонни нафти магістральними нафтопроводами (пп. 253.1.2);

— 4,5 гривні — за транспортування однієї тонни нафтопродуктів магістральними нафтопродуктопроводами (пп. 253.1.3);

— 5,1 гривні — за транзитне транспортування однієї тонни аміаку за кожні 100 кілометрів відстані відповідних маршрутів його транспортування (пп. 253.1.4).

У разі зміни тарифів на транспортування до ставок рентної плати пп. 253.2 передбачається застосування коригуючого коефіцієнта, який обчислюється у порядку, встановленому КМУ, крім ставки рентної плати за транзитне транспортування природного газу.

254.4. Платник податків відповідно до обов’язків, покладених на нього у ст. 16 Податкового кодексу України, зобов’язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків та зборів у строки та в обсягах, визначених податковим законодавством.

Підпунктом 254.4 визначено, що розрахунок суми податкових зобов’язань з рентної плати за звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, за формою, затвердженою ДПА України, подається платником органу державної податкової служби за місцем його податкової реєстрації протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду (окремо за кожний місяць).

Форму Податкового розрахунку з рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України затверджено наказом Державної податкової адміністрації України від 24.12.2010 р. № 1011, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 20 січня 2011 р. за № 81/18819.

254.5. Згідно з цим підпунктом суми податкових зобов’язань з рентної плати за звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, вносяться платником за місцем його податкової реєстрації авансовими платежами щодекади (15, 25 числа поточного місяця, 5 числа наступного місяця), виходячи з:

— фактичних обсягів природного газу та аміаку і відстані відповідних маршрутів їх транспортування територією України;

— фактичних обсягів нафти і нафтопродуктів, що транспортуються територією України, у відповідних декадах місяця.

254.6. У ст. 31 розділу І Податкового кодексу України визначено загальні положення щодо строків сплати податків та зборів.

Відповідно до пункту 57.1 статті 57 розділу II цього Кодексу платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової звітності.

Сума податкових зобов’язань з рентної плати з урахуванням фактично сплачених авансових платежів, визначена у податковому розрахунку за відповідний податковий (звітний) період, вноситься (пп. 254.6) платниками рентної плати до державного бюджету протягом 10 календарних днів, що настають за останнім календарним днем граничного строку подання такого розрахунку.

254.7. Розділом ІІ Податкового кодексу України визначається порядок адміністрування податків та зборів, визначених у першому розділі цього Кодексу, а також порядок контролю за дотриманням вимог податкового законодавства.

Так, ст. 111 розділу ІІ передбачається такий вид юридичної відповідальності, як фінансова, що застосовується переважно відповідними органами виконавчої влади.

Під час притягнення до фінансової відповідальності юридичних осіб передбачається застосування штрафних санкцій, штрафів та пені.

1 ... 600 601 602 ... 821
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Науково-практичний коментар до Податкового кодексу України: в 3 т.», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Науково-практичний коментар до Податкового кодексу України: в 3 т."