Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » На запах м’яса 📚 - Українською

Читати книгу - "На запах м’яса"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "На запах м’яса" автора Люко Дашвар. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 67 68 69 ... 100
Перейти на сторінку:
class="p1">— У Норвегії на бурових відпахав. Заробив… Поїхали! — благав і вірив: діло каже. З Козлюками розбереться якось, розлучиться, Солю на руках носитиме.

— Я до кінця травня тут маю допрацювати, — сказала Соломія. — Як я бабцю кину? Іоланта одна впаде. А на кінець травня синьйорині діти обіцяли знайти мені заміну.

— А потім?

— Навіщо нам «потім»? Зараз із тобою розлучатися не хочу й на мить. Завтра прийдеш?

— Куди покличеш, там і буду, — заприсягся Горох.

До ферми за п’ять кілометрів від містечка повернувся під ранок. Козлюки не спали. Вдягнені сиділи на розкладачках, набирали когось на мобільних.

— Що сталося? — запитав насторожено.

— Він ще питає! — розгнівався Іван.

Василь аж плюнув.

— Де ти був, падло?! Ми всю ніч не спали! Уже збиралися до містечка — тебе шукати! — почервонів від люті, штовхонув Толю. — І не підходь! Не був би ти Юльчиним чоловіком, я б тебе урив тут!

— Чого мокрий?! Що сталося? — Іван розглядав Толю з підозрою.

— Місцеві якісь… — пробелькотів Горох. — Пограбували…

Брати Козлюки перезирнулися, одночасно підхопилися з розкладачок.

— Пішли… — хижо сказав Іван Гороху.

— Куди?

— Відшукаємо… Тих відморозків…

— Де ми їх шукатимемо? Сплять уже давно.

— Та ні. Уже попросиналися! — сказав Василь. — Ходімо, родичу. Козлюки образ не прощають, за рідню горлянки перегризуть.

Толя відчув: земля провалюється під ногами.

— А робота?

— Почекає робота, — постановив Василь. Відкрив дорожню сумку, дістав із неї невеличкий мисливський ніж, впхав у кишеню. Забава обіцяла бути кривавою.

— Та ні! Стійте! Не треба… Я сам… напросився. Штовхонув одного. Обматюкав, — молов хлопець, не знав, як затятих Козлюків зупинити. — Ну, нащо нам той клопіт? Заведемося із ними — додому відправлять, і все, пропав заробіток.

Козлюки перезирнулися знову.

— Його правда! — сказав Василь Іванові.

— Щоби ти більше до того містечка ні ногою! — наказав Іван Горохові.

— Та добре, — відповів Толя з полегшенням. Допетрав, що пообіцяв, — дихати забув. Кінець… Або Козлюкам правду викладати, або Соломії…

Спасіння прийшло, звідки не чекав. По обіді на об’єкт примчав метушливий грек Катракіс, наказав братам Козлюкам збиратися.

— Темпо, темпо! На новий об’єкт. Троє хлопців тут лишаються — дах, внутрішні оздоблювальні… Василь і Іван — зі мною.

— Далеко? — спитав Василь.

— Сорок кілометрів на північ.

— І Толя з нами поїде! — виставив вимогу Іван.

Катракіс психонув: йому б ще кілька таких Толь, він би від усіх Іванів і Василів відмовився!

— Або збираєтеся за п’ять хвилин і їдемо на новий об’єкт, або збираєтеся до вечора, щоби я встиг купити вам квитки на батьківщину!

За десять хвилин бусик Катракіса вже мчав братів Козлюків на північ, де ті мали відпрацювати до кінця квітня.

— Ура! Ура… Ура! — шепотів Толя, як божевільний, усміхався сам собі.

Крила відросли — двоє мовчазних вінничан, що вони лишилися на фермі, хлопцеві не заважали, справами його не цікавилися: аби працював без передиху, а куди вночі та у вихідні бігає, їм до того діла мало.

