Книги Українською Мовою » 💛 Інше » The Russia Conundrum, Mikhail Khodorkovsky 📚 - Українською

Читати книгу - "The Russia Conundrum, Mikhail Khodorkovsky"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "The Russia Conundrum" автора Mikhail Khodorkovsky-ua. Жанр книги: 💛 Інше. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 69 70 71 ... 73
Перейти на сторінку:
підрахунками аналітичного центру “Левада-центр”, щороку понад 15 відсотків росіян змушені давати хабарі бюрократам та іншим представникам держави. Країною керує особиста кліка Путіна, ніким не обрана і позбавлена будь-яких законних повноважень; парламентом керує одна партія - “Єдина Росія” Володимира Путіна, яку кожен, хто хоче бути впевненим у майбутньому свого бізнесу, повинен підтримувати в той чи інший спосіб. Такі обмеження відлякують найбільш підприємливих членів суспільства, пригнічують економічну активність і наповнюють життєво важливу когорту населення образою на режим.

Російська Федерація потребує нових напрямків розвитку, їй потрібна сучасна інфраструктура, дешеве і швидке транспортне сполучення, сучасна промисловість. Ніщо з цього не можливе, якщо Росія не вийде з ізоляції, в яку її загнав нинішній режим. Ресурси для досягнення всього цього існують; їх просто потрібно використовувати раціонально, а не обмінювати на лояльність шахраїв і наближених Кремля.

- **~

У березні 2021 року я був у Лондоні, вигнаний зі своєї країни, і чекав телефоном. Минуло кілька годин відтоді, як я востаннє отримував звістки з Москви, і я починав хвилюватися. Коли на кону доля твоєї батьківщини, життя у вигнанні - суцільне випробування.

Новини, які я сподівався почути, були від руху “Відкрита Росія”, який брав участь у конференції представників муніципалітетів, покликаних обговорити діяльність незалежних депутатів рад і їхні плани на наступний тур виборів. Це була звичайна подія, яка в нормальних країнах привернула б мало уваги, про неї б лише побіжно згадали в ЗМІ - згадаймо хоча б дискусійний форум ліберальних демократів у Великій Британії або стратегічну групу Демократичної партії в США. Але Росія в 2021 році не була нормальною країною; там все інакше. О 10 ранку за московським часом конференція розпочала свою роботу, а через кілька хвилин до зали увірвалися озброєні поліцейські з криками: - Не рухатися! Ви всі затримані!

Двісті чоловіків і жінок, молодих і старих, делегатів і журналістів, виволокли геть і запхали в міліцейські автобуси. Це були поважні люди - такі, як Ілля Яшин, голова ради Красносельського району Москви, екс-мер Єкатеринбурга Євген Ройзман, виконавчий директор “Відкритої Росії” Андрій Пивоваров, публіцист Володимир Кара-Мурза і муніципальний депутат Юлія Галяміна, - але це їх не врятувало. Нікому не дали можливості заперечити. Юлія намагалася запитати в міліції, що вона зробила не так - я не порушила жодного закону, я муніципальний депутат, народний обранець, - але відповіді не отримала. Лише після того, як на них склали протоколи і винесли попередження в московському відділку поліції, заарештованим повідомили, що їхній злочин полягає у “зв’язках з небажаною організацією”.

Російська поліція заарештувала 200 опозиційних політиків і муніципальних депутатів

за участь у форумі з “небажаною” організацією “Відкрита Росія”

- *

Поняття “небажана” - це складне питання, яке Володимир Путін спростив: у путінській Росії Кремль вирішує, хто є бажаним, а хто ні. Незалежні політичні партії, інститути та аналітичні центри не дивно потрапляють до останньої категорії. Моїм власним афілійованим організаціям, Громадянському руху “Відкрита Росія” та Інституту сучасної Росії, дозволено вільно працювати за кордоном, але в Росії вони заборонені. Співпраця з ними загрожує затриманням за статтею 20.33 Кодексу про адміністративні правопорушення Російської Федерації; за перше “правопорушення” ви отримуєте штраф у розмірі 15 000 рублів, а якщо ви не усвідомлюєте своїх помилок, то покарання зростає.

