Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » Вигнанець і чорна вдова 📚 - Українською

Читати книгу - "Вигнанець і чорна вдова"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Вигнанець і чорна вдова" автора Андрій Анатолійович Кокотюха. Жанр книги: 💙 Детективи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 67 68
Перейти на сторінку:
злом, так само небезпечні.

— Подібні до вас — між двох вогнів.

— Подібні до вас — теж.

Чечель глянув на припнуті валізи.

Натягнув краги.

— Будемо прощатися, Маріє Данилівно.

Вона озирнулася на цікаву челядь, що збилася в дворі й трималася на поштивій відстані.

— Не згадуйте погано.

— Хай Нікола повертається з новим носом.

— Аби голова лишилася такою ж справною. Його ж по голові били.

— Не згадуйте.

— Але й зовсім забувати не слід.

Чечель сів за кермо.

— Куди тепер?

— Світ за очі. — Він натягнув окуляри-«консерви». — У вигнання.

Київ

Жовтень 2018 — січень 2019

Джерела натхнення та інформації

Водотика Т. Простір можливостей. Україна в добу заліза та пари. — К.: «Кліо», 2018.

Галайба В. Борьба с преступностью в старом Києве. — К.: SkyHorse, 2012.

Кадомская М., Мокроусова А. Замок вздохов. — К.: Кий, 2013.

Левчук О. Дозвілля у повсякденному житті киян початку XX століття / Наукові праці історичного факультету Запорізького національного університету, вип. 48.— 2017.

Макаров А. Беды, язвы и пороки старого Києва. — К.: SkyHorse, 2018.

Макаров А. Благоустройство старого Києва. — К.: SkyHorse, 2017.

Макаров А. Старокиевские силузты. — К.: SkyHorse, 2017.

Старий Киев http://old.kiev.ua/node/21

Андрій Кокотюха — лідер книжкових продажів в Україні, журналіст, автор понад 70 романів і понад 100 сценаріїв, член Української кіноакадемії та Асоціації письменників детективного і пригодницького жанрів.

Весна 1909 року. Київський слідчий Платон Чечель викриває жорстоку вбивцю юних дівчат — доньку таємного радника з Петербурга. Та панянка гине за тих самих обставин, що і її жертви, тож впливові родичі звинувачують Чечеля в наклепі. Для суспільства Платон стає вигнанцем. Єдиний вихід не опинитися на каторзі — урятувати життя мільйонера фон Шлессера, якого нібито хоче вбити молода дружина, що вже здобула славу чорної вдови. Утім, барон помирає, і це лише початок серії холоднокровних убивств. Під підозрою всі спадкоємці — і навіть сам Платон...

Вигнанець змушений розплутати клубок смертей та дізнатись, хто винен, щоб не тільки запобігти новим злочинам, а й урятувати себе.

Примітки

1

Батиєва вулиця (названа так через близьке розташування до Батиєвої гори) — до 1907 року Ямська. Нова назва з’явилася рішенням київської міської Думи на вимогу мешканців перейменувати Ямську — вона була відома будинками розпусти. (Тут і далі прим, авт., якщо не вказано інше.)

2

Мастицький, Леонід Порфирович (1844— 1909) — київський поліцмейстер (1882—1884), один із засновників розшукової поліції.

3

Рудий, Георгій Михайлович (1863— 1918) — начальник Київського розшукового відділення (1901 — 1907), вперше застосував у пошуковій роботі дактилоскопію, службових собак, створив експертно-криміналістичну службу. Автор першої в Російській імперії інструкції чинам розшукової поліції.

4

Салтикова, Дарія Миколаївна (1730—1801) — російська поміщиця, більше відома як Салтичиха. Мала низку психічних розладів, була схильна до садизму, особисто з особливою жорстокістю закатувала 130 кріпаків.

5

Єлизавета Баторі (1560— 1614) — угорська графиня, серійна вбивця дівчат.

6

Ванька — візник.

7

Благовіщенська вулиця — тепер Саксаганського.

8

Караваєвська вулиця — тепер Льва Толстого.

9

Царська площа — тепер Європейська площа.

10

«Корсо», «Новий світ», «Ілюзія» — популярні кінотеатри (ілюзіони) на Хрещатику.

11

Частина Царського саду (тепер територія стадіону «Динамо») — популярний розважальний заклад з танцювальним залом. Ліквідований більшовиками як «буржуазна зараза» після 1917 року.

12

Візитка — однобортний чоловічий піджак.

13

Путілін, Іван Дмитрович (1830—1893) — перший керівник розшукової поліції Санкт-Петербурга. Після смерті став героєм детективних оповідок, написаних у різний час різними авторами. Знаний також як російський аналог Шерлока Голмса.

14

Фофан — дурень, бовдур.

15

Київське товариство (клуб) автомобілістів діяло на початку XX століття. Членський внесок складав 50 рублів на рік. У 1910 році товариство організувало перші великі автомобільні перегони Петербург — Київ — Москва — Петербург.

16

Струве, Аманд Єгорович (1835— 1898) — військовий інженер, у 1870— 1890-х роках спроектував у Києві залізничний міст через Дніпро, центральний водогін, першу в Російській імперії лінію електричного трамваю, вуличне освітлення. Заснував компанію, яка мала монополію на постачання газу для освітлення вулиць, та збанкрутіла через хибні розрахунки. Потреби киян у газі були значно меншими, ніж вважав Струве.

17

Згадуються події 1905—1907 рр. у Російській імперії, до складу якої входила частина України. В історію ці події ввійшли як перша російська революція. Українці теж брали в ній участь, у результаті після царського Маніфесту про амністію на короткий час отримали можливість розвивати в Російській імперії українську національну культуру.

18

Відок, Ежен Франсуа (1775—1857) — французький авантюрист, кримінальний злочинець, після втечі з тюрми — дрібний торговець, потім інформатор поліції. Після помилування заснував приватне детективне бюро, але кілька разів був засуджений за шахрайство. Про своє життя написав книжку. Образ Відока використовували у своїх творах Віктор Гюґо й Оноре де Бальзак.

19

Сапфо Мітіленська (бл. 630 — 570 до н. е.) — давньогрецька поетеса з острова Лесбос. Перша оспівала у віршах чуттєву любов між жінками.

20

Туше (фр. toucher) — торкатися. Тут: доторкання до супротивника у фехтуванні, яке зроблене кінцем рапіри відповідно до правил та означає враження, отже — перемогу.

21

Людська кімната — приміщення для слуг у панському маєтку.

22

Фараон — поліцейський незалежно від чину (жарг.).

23

Жовтий білет — документ, посвідчення особи жовтого кольору, яке дозволяло в Російській імперії легально займатися проституцією. Проте такий документ суттєво обмежував жінку в громадянських правах.

24

«Довкола світу» («Вокруг света») — науково-популярний та краєзнавчий журнал, один із найпопулярніших у Російській імперії. Видається з 1861 року дотепер, перерви у виданні

1 ... 67 68
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Вигнанець і чорна вдова», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Вигнанець і чорна вдова"