Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Час перед свiтанком, Сомерсет Вільям Моем 📚 - Українською

Читати книгу - "Час перед свiтанком, Сомерсет Вільям Моем"

1 068
0
18.12.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Час перед свiтанком" автора Сомерсет Вільям Моем. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 69 70
Перейти на сторінку:
Річарда Брінслі Шерідана «Школа лихослів’я».

«Лайнер «Атенія» затоплений». Пасажирський лайнер «Атенія» (Athenia) був помилково затоплений 3 вересня 1939 року німецьким підводним човном через кілька годин після об’явлення війни Німеччині. Цей військовий злочин Німеччина заперечувала до самого Нюрнбергського процесу. До кінця року німецькі підводні човни потопили 222 британських торгових корабля. В наступному році - 1056.

Розділ п’ятий.

«...зал, прикрашений Вільямом Кентом». Вільям Кент (Kent) - славнозвісний англійський архітектор и дизайнер 18 сторіччя.

«...бібліотека з різьбленням Грінлінга Гіббонса». Грінлінг Гіббонс (Grinling Gibbons) - видатний англійський декоратор і різьбяр по дереву кінця 17 – початку 18 віків.

«Вони прибули зі Степні». Степні (Stepney) - робітничий район Лондона. Під час бомбардувань німецькою авіацією в цьому районі було зруйновано третину всіх будинків.

«Перше біле перо». Біле перо в Британії було традиційним символом боягузтва. У часи Першої Світової війни воно часто вручалось чоловікам призивного віку, хто не носив військову уніформу, знайомими жінками чи родичками.

«...сусіднє місто Льюїс». Місто Льюїс (Lewes) - один з п’яти адміністративних центрів в графстві Східний Сассікс.

«... виставляючи напоказ свої комуністичні переконання». Комуніст, який відмовлявся воювати з гітлерівською Німеччиною в 1939 році просто виконував наказ з Москви. Слід пам’ятати, що Гітлер виграв вибори в 1933 році лише з тої причини, що німецьким комуністам з Москви заборонили вступати в коаліцію с соціал-демократами. Банкрота Гітлера привів до влади Сталін.

«... маленькому котеджі ілізабетинської епохи». Тобто будинок часів королеви Ілізабет Першої, середини 16 – початку 17 сторіччя.

Розділ шостий.

«...російська армія ввійшла до східної Польщі». У повній відповідності з договором Сталіна з Гітлером, який зазвичай називають «пактом Молотова-Ріббентропа», радянська армія 17 вересня 1939 року вторглась в Польщу.

«Переможці розділили здобич поміж собою». Захвативши і поділивши Польщу, союзники 22 вересня провели спільний переможний парад в окупованому Бресті.

«...на Лінії Зігфріда». «Лінія Зігфріда» (Siegfriedstellung) - система довготривалих оборонних споруд вдовж західного кордону Німеччини.

«...як пара чорномазих коміків». Чорномазі коміки (black-face comedians) - білі актори, котрі красили обличчя гуталіном і перекручуючи мову, розважали глядачів в антрактах пародіями на негрів.

«Лінія Мажино була неприступна». Лінія Мажино (la Ligne Maginot) - система французьких укріплень на кордоні з Німеччиною, котра так и залишилась неприступною, тому що німецькі війська обійшли її через окупацію Бельгії. С часом Лінією Мажино почали називати усякі величезні витрати на безглузді діла.

«Бастіаніні, посол». Джузеппе Бастіаніні (Bastianini) - один з творців фашистського руху в Італії. З 22 вересня 1939 року був послом в Лондоні.

Розділ сьомий.

«...король Леопольд здав бельгійську армію». Король Леопольд III-й в ніч на 28 травня на 18 день вторгнення німецької армії об’явив капітуляцію. Король відмовився виїхати в еміграцію, вважаючи це дезертирством, і вирішив розділити долю своєї армії.

«...це не здивує гуна найбільше в його житті». Гунами (hun), тобто варварами, британці обзивали німців.

«...з лордом Гортом». Лорд Горт (Gort) - Джон С.С.П. Верекер (Vereker), 6-ий віконт Горт, генерал, командуючий британською експедиційною армією.

Розділ восьмий.

«...п'ять днів, протягом яких проводилася евакуація з Дюнкерка». Операція «Динамо» - евакуація на Британські острови оточених військ проходила с 26 травня по 4 червня 1940 року.

«... більше трьохсот тисяч чоловіків було врятовано». По офіційним даним було евакуйовано 337 131 чоловік, військових не лише британської армії, але й французької, бельгійської та голландської.

«Щипати конопать, ось що вам слід робити». Щипання конопаті було традиційним заняттям, до якого примушували англійських ув’язнених.

«...французи називають journaliere». Journaliere - персона, котра не буває повсякденною.

Розділ дев’ятий.

«Через два дні вона написала своїй матері». Мом цитує лист Джейн без розділових знаків, підкреслюючи тим комічність і самого листа і її натури.

      «... не знала що в мові стільки слів з чотирьох літер». Тобто слів нецензурної лайки.

      «...водянка свинка та елефантазіс». Правильно - елефантіаз – слонова хвороба, під час якої сильно збільшуються окремі частини тіла.

Розділ десятий.

«... район кишів зрадниками з П’ятої Колони». П’ята колона - термін, котрий з’явився під час громадянської війни в Іспанії в заяві фашистських генералів восени 1936 року. Вони заявили, що окрім чотирьох колон, які йдуть на Мадрид, у них є п’ята колона у самому Мадриді, готова вдарити в спину республіканцям. В 1937 году Хемінгуей написав п’єсу з такою назвою.

Розділ одинадцятий.

«Ноббі Кларк». Ноббі – зменшувально-пестлива форма імені Норберт, а також часто прізвисько для носіїв прізвища Кларк. В давнину клерки, тобто чиновники, які змушені були добре одягатися і мали яку-неяку владу, виглядали для простого люду як маленьке вельможне панство (nobility). Звідси традиційно, якщо Кларк значить ноббі.

«Ноббі говорив з акцентом кокні». Акцент кокні – проста вимова середніх и нижніх слоїв населення Лондона, яке жило у межах чутності дзвона старовинної церкви Сейнт-Мері-ле-Боу на Чипсайді, котрий, як припускають, у 16 сторіччі повинен був бути почутим в Лондоні повсюди. Мом копіює цю вимову Ноббі, особливістю якої є не промовляння букви «h» на початку слова і букви «g» в кінці його.

      «...капрал Кларк». Капрал - військове звання рівносильне молодшому сержанту в радянській армії.

«Томмі був бойскаутом». Бойскаут - британський підлітковий рух підготовки військових розвідників (scout), котрий включав в собі навчання виживання в лісі, заняття спортом, тощо. Скаути носили уніформу.

«... «Роллс» чекав». Автомобіль британської компанії «Роллс-Ройс», ймовірно, «Фантом II».

1 ... 69 70
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Час перед свiтанком, Сомерсет Вільям Моем», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Час перед свiтанком, Сомерсет Вільям Моем"