Горох забув про сон. Зранку до ночі мантулив, як проклятий, потім швиденько мився, перевдягався, сідав на велосипед, який викупив у робітника-італійця, мчав до Солі. Вона чекала. Уже не пнулися одразу шукати місце для близькості, — не минулося, горіли, — та й просто бути поряд, триматися за руки, вештатися містечком чи недалекими Рагузою й Модикою, пити лимонад під пальмами, теревенити про все на світі чи просто мовчати, плескатися в прохолодному морі чи лежати поруч на піску й відчувати дихання одне одного — усе те надихало не менше.

Так минув березень. Квітень майже дві третини віддав. Відбудований із нуля склад уже мав не тільки стіни, дах, вікна й бетонне стягування для підлоги. Підбивали необрізаною дошкою стелю, штукатурили стіни, і хоч роботи ще завались, — Катракіс уже підшуковував новий об’єкт для роботящих українців.

— Тут за місяць фінішуємо. Хто зі мною далі працюватиме? — промацував настрої бригади. Йому б Толю Гороха на новий об’єкт умовити, Катракісу такі двожильні й неконфліктні вкрай потрібні. Та Толя лише знизував плечима — подивимося.

— Коли Козлюки мої повернуться? — усе питав грека.

— Двадцятого квітня привезу. Приєднаються до вас, зі складом покінчимо — і на новий об’єкт.

За день до повернення Василя з Іваном Горох вирішив: усе, час із Соломією відверто поговорити. Соля зрозуміє, повірить.

Того дня довго до дівчини збирався, хоч вихідний — усе вошкався, слова шукав: з чого почати? Як пояснити, що кохання — одне-єдине, та ти розумієш це тільки після того, як пізнаєш його… А до того блукаєш сліпий, кидаєшся на всіх інших… Кажеш їм — люблю, але жити… жити без них можеш!

Так рознервувався, не звернув уваги, що зранку дівчина не зателефонувала, як зазвичай. Бувало вже таке. Домовилися: як не зможуть зв’язатися, чекатимуть одне одного біля човнів Гільєрмо. Туди й попхався.

Сидів біля моря, усе тривожився. От із того почну, що жити без Солі не можу. Чи з того, що закінчить об’єкт, приб’ється, припустімо, до того ж Гільєрмо, що він хлопцеві золоті руки цінує, працюватиме в нього, поряд із Соломією буде, поки їй заміну не знайдуть. І додому!

На сонце глянув — у маківку світить. Давно б уже Соля мала прибігти. Де ж вона? Зателефонував: мобільний вимкнутий. Розхвилювався, пішов до дому синьйори Марії. Хтозна — може, старенька перекинулася чи ще якась халепа.

Піднімався крутою вуличкою вгору, зопрів. А що ж тут улітку робиться, коли у квітні голим ходити хочеться? Глянув здалеку на знайомі відчинені вікна — Соля?

Вона стояла біля вікна — усміхалася, весело жестикулювала, говорила щось худорлявому серйозному мужчині років сорока з чорнявою шевелюрою: стояв поряд, тримав у руці велику склянку лимонаду. Дивився на вуличку, кивав Солі, пив лимонад, знову серйозно кивав.

Толя зупинився навпроти тих вікон. Руки в джинси, щоби вже не видатися повним бовдуром. Скосив очі на вікно. Соля помітила його. Усмішка злетіла. Вказала жестом на двері. Пролопотала щось мужчині і зникла.

Горох насупився з прикрістю, пішов до дверей так, ніби просто йшов повз ті двері й зупинився на мить.

— Толю! — Якими ж великими і вологими стають її очі, коли хвилюється. Прочинила двері, визирнула. — Іди, прошу… Не вирвуся сьогодні… Син синьйори Марії приїхав. Доля

1 ... 67 68 69 ... 100
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «На запах м’яса», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "На запах м’яса"