Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Державна справа. Справа №9, Олександр Юрійович Есаулов 📚 - Українською

Читати книгу - "Державна справа. Справа №9, Олександр Юрійович Есаулов"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Державна справа. Справа №9" автора Олександр Юрійович Есаулов. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 6 7 8 ... 22
Перейти на сторінку:
Ватсоне! — І побіг просто до Фом’юка. — Василю Андрійовичу! Здраствуйте! А ми вагаємося, ви це чи ні…

Чоловік здивовано подивився на Льоху, потім на Миху, і знизав плечима:

— Даруйте… Ми знайомі?

Авжеж! Ця собацюра — одна з цуценят, що ми з Михою знайшли. Пам’ятаєте? Ну… В Горобинівці… Коли в Петра Івановича цуценят викрали!

— А! Ви… Ви Льоха, правильно? А ви… Ви… здається, Миха?

— У-у… Яка велетенська вимахала! — Льоха нахилився до собаки.

Та нервово дивилася то на нахиленого Льоху, то на Миху, який підійшов до господаря.

Можна її погладити? — Льоха простягнув руку до собачих вух.

— Ні-ні, — Фом’юк відвів убік Льохову руку.

Миха напружився. Льоха, немов нічого не транилося, усміхнувся.

— Її краще гладити не по голові, а знизу… По підборіддю. Ось так… — І Фом’юк показав, як треба гладити собаку. — Тільки обережно. Вона зараз трохи нервується.

Льоха погладив собаку, подивився на Миху, ледь помітно хитнувши головою, і ще раз погладив товсту потужну шию.

— Як виросла! Майже доросла собака… — усміхнувся Миха.

— Можна навіть сказати, зовсім доросла. Ось, водив на в’язку до пса. Ніколи не думав, що це такий головний біль — мати псицю. У неї коли тічка починається, то з нею вулицею спокійно пройти не можна! Щира правда! Хоч з палицею ходи. Кожен пес реагує! Вони ж самицю за сто метрів чують… Навіть кинутися можуть! Що ж… І самиця теж… Вона ж цуценят хоче! Природа вимагає, що поробиш?

— А-а… — протягнув Миха, кинувши на Льоху багатозначний погляд. — Тоді все ясно.

— Не зрозумів? — широко розкрив здивовані очі Фом’юк. — Що ясно?

— Ні… Нічого такого. Так, до слова…

На тому розмову й завершили. Василь Андрійович із зененхундихою пішов в один бік, а друзі в інший. Якийсь час ішли мовчки, а потім Миха, посміюючись, промовив:

— Викликали б міліцію на собаче весілля… Ото сміху було б!

— Ага! — погодився Льоха. — А старший лейтенант Бараболя за свідка з боку нареченої!

І обидва зайшлися щирим реготом. Посміялись і замовкли.

— Так… І сміх і біда, — зауважив Льоха, — і що далі?

— Ми обидва таки довбні! Про найголовніше у Василя Андрійовича не запитали!

— І справді! Зациклилися на псюрі… А про ге, як премію обмивали, геть забули! — І хлопці що було духу рвонули за Фом’юком.

Парочка — двоногий і чотирилапа — вже завиднілися з-за спин перехожих, коли Миха несподівано стримав Льоху, вхопивши за руку.

— Стривай! — мало не пошепки проказав він, задихаючись.

— Що ще? — Льоха, відсапуючись, тримався за живіт.

— А раптом він усе набрехав?

— Хто набрехав? Що набрехав? — не зрозумів Льоха.

— Фом’юк! Може, він там… Ну, де він був… Коробочку з нашийника зняв? І назад собі пішов… Нам спагетті на вуха навішав, а ми до нього з такими запитаннями…

— Дурдом, чесне слово… А що ж робити?

— Ох-ох-ох… — сказав Миха, кинувши прощальний погляд на парочку, що віддалялася. — Такої справи у нас іще не було… Ходимо, як трясовиною: то лівою ногою можна шубовснути, то правою…

Вони розвернулися й пішли до метро. За годину вся компанія, включаючи Янину маму, сиділа в альтанці.

