Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Ті, кого немає 📚 - Українською

Читати книгу - "Ті, кого немає"

281
0
25.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Ті, кого немає" автора Світлана Федорівна Клімова. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 66 67 68 ... 110
Перейти на сторінку:
вказівок. Сидіти тихо, займатися повсякденними справами. Судячи з того, що відбувається, форсувати ситуацію з цією сімейкою – та нехай йому… Узяти тайм-аут і чекати наступного понеділка.

Того самого, коли, за інформацією відділу пасажирських перевезень, Валентин Смагін повинен повернутися до виконання своїх службових обов’язків.

10

З погляду Олексія Гаврюшенка, справа, яку так ретельно роздмухував слідчий Дроб, була вочевидь дохла. Це дала йому зрозуміти стара, ще інститутських часів приятелька Ліна Гусельникова, і Гаврюшенко вчергове оцінив перевагу своєї людини в експертно-криміналістичному управлінні. Евеліна, допитлива як ніхто, акуратно розклала перед ним інгредієнти, з яких Дроб намагався зліпити свою цукерочку.

Олексій Валерійович підібрав її по дорозі додому біля меблевого торговельного центру. Конспірація, блін. Чекати не довелося – вона ще здалеку помітила його машину, а коли сіла поруч, відразу зачадила своїм «Парламентом».

– Наступного разу забиваємо стрілку в супермаркеті – там принаймні кондішн… Між іншим, Дроб учора підкинув нам роботку в рамках тієї ж таки справи. Спливли два предмети: якась чоловіча сорочка і склянка з відбитками пальців. Дуже розраховував, що я відкопаю щось новеньке, але вийшов облом. Сорочка гонконгівська, розмір М, шовкова, у вузьку смужку, зроблена років п’ять тому, практично неношена. Сліди звичайного бруду – ґрунт, рослинна органіка, – зовсім нещодавно запрані вручну, причому туалетним милом…

– А дівчина? – перебив Олексій Валерійович.

– Що дівчина? Ти куди їдеш, Льошо? Додому вези, у мене там голодний чоловік-адвокат виє…

– Вибач… – Гаврюшенко спохопився, але поворот уже проїхали, довелося тягтись до наступного. – Чи була вона в кабінеті Смагіна в Шаурах?

– Була, – кивнула Гусельникова. – Щодо цього не сумнівайся. Вона там скрізь наслідила.

– І на купюрах?

– Ну ти даєш… Відбитки на купюрах навіть у ціанакрилі рідко виявляються. Особливо на доларах… У кожному разі, пістолет Марта Федорова точно тримала в руках. Відбитки на склянці, із якої вона пила в кабінеті Дроба, збіглися з тими, що на браунінгу та збройовому сейфі. Але там ще як мінімум…

У сумочці на колінах Гусельникової подав голос мобільний, і вона не дивлячись скинула дзвінок. Телефон негайно завівся знов, і Ліна з досадою глянула на дисплей.

Гаврюшенко вів машину проспектом, тримаючись у другому ряді, і тільки подив, що чітко пролунав у голосі супутниці, змусив його прислухатися.

«Гусельникова слухає…– офіційно мовила Ліна низьким голосом. – Так… Ясно… Повний висновок буде готовий завтра до полудня…»

На цьому розмова скінчилася.

– Дроб власною персоною, – повідомила вона зі смішком, повертаючи телефон до сумки. – І з накрученим хвостом. Схоже, форс-мажор у них – на мобільний він телефонує тільки в екстрених випадках.

– І що йому треба?

– Сказано було буквально таке. Питання про порушення кримінальної справи щодо неповнолітньої Федорової Ем Ес відкладається на невизначений час. Тому мені запропоновано завтра просто зранку взятися за дослідження речових доказів, зібраних у справі номер… Ну, це вже не до теми… Роботи в мене, Альошо, як у каменоломні,– поскаржилася Гусельникова.

– Співчуваю, – неуважно відгукнувся Гаврюшенко, прикидаючи, з якої речі так круто повернув Дроб. Фактично, це могло означати тільки одне – дівчині вирішено дати спокій.

