Книги Українською Мовою » 💛 Езотерика » Бог дає таланти всім. 50 уроків, щоб знайти себе та справу всього життя 📚 - Українською

Читати книгу - "Бог дає таланти всім. 50 уроків, щоб знайти себе та справу всього життя"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Бог дає таланти всім. 50 уроків, щоб знайти себе та справу всього життя" автора Регіна Бретт. Жанр книги: 💛 Езотерика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 64 65
Перейти на сторінку:
подивитися футбольний матч. Дружина питає: «Коханий, які в тебе плани на сьогодні?» Ти кажеш: «Тобі вирішувати», — і ви йдете до крамниці, щоб вибрати фіранки.

Якщо скажеш, чого хочеш, завжди є ризик, що цього не отримаєш. Але якщо мовчатимеш, то вже нічого не отримаєш точно.

Що ж до другого правила, тільки від нас залежить, чи ми зможемо жити, ні про що не шкодуючи. Ми можемо звинувачувати роботу, керівника, чоловіка або дружину, своїх батьків, дітей чи гени в тому, що маємо якісь обмеження, однак у результаті наше життя стає таким, яким ми його робимо.

Енні Ділард якось написала, що те, як ти проводиш свій день, свідчить про те, як ти проживаєш усе своє життя. І я завмерла, прочитавши цю фразу. Вона звучала як смертний вирок. Чи довічне ув’язнення. Невже моє життя буде таким, як кожний мій день? Ого! Це звучало жахливо, аж доки я не змінила свій підхід до кожного дня.

Було чимало днів, коли я шкодувала, що мені бракує на щось часу, і вигукувала: «Ох, якби ж то я…» І чого я чекала?

Якщо наше життя справді схоже на кожен день, то більшість некрологів — це неправда. У них ніколи не пишуть, що якась «Джейн Доу» прожила життя, ласуючи цукерками та дивлячись серіал «Одне життя, щоб жити». Але якщо вона й справді щодня це робила, це означає, що її життя було саме таким, правда ж?

А як щодо «Джона Доу», котрий проводить свої дні на роботі, яку ненавидить, а решту життя — коло барної стійки, де скаржиться на цю роботу? Він може подумати, що змарнував тільки один день, а насправді марнує життя. У його некролозі напишуть про дітей — навіть тих, які припинили з ним спілкуватися багато років тому. У ньому зазначать онуків, навіть якщо він не бачився з ними протягом останніх чотирьох років і не пам’ятає їхніх імен.

Якось я прочитала, що кожному варто написати власний некролог — такий, яким ти хотів би його бачити, — і з’ясувати, якими є твої справжні бажання. Спробуй. Витрать на це одну годину своєї відпустки, вихідного або обідньої перерви — і напиши, як хочеш прожити це життя. Це може стати його оновленням.

Щоб ні про що не шкодувати, я роблю дві речі. Коли я переглянула відео з виступом Стіва Джобса у Стенфордському університеті, я занотувала запитання, яке він щодня собі ставив. Тепер я щоранку перечитую ці слова. Я бачу їх, коли відчиняю шафку, щоб узяти зубну щітку: «Якби сьогодні був останній день мого життя, чи хотів би я зробити те, що планую зробити?» Потім роблю паузу, щоб переконатися, що відповідь — «так». Якщо ж «ні» — коригую свої плани на день.

А наприкінці кожного дня я здійснюю «десятий крок» із програми анонімних алкоголіків — цього мене навчили друзі з групи підтримки: «Проводимо самоаналіз, і коли робимо помилки, то одразу їх визнаємо». Вони навчили мене швиденько «сканувати» день, перш ніж лягти спати, щоб перевірити, чи закривала я своє серце від інших, була егоїстичною, нечесною, несправедливою, ображеною, наляканою або розгніваною. Чи була доброю і чуйною? Чи думала про інших, а чи тільки про себе? Чи образила когось? Чи треба мені попросити в когось пробачення? Це швидке сканування, а не тілесне покарання. Після цього я прошу Бога благословити кожного, кого я могла образити своїми діями або бездіяльністю, і молюся про те, щоб мати змогу гідно вибачитися наступного дня.

Роби це досить довго — і зможеш виправити свої помилки ще до того, як зіб’єшся з курсу. Ти зможеш упіймати себе на цьому, вибачитися, скоригувати свій курс — і рухатися далі. Не тягни цих «заручників» до свого ліжка, не прокидайся з ними, не перенось їх на наступний день. Усі вільні. Жодного емоційного «похмілля».

Щоденна самооцінка допомагає тримати себе в руках, і твоє життя рухається правильним шляхом. Деякі люди здійснюють швидку перевірку протягом дня, щойно відчувають, що щось негаразд. Робиш паузу, відступаєш на крок назад й аналізуєш думки, відчуття і вчинки — свої, а не чиїсь.

Я не хочу дійти до кінця життя й опинитися під купою своїх жалів. Це трапляється з багатьма людьми. Працівники госпісів розповідають історії про людей, які багато про що шкодують в останні місяці свого життя. Вони надто боялися жити так, як дійсно хотіли. Не змогли вибачитися перед своїми братами й сестрами, батьками, чоловіком чи дружиною, дітьми. Вони забагато працювали, а потім шкодували, що не можуть повернути цей дорогоцінний час. Хвилювалися через дрібниці, які не мали жодного сенсу. Вони шкодували, що не говорили «Я тебе кохаю» частіше, аніж «Я ж тобі казав». Вони втратили зв’язок із найближчими друзями й дозволили їм зникнути з їхнього життя. Вони не навчилися отримувати задоволення від життя, граючи за його правилами.

Моя подруга Сара Максвелл колись працювала музичним терапевтом у госпісі Західного резервного університету Кейса. Вона допомагала людям примиритися з минулим і покращити стосунки з найближчими людьми, перш ніж вони відійдуть із життя. Одного разу Сара запитала, чи не можу я зробити послугу для однієї з її пацієнток. Ця жінка хотіла, щоб я поділилася з іншими тим, про що вона найбільше шкодувала. Місіс Р. було 80 років, і вона написала таку передсмертну записку:

Коли я лежу в ліжку, численні волонтери роблять моє життя приємнішим. Коли я бачу радість, яку вони дарують іншим і приймають від інших людей, я дуже шкодую. Я жила навпроти будинку для престарілих, і мені навіть не спадало на думку піти туди, пожертвувавши своїм часом, і подарувати усмішку самотній людині. Я відчуватиму, що мені вдалося щось змінити, якщо переконаю інших працювати волонтерами хоча б годину на тиждень. Ви можете стати волонтером госпісу, відвідувачем будинку престарілих або репетитором у школі. У світі так багато людей, які роблять гарні вчинки. Будьте одним із них.

Це було її передсмертне бажання. Віддай одну годину свого часу на тиждень — і ти не пошкодуєш про це, коли настане час піти з життя.

Про що ти найбільше шкодуватимеш наприкінці життя?

У чому різниця між тим, як ти живеш і як хочеш жити? Щойно ти це зрозумієш, ти почнеш жити життям, якого прагнеш, — тим, яким варто жити.

Урок 50

Знайди свій «Ґрааль»

Будь тим, ким тебе хоче бачити Бог, — і ти запалиш цей світ

Щовесни батьки

1 ... 64 65
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Бог дає таланти всім. 50 уроків, щоб знайти себе та справу всього життя», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Бог дає таланти всім. 50 уроків, щоб знайти себе та справу всього життя"