Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Дари пігмеїв, Олег Федорович Чорногуз 📚 - Українською

Читати книгу - "Дари пігмеїв, Олег Федорович Чорногуз"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Дари пігмеїв" автора Олег Федорович Чорногуз. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 62 63 64 ... 75
Перейти на сторінку:
у їхньому домі, що забувалась і завжди просила:

— Вітольде, може, ти б посуд помив? А я тим часом приготую каву.

Кавою з тістечками вона його і взяла. А ще тією першою миттю, коли справді скинула свої великі окуляри в золотім обрамленні зі срібними цяточками на кріпленнях скла, глянула без них на нього якось по-особливому, сіла на ліжко, а потім відкинулася і, закликаючи його до себе, подивилася на нього своїм сіро-блакитним поглядом:

— Ну, чого ж ти?.. Папа, — тоді він уперше помітив, що в слові «папа» вона ставить наголос на другому складі. — Папа прийде пізно. У нього сьогодні вчена рада, а потім він ще сидітиме на захисті кандидатських чи докторських дисертацій своїх учнів...

Він хвилину розмірковував. Як бути? Адже він — одружений чоловік, а не студент-третьокурсник. Альбіна його сама звично, як і в бібліотеці, взяла за руку і потягла, але вже не до читальної зали, а до свого ліжка й штовхнула, посміхаючись, прямо на ковдру. Тоді він уперше відчув, що він потребує таких «сексуальних ініціатив» з боку партнерші, її несподіваної для нього ініціативи, незабутнього жесту її руки, від якого в нього завжди в голові туманилося і завжди горіло бажання під час нових зустрічей з Альбіною неодмінного повторення.

— Іди сюди, — посміхалася Альбіна, міцно тримаючи його не за руку, притягувала до себе і опускалася перед ним на коліна. Таке могла тепер витворяти тільки Роксана. Але первинність, яку пізнав Вітольд з Альбіною, здавалася йому завжди кращою, неповторнішою і, звичайно, солодшую від усіх аналогічних жестів Роксани. Затуманений Миронович тверезів лише тоді, коли Альбіна несподівано починала кричати і, начебто захлинаючись, плакати, кусаючи його руки, пальці. Миронович під час перших таких оргій лякався, а вже потім, коли звик, не міг дочекатися, коли знову розпочнеться ця бурхлива Альбінина вистава в її квартирі у відсутності академіка Ластовецького. Тепер він, отямившись, спокійно дивився на неї, обіймав її, а найбільше і найчастіше любив тримати її знизу за невеличкі, але такі тверді, мов яблучка, груди:

— Не кричи. Сусіди почують.

Вона ляскала його по щоках, а інколи — з усієї сили била по тих самих щоках і кричала у відповідь:

— Ти дурний. У нас стіни товсті. І сусідів нема. Давай разом зі мною...

— Він тоді навіть не зрозумів, що саме разом — кричати чи підстрибувати. На нього крапав з неї піт. Вона пахла дитячим молоком, перемішаним з парфумами, пахощами сандалу і ще трохи клеєм з борошна, яким студенти часто підклеювали підручники.

XXV

... Склад передвиборного штабу, який запропонував Папа з наголосом на першому складі, Мироновичу не сподобався. У списку називалися люди, котрі досі не входили навіть в близьке оточення Папи, Мироновича, Вовка, Супкіса, Валяя, Чомувойтенка, Мацюби, Базарова. Вони не належали і до київського клану. Насторожило Мироновича те, що сюди вписалися на правах заступників начальника штабу — брати Плюєви, за якими тягся шлейф слідів, що білими не назвеш. А ще Папа порекомендував кандидатом у президенти й тимчасово виконуючого посаду прем’єр-міністра, котрий взагалі за попередніми планами не мав фігурувати і навіть кидати свою нечистоплотну тінь на «благородне сімейство» київського клану. Для самого Мироновича, як несподівано для себе він виявив, вза­галі в передвиборчому списку місця не знайшлося.

«Певне, опечатка, — гадав він, — пропустила секретарка, комп’ютерник». І про це відверто сказав Папі.

— Ти готуєшся для резерву. Як юрист, як спеціаліст вищого рангу. Ти маєш бути поки що в тіні. На своїй високій посаді. Саме вона тобі дасть право керувати усім виборчим процесом у разі чого...

Миронович заспокоївся. Бо й справді в цих словах Папа таки має логіку. Кожного з тих, хто там фігурує, він щомиті може осмикнути, поставити на своє місце, запитати, з якої печери той сюди виліз, і порадити йому негайно залізти туди назад, якщо він не хоче, щоб його засунули силою, і ніколи більше звідти не висовуватися.

«А що, коли мене Папа в прем’єри мітить?» — розмріявся Миронович. — Та й Роксана, яка тепер стала вхожа в сім’ю Папи, про щось таке також натякала. «На тебе чекає приємна несподіванка, Вітольде!» Яка саме, він не знав і навіть не здогадувався.

— Наберися терплячості, — шепотіла вона. — Не забивай дурницями голови. Ти молодий, міцний, здоровий юрист з червоним дипломом і зі щасливою кар’єрою. Про Робінзонові острови і про золотий пісок під вічнозеленими пальмами, з яких банани падають і все на голови малих карапузів — засмаглих Мироновичів — рано думати ще.

«Може, й справді Папа збирається мене в прем’єри висунути? — мрійливо повторював про себе Миронович. — Це було найкращим варіантом: для нього, для мене і для більшості з нашого оточення. Я прем’єр, Папа несподівано подає у відставку, і я, за політреформою, рішенням Конституційного суду, — перша особа в державі. Папа отримує забезпечену старість і повний захист від будь-яких зазіхань каральних органів, прокуратури за його будь-які державні злочини, які він творив, використовуючи свою найвищу посаду... В іншому разі для нього у кінці тунелю просвітку нема. Тупий, глухий кут. І невідомо, що трапиться з нами: політиками й олігархами в одній особі. Я і тільки я зможу врятувати наше становище, і тільки у такий — єдиний за нинішньої ситуації в державі спосіб. Електорат, як ми називаємо народ, уже бунтує. Чекає свого Залізняка, свого рятівника, свого Месію. А швидше за все — сам не знає, чого чекає. Чітко зрозуміло — кращого життя. Електорату потрібно кинути кістку. Не жирну, але й не до кінця обгризену. Поки гризтимуть недогризки, на певний час заспокояться. Я це добре знаю, сам пройшов собаче життя».

Яким же було його розчарування, коли він довідався від Роксани, що Папа їй під великим секретом розповів:

— Вітольда не вписали в штаб дій, оскільки ви святкували свій медовий місяць в Європі. Ніхто не знав його особистої думки. Усі чули, що після вашого одруження Миронович залишає державну посаду і більше не повертається на службу... Принаймні, усі мої мене в цьому запевняли. Ми не знали, де ви, в яких водах, яких морів і коли ви повернетесь і що ви плануєте, а час не чекає...

— Але ж, — мовила Роксана, — у кожному порту, де ми зупинялись

1 ... 62 63 64 ... 75
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Дари пігмеїв, Олег Федорович Чорногуз», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Дари пігмеїв, Олег Федорович Чорногуз"