Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Вода, павутина 📚 - Українською

Читати книгу - "Вода, павутина"

241
0
26.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Вода, павутина" автора Нада Гашич. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 68 69 70 ... 122
Перейти на сторінку:
і домочадці, і сусіди, і родичі, і хресні, і тітки, і стрийни. Трохи-потрохи про вправну кравчиню почала ширитися слава, і багато часу не минуло, як заповзялися до неї ходити і тітки, і стрийни, і сусідки, і далекі родички, а через трохи й незнайомі жінки, просячи малу кравчиню зшити їм гарні шати.

А мала кравчиня із найзвичайнісінької тканини вміла скроїти легку і гарну сукеночку, і жінки не могли надивуватися, як із простого полотна, яке вони принесли, настає ошатна сукня, що переливається кольорами веселки. У неділю, коли жінки одягали свої парадні сукні для прогулянки, площа перед церквою ставала дивовижною, наче галявина квітів, яку гойдає весняний вітрець. Це були сукні прекрасних кольорів і особливих кроїв, і в них жодна пані не почувала себе ні потворною, ні старою, а красивою і легкою, наче їй лише сімнадцять років. Мала кравчиня кроїла й шила, прала й прасувала без спочинку. І так у містечку і його околицях невдовзі всі забули ім'я Гармонія і назвали крихітну дівчинку іменем Мала Кравчиня. Усе в її житті було гарним і світлим, мов відсвіти дивовижних барв, що переливалися в її руках, коли вона віддавала захопленим жінкам їхні нові сукні.

У той же час у палаці над містом жила одна вередлива принцеса, якій все було не до вподоби, нічого її не цікавило і не тішило. Одягнуть її в золоту сукню, а принцеса погляне на себе в дзеркало, заплаче, і сукня вмить перетвориться на жалюгідну зім'яту ганчірку. Взують її у срібні туфельки, принцеса сердито тупне ніжкою, і туфелька на очах розгублених фрейлін перетворюється на незугарний личак. Доправлять їй вишукані лагомини і смаковиті потрави з далеких південних країв, ананас на таці перед нею обертається на величезну ріпу, апельсини — на звичайну картоплю, а черешні відкочуються, перетворившись на дикі каштани. Приведуть вороного красеня, а він починає ревіти по-ослячому і здивовано стригти величезними вухами, що аж придворні і фрейліни розбігаються світ за очі.

Бідолашні батьки вередливої принцеси були схвильовані і стурбовані. Їхнє королівське серце розривалося, слухаючи щоденний плач улюблениці, і вони справді не знали, як цьому зарадити. Аж тут одного дня дійшла до них чутка про Малу Кравчиню. І вони негайно по неї послали.

Того ранку Мала Швачка закінчувала сукеночки для своїх двох сестричок і, нічого не передчуваючи, саме спостерігала, як її наймолодша сестричка захоплено вертиться перед дзеркалом у платтячку кольору цикламена, яке пахло лісовими цикламенами.

Аж ось раптом почувся стук кінських копит, заскрипіли ворота, перемішалися збуджені голоси батьків і строгі голоси вояків, і врешті відчинилися двері кімнати, в якій Мала Кравчиня одягала свою сестричку. Дівчатка перелякалися, а потім страшенно здивувалися, коли перед ними постав молодий вродливий придворний і оголосив домочадцям, що сам король викликає Малу Кравчиню до двору. Дівчинка настрашилася: містом уже рознеслися чутки, що молоденька принцеса завдає неймовірних клопотів при дворі, а люди до тієї історії ще всякого додумали. Розповідали, що принцеса самим своїм поглядом перетворює головку келю на жабу-ропуху, а картоплю дотиком — на товсту кротиху.

Але Мала Швачка не сміла суперечити: королівський наказ — це королівський наказ. Розцілувалася вона з батьками і сестричками, заплакала, тоді втерла сльози, взяла свої голочки і клуночок з нитками, і в супроводі придворних рушила до палацу. Заплакали і хресні, і тітки, і стрийни, і бабці, і сусідки, і всі решта жінки з міста, але не стільки через те, що співчували Малій Кравчині, скільки тому, що знали, що ніхто їм більше не зможе скроїти такі гарні шати.

Як тільки Мала Кравчиня увійшла у двері палацу, її відвели до короля і королеви. У відчаї через свою дочку, вередливу принцесу, вони ще трималися за золоті корони, але коли побачили гарненьку кравчиню, зраділи і почали їй розповідати, що їх непокоїть. І відразу сповістили їй, що очікують від неї, що вона зшиє для їхньої улюблениці сукеночки, які не перетворяться за мить на ганчір'я. Спровадили її у свої палати, наказали, щоб винесли і поклали перед Малою Швачкою найкращі сукна й оксамити, шовки і парчу, прошиті золотими нитками і оздоблені дорогим камінням. Але Мала Кравчиня попросила лише просте полотно, зачинилася в кімнатці, виділеній для неї, відразу взялася до кроєння і шиття; працювала цілу ніч аж до ранку.

Рано-вранці прийшов до неї придворний і запросив її до короля і королеви. Мала Кравчиня взяла в руки свій витвір і рушила до королівської зали. Коли перед королем і королевою поклала нову сукню для принцеси, вони тільки руки від подиву підняли: сукня переливалася всіма барвами, духмяніла всіма квітковими ароматами, і з якого боку би на неї не поглянув, перед очима відкривалася і пахла чи то темна фіалка, чи ніжний цикламен, чи розкішна оксамитова троянда, яка своїм важким запахом повністю задурманювала того, хто на неї поглянув.

Відразу послали за принцесою. Ох же начекалися її! Нарешті до них долинув звук відчиняння дверей і нервова біганина коридорами придворних дам, і невдовзі почулося відлуння нестерпного вереску і плачу принцеси. Зневірені батьки знову схопилися за свої корони.

А як виглядала принцеса? Попри те, що фрейліна вдягнула її вранці у шовкову сукню і взула у срібні туфельки, принцеса увійшла до королівської зали у джутовому мішку і подертих постолах, а замість діамантової діадеми на голові височіла

1 ... 68 69 70 ... 122
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Вода, павутина», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Вода, павутина"