Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » Селище, Міхал Шмеляк 📚 - Українською

Читати книгу - "Селище, Міхал Шмеляк"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Селище" автора Міхал Шмеляк. Жанр книги: 💙 Детективи / 💙 Бойовики. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 70 71
Перейти на сторінку:
притулившись до стовбура дерева, вкритого маленькими жовтими сливами, потім поліз у рюкзак за пляшкою води, відкрутив кришечку й почав жадібно розправлятися з вмістом.

– Так що там з тією неточністю? – знову спитав Ришь.

– Бракує двох людей, – сказав Подима, глянувши на приятеля. – Прокурор Мацеєвський, той, хто помер на повороті смерті, не залишив жодних записів у справах, це факт, але ми переглянули інші його справи того періоду і в одній з них ми знайшли папку з цікавим записом.

– Яким же? – спитав Ришь, також йдучи в тінь від будівлі.

– "Бракує двох людей, так як в Селищі", – процитував Подима. – Запис звучав саме так.

– Дивний запис, – скривив губи Ришь.

– Але ключовий, – відповів комісар. – Це зацікавило мене, і я ретельно розслідував справу, в якій ми знайшли записку. Під час весілля була сімейна сварка, кількох людей побили, але жодних трупів, принаймні на перший погляд, не було, бо виявилося, що жертв двоє, але про них ніхто не повідомляв, і це намагалися приховати. Як на біду, одного хлопця призвали в армію, а іншого розшукувала дівчина, яка від нього народила дитину. І ось, копаючи все глибше і глибше, Мацеєвський знайшов тіла хлопців, поховані біля лісу, тільки тому, що йому бракувало жителів села, і люди, які їх шукали, звернули йому на це увагу. Тут те ж саме.

– А кого, нібито, не вистачає? – здивувався Ришь.

– Адама Антчака і його сина Міхала. Від них обох не залишилося жодного сліду.

– Адам ходив по допомогу, – роздратовано сказав Ришь. – Як це його забракло?

– А от немає, – відповів Подима. – Так, він пішов за допомогою і привів допомогу до селища, це підтверджується рапортом двох військових, які прийшли з ним. Ми з’ясували, хто був їхнім командиром, і в докладному звіті про діяльність протягом зими століття є коротка згадка з усної доповіді двох унтер-офіцерів, що вони дійшли до селища, а потім пішли по допомогу і привезли міліцію, яка взяла на себе всю справу. А потім тиша. Ні згадки. У Адама Антчака не має навіть свідоцтва про смерть.

– Пам’ятаю, ми його допитували, – відповів Ришь. – Але ми не підтримували близьких контактів, після переселення він поїхав у Польщу десь працювати. Я щось чув про Сілезію, там наші люди шукали роботу.

– Можливо, і так. – кивнув Подима. – Але все одно дивно, що така ключова фігура раптом зникла.

– У вас ще є вода? – перебив їх Сукєнник, важко дихаючи.

– Може, допомогу викликати? – занепокоївся Ришь, допитливо дивлячись на почервонілого поліцейського.

– Ні, мені просто потрібно попити, – відповів Сукєнник. – І посрати.

Він почав підводитися, витер піт з чола й глибоко видихнув.

– Вже краще? – спитав його Подима.

– Так, я думаю, що це минає, – відповів його друг.

– Я ж сказав, займися собою, бо колись це тобі відгукнеться, – прокоментував худий поліцейський.

– Ясно, продовжуй розпитувати. – Він кивнув у бік Ришя, а інший поліцейський із "Секретних матеріалів" глянув на пенсіонера.

– Це дивно, – повторив він свій висновок.

– У цій справі багато дивних речей.

– Друга особа – це Міхал Анчак, син Адама, – сказав Подима.

– Але Міхала тоді не було в селищі, – заперечив Ришь.

– А мені здається, що був, – твердо відповів поліцейський.

У цей момент підкомісар Лукаш Сукєннік обіперся на стовбур сливи, а потім, захрипівши, впав на землю, почав бити ногами, з рота у нього пішла піна. Конвульсії сотрясали його товсте тіло, викликаючи судоми. Якимось чином він ухопився за деревце, вкрите жовтими сливами, ніби хотів викинути на нього все, що  боліло в ньому. Єдиним наслідком судом було те, що маленькі, жовті, надзвичайно соковиті плоди, які називаються мірабелями, почали один за одним падати на покрите бур'яном подвір'я.

Подима підскочив до нього і впав на коліна, намагаючись рятувати колегу. Однак і сам похитнувся, відчув запаморочення і впав на сідниці, незграбно підтримуючись рукою. Йому це вдалося, він став навколішки, як ревний католик, готовий молитися, і подивився на Ришя. Той стояв непорушно й холодно дивився на двох поліцейських, один уже нерухомо лежав під деревом, а другий стояв на колінах у смиренній позі. Біля нього рюкзак з ноутбуком і пляшка, з якої повільно лилася вода, що жадібно вбиралася пересохлим від спеки ґрунтом.

– Пончики, – випалив поліцейський, хапаючись за живіт.

– Непоміркованість у їжі та пиття, – зітхнув Ян Ришь. – "Неправедність в їхньому жирі заляже, злі думки нуртують серця їхні". Псалом сімдесят третій.

– Виклич допомогу, – на одному диханні викинув з себе Подима.

– Я був впевнений, що товстун перекинеться другим, і доведеться добивати його лопатою, – посміхаючись, сказав пенсіонер.

– Виклич допомогу, – повторив поліцейський, і в його руці з’явився пістолет, спрямований на старого офіцера, але той навіть не здригнувся.

Подима впав трохи вперед, підпираючись лівою рукою, все ще тримаючи зброю в правій. Він важко дихав, рясно пітнів, і його обличчя постійно перетинали гримаси болю, наче блискавки, що сікли нічне небо.

Ян Ришь стояв і дивився на його агонію. Йому стало цікаво, що наразі більше лякає молодшого поліцейського: біль і печіння всередині чи усвідомлення того, що дороги назад і порятунку немає, це смерть. Мара. Як завжди, невчасно. А може, свідомість, що він майже розкрив цю справу, але про це ніхто ніколи не дізнається.

Раптом і його власні нутрощі зайшлися вогнем, а вуха заболіли від гучного тріску пострілів, все ж таки поліцейському вистачило сил натиснути на спусковий гачок. Двічі. Ришь подивився на свій живіт, і його зір затуманився від червоної плями на футболці. Холера, окулярів не взяв, зблизька бачив погано.

Потім все в голові закрутилося, і він побачив, як перед його очима блимає дерево, повне жовтих плодів, поліцейський рачки і постать у чорному, що піднімає лопату над його головою.

Мара.

Прийшла.

Він повернув голову вбік, зрозумівши, що земля зробилася крижаною, як тієї зими, коли люди масово гинули, а він не міг знайти вбивцю. Ні, це не Мара, її там ніколи не було. Вила вночі, чи так тоді в селі казали, що вила вночі, як проклята, а її і не було. Це були страхи для дітей, згадував він, пожовклі нині сторінки щоденників вбитих дівчат, які він переглядав щороку на Різдво. Одна сторінка прикрашена простими малюнками дівчат, які голосно сміються "ха-ха". На полях сторінок було багато тих "ха-ха", бо хоч жарт був чудовим, бо це

1 ... 70 71
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Селище, Міхал Шмеляк», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Селище, Міхал Шмеляк"