У наступні дні після нападу на муніципальний форум поліція примусово увірвалася до квартири московського координатора “Відкритої Росії” Марії Кузнєцової. Під приводом пошуку “матеріалів, що стосуються небажаних організацій, - вони забрали її ноутбук і карти пам’яті. Вони провели обшук в офісі моєї інформаційної організації еМБеКа Медіа, вилучивши документи і комп’ютери. 17 березня Кремль направив до Твіттер листа з вимогою заборонити еМБеКа Медіа користуватися їхніми послугами. Коли Твіттер відмовився виконати цю та інші подібні вимоги, комунікаційний цензор, Роскомнагляд, застосував технологію глушіння, щоб “пригальмувати” швидкість його твітів на території Російської Федерації.

Володимир Путін почав вірити, що він може говорити російському народу все, що завгодно. Він може сказати нам, що чорне - це біле, і він очікує, що ми в це повіримо - або, принаймні, зробимо вигляд, що віримо. Під час пандемії КОВІД-19 Кремль робив те, що робили всі інші європейські країни - регулярно публікував оновлені дані про кількість смертей, спричинених вірусом. Але навіть найпобіжніший аналіз показав, що кількість смертей у Росії сильно занижується. Наприклад, 13 березня 2021 року - в день поліцейського рейду на “Відкриту Росію” - путінські державні ЗМІ повідомили росіянам, що загалом на сьогоднішній день померло 91 695 їхніх співгромадян. Але в той же час, простий погляд на облік надлишкових смертей - тобто на число, на яке кількість смертей поточного року перевищує кількість смертей попередніх років - показав, що реальна цифра становить понад 400 000. Коли Олексій Ракша, (тепер уже колишній) старший статистик державного статистичного агентства “Росстат”, вказав на цю невідповідність, його звільнили з роботи.

Найбільше турбує те, що переважна більшість людей вважала, що це нормально - що саме так поводяться уряди. Росіяни не дурні; люди знали, що Путін бреше, але не було ніякого протесту, ніякого обурення. Людей в Росії привчили до думки, що ми нічого не можемо з цим вдіяти. Роки гноблення з боку байдужої, авторитарної держави прищепили віру в те, що людина безсила перед машиною. Два століття тому Олександр Пушкін створив вічний образ маленької людини - маленького челядника, якого кошмарно переслідує бронзова статуя царя на коні і б’є до виснаження, покори і, врешті-решт, смерті. Російське суспільство змирилося з тим, що влада буде зловживати, знущатися і обманювати нас, і що нічого не можна зробити, щоб це змінити. Реакція на брехню про смертність від КОВІД, на крах зусиль з побудови сучасної економіки, на придушення громадянських свобод, переслідування журналістів і опозиційних політиків, вкорінену корупцію і розтоптування свободи слова така ж, як і завжди - знизування плечима, зітхання і, можливо, кілька жовтяничних жартів про систему, в якій ми живемо.

Це більше неприйнятно. Настав час покінчити з менталітетом прийняття. Пора росіянам зрозуміти, що людина не безсила, що державі можна кинути виклик. І все це потрібно робити швидко. Тому що без цього нічого не зміниться на краще. Якщо нам не вдасться створити нову когорту впевнених, освічених громадян, які знають свої права та обов’язки, готові відстоювати ідеал відкритого, вільного громадянського суспільства, Росія продовжить руйнуватися під тягарем гноблення. Звіт дослідницького інституту Чатам Хаус за 2021 рік пояснює, чому ці зміни є настільки нагальними.

1 ... 69 70 71 ... 73
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «The Russia Conundrum, Mikhail Khodorkovsky», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "The Russia Conundrum, Mikhail Khodorkovsky"