Він припаркувався неподалік радіоринку.

– Ми на місці. Я у двір заїжджати не стану, там у тебе вибоїна більша за місячний кратер… Дякую, дорога. Твій боржник. Аркадію привіт! – крикнув він уже навздогін.

Про новину належало повідомити Федорова – відразу, ще до того, як їхати додому.

Він набрав номер і спокійно промовив:

– Сергію, все скінчилося. Можеш розслабитися. Справа закрита, а фактично й не відкривалася. Я поки не в курсі, в чому тут прикол – імовірно, розпорядження з самого верху. Не бачу іншої причини… Так що і сам забудь, і дружину заспокой. Добре… Ну, дзвони…

Хоч як намагалась Олександра, але викинути з голови те, що Марта наплела про жінку, яка померла давно й мала таке саме ім’я, не вдавалося. Хто вона, ця Олександра Буславіна, нібито її бабуся по материнській лінії?

Дитяча пам’ять вибіркова й примхлива. Мати ніколи не згадувала про свою рідню. Олександра знала Смагіних – діда, бабу й тіток, від них одержала й відомості про себе та Валентина в ранньому дитинстві. Але про Буславіну – ані звуку.

Що ж її так зачепило?

«Треба поритися в мотлоху на антресолях. Туди вже років десять ніхто не зазирав…» – раптово спало їй на думку.

Було близько сьомої вечора, вдома нікого. Вона пішла в передпокій, увімкнула світло й відшукала в коморі дюралеву драбину, заставлену всіляким непотрібом. Зависоко – лізти треба під саму стелю. Вона добре пам’ятала ту містку картонну коробку з-під найпершого комп’ютера чоловіка. Після ремонту сама звалила туди все, із чим не було ні часу, ні бажання розбиратись, а позбутися начебто зарано. Трохи маминих речей, якісь нікому не потрібні документи, паперове сміття.

Олександра видерлася на найвищу сходинку й посмикала застряглі дверцята антресолей. Відчинити вдалося тільки з третього разу, на підлогу посипалася дрібна потеруха. Коробка, вся в павутинні, видніла на відстані витягнутої руки. Розчервонівшись від зусиль, вона потягла її до себе.

На що вона сподівалася, що чекала знайти? Мамину довоєнну метрику? Старі фото? І то навряд чи. Родинні фото давно розтикані по альбомах, навіть те, єдине, чорно-біле, початку п’ятдесятих, де мама знята разом з батьком і дворічним Савелієм. Обоє ще зовсім молоді, очі в мами лукаві, ніжні, губи сміються, вітерець тріпає волосся…

Спустити коробку вниз виявилося непросто, однак вона з цим упоралася, тихцем лаючись. Потім знову піднялася на драбину й розіпхала по кутках антресолей обрізки шпалер, банки з засохлим лаком, старі ганчірки, картонну валізку з ялинковими іграшками, іржавий розвідний ключ і чиїсь незворотно заляпані фарбою джинси. «Треба зібратися з духом і викинути все це геть», – дихаючи пилом, подумала вона, спустилася, склала драбину, віднесла коробку в кухню, а потім, за лікарняною звичкою, ретельно вимила руки.

Зверху лежали учнівські зошити – її власні конспекти з фізіології й анатомії часів медучилища. Далі – пожовтілі рецептурні бланки, розрізнені аркуші машинопису, два довідники, книжечка доктора Спока в м’якій обкладинці, потрісканий, зі зламаним замком коричневий шкіряний ридикюль, батькові документи в пластиковому пакеті. Усе це Олександра гарячково переглядала, викладаючи на кухонний стіл.

На самому дні знайшлася невеличка коробка з-під зефіру в шоколаді, рідкісних на ті давні часи ласощів. Вона зняла кришку і вдихнула збережений душнуватий аромат ванілі. Усередині – мамина трудова, профспілковий квиток, комунальні рахунки

1 ... 66 67 68 ... 110
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Ті, кого немає», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Ті, кого немає"