— Ну… Що стосується собак, то Фом’юк,  у принципі, сказав вам цілковиту правду, — прокоментувала мама Михову розповідь. — Цілком можливо, що він дійсно водив Авгу на в’язку. У два роки собака вже вважається дорослою, хоча краще це робити у два з половиною.

Авга — так звали те цуценя, яке два роки тому Фом’юк купив у Петра Івановича.

Коли мама пішла приготувати чай, Настя розповіла про їхній з Янкою цохід у торговельний центр і про скандал з касиркою. Не забула вона згадати і про вогник страху, який, — і Настя була цього певна, — спалахнув у касирчиних очах, коли Яна обізвала її фальшивомонетницею.

А потім, — вела далі Настя, — вона у чергового покупця взяла грошики, опустила руку трохи нижче прилавка і сунула в прилад. Там фіолетова лампочка засвітилася… Такі прибори у всіх великих магазинах стоять. Посвітить лампочка на грошики, і відразу ясно — які фальшиві, а які справжні. Ось навіщо вона руку з грошима вниз опускала! Ясно, Янко?

— Послухай, сестричко! Тебе ж по-людськи просили не займатися самодіяльністю! Теж мені… Ременем би тебе по одному місцю!

Вечоріло. Був уже початок восьмої, важкий день добігав кінця. Як не старалися Льоха з Михою, нічого з’ясувати не вдалося. Тітка Наталя принесла чай в альтанку. Чаювання було мовчазним і сумним.

* * *

Наступного дня, — а це була субота, — мама розбудила Льоху, коли ще й не дніло — о восьмій ранку:

— Синку, прокидайся!

— Ну, що таке… — невдоволено забурмотів Льоха. — Канікули ж… Що, і в канікули вдосталь поспати не можна?

— Вставай, вставай! Тата терміново на роботу викликали. Щось у них там сталося, а мені треба на базар сходити. Сумки важкі будуть… Сама не подужаю. Огірки мариновані любиш? От і вставай! Ну, і джинси тобі подивимося. Потім доспиш.

Сопучи й буркочучи про порушення прав дітей та їх утиски за віковою ознакою, Льоха все ж сповз із ліжка. Мама, слухаючи цей напівсонний, напівжартівливий лепет, усміхалася.

— Отак, добре! Бо зранку хороші огірочки розберуть, і все! Залишаться одні капці. Любиш зелені капці? Ні? То ворушися!

Спершу пішли дивитися джинси. Годинник показував майже дев’яту, торгівля була в розпалі.

— Сорочки… Спідниці!.. Мило, мило!!! Усіляке й різне!!! Сало… Сало… Нитки!.. Голки!.. Апарат для вимірювання тиску!..

Крики лунали зусібіч, але мама на них не реагувала. Вона чітко знала, куди й навіщо йшла.

Вони підійшли до намету, у якому висіла незліченна кількість джинсів різноманітних кольорів і фасонів. Продавчиня заусміхалася і зробила крок назустріч. У сусідньому наметі продавалися куртки. Льохові сподобалася одна з них, І він підійшов ближче, намагаючись її роздивитися. Спиною до нього стояв покупець, який впорав собі куртку. Він одягнув її на себе і простягнув продавчині три купюри по двісті гривень. Продавчиня дала сто гривень решти, й покупець пішов геть, але якось незвично ШВИДКО Він майже біг уздовж рядів. Жінка кинула услід покупцеві здивований погляд, потім подивилася на отримані гроші, розгорнула їх віялом і зарепетувала:

Ой… Гей… Гей! Гей!!! Стій! Тримайте його, люди добрі! У нього гроші фальшиві!

Льоха з несподіванки на мить застиг на місці, як укопаний, а потім кинувся за покупцем, але той завернув в інший ряд і вибіг крізь хвіртку на вулицю. Льоха вибіг слідом за ним, але підозрілий покупець мов крізь землю провалився. Поряд із входом спокійно йшла молода пара з візком, і більше нікого. Льоха кинув уважний погляд на молодого батька. Начебто, не

1 ... 6 7 8 ... 22
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Державна справа. Справа №9, Олександр Юрійович Есаулов», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Державна справа. Справа №9, Олександр Юрійович Есаулов"