Книги Українською Мовою » 💛 Публіцистика » Дівчата зрізають коси. Книга спогадів 📚 - Українською

Читати книгу - "Дівчата зрізають коси. Книга спогадів"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Дівчата зрізають коси. Книга спогадів" автора Євгенія Подібна. Жанр книги: 💛 Публіцистика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 70 71 72 ... 75
Перейти на сторінку:
Верховною Радою 6 вересня 2018 р. закону № 6109, який суттєво розширив права жінок у війську. Він, зокрема, урівняв віковий ценз щодо чоловіків і жінок в армії, скасував обмеження щодо проходження жінками служби в запасі та уніфікував принципи призначення жінок у наряди, відрядження та на проходження військових зборів нарівні з чоловіками.

Станом на жовтень 2015 р. Міноборони повідомляло про участь в АТО 938 жінок (тоді як формально в лавах ЗСУ перебувало 14,5 тис. жінок-військових). Станом на 2016 р. в ЗСУ служило понад 49 тис. жінок, з них статус учасників АТО мали близько 2 тис. За даними Міноборони на 1 грудня 2017 р., в українському війську служили 55 тисяч жінок (22 % особового складу ЗСУ), з них 3100 — офіцери, 15 300 — солдати і 31 000 — цивільний персонал; статус учасників бойових дій за безпосередню участь в АТО отримали 10 009 жінок. Однак частина ветеранок дотепер не мають офіційного статусу учасників бойових дій. Це стосується дівчат, що служили в добровольчих батальйонах, передусім у «Правому секторі».

Станом на 2018 р. в Україні сформувався помітний жіночий ветеранський рух. 28–29 липня 2018 р. відбувся перший зліт ветеранок у м. Ірпінь Київської обл. Цього ж року запрацював проект «Мандри ветеранок», який очолили редакторка журналу «Мандри» Л. Василенко, ветеранка А. Сусак та М. Берлінська. У рамках проекту ветеранки отримали змогу мандрувати та відпочивати у різних країнах світу за кошти благодійників. Було знято низку журналістських сюжетів та проектів про жінок війни, зокрема фільми «Вона та війна», «Невидимий батальйон» і «Явних проявів немає» (реж. Аліна Горлова) — про реабілітацію, лікування та повернення до мирного життя Оксани Якубової.


ПРИМІТКИ

«Град» (БМ-21) — реактивна система залпового вогню калібру 122 мм. Дальність ураження — 5–40 км.

«Рапіра» — див. МТ-12.

«Ураган» (БМ-27) — реактивна система залпового вогню калібру 220 мм. Дальність ураження — 8–35,8 км.

«Утёс» (рос.) — див. НСВ-12,7.

«Фагот» (ПТРК) — протитанковий керований ракетний комплекс. Прийнятий на озброєння в СРСР у 1970 р. Дальність ураження — до 2 км.

120-мм міномет (ПМ-120) — радянський міномет. Дальність ураження — до 5,7 км.

«двохсотий» — умовне позначення в армії загиблого військовослужбовця. Використовується з часів війни в Афганістані (1979–1989 рр.).

«трьохсотий» — умовне позначення пораненого військовослужбовця. Використовується з часів війни в Афганістані (1979–1989 рр.).

Автомат Калашникова — автоматична стрілецька зброя, прийнята на озброєння в СРСР у 1949 р. Найбільш поширені моделі — АК-47 (калібр — 7,62 мм) та АК-74 (калібр — 5,45 мм).

АГС-17 «Полум’я» (рос. «Пламя») — 30-мм станковий автоматичний гранатомет. Випускається з 1971 р. Прицільна дальність — 1,7 км.

АК-74М — модернізована модель автомата Калашникова калібру 5,45 мм, прийнята на озброєння в Росії у 1993 р.

АТО (антитерористична операція) — збройний конфлікт на території частини Луганської та Донецької областей між регулярними підрозділами збройних сил Російської Федерації та проросійськи налаштованими терористичними угрупованнями, з одного боку, і правоохоронцями та Збройними силами України — з іншого. Розпочалася 14 квітня 2014 р., завершилася 16 березня 2018 р., з початком Операції об’єднаних сил (ООС).

Батальйон — тактичний підрозділ чисельністю до 800 осіб.

Безпілотник (БПЛА) — літальний апарат, що виконує польоти без присутності людини на борту. Використовується військовими для аеророзвідки та коригування вогню.

БК — боєкомплект (військовий жаргон).

Бліндаж — заглиблена в землю фортифікаційна споруда, що має перекриття з присипаних шаром ґрунту балок.

Блокпост — загороджувальний укріплений контрольно-пропускний пункт на дорозі або на в’їзді до населеного пункту.

БМП (бойова машина піхоти) — броньована гусенична машина, перебуває на озброєнні у механізованих підрозділах. Під час АТО та ООС широко використовуються БМП-1 («копійка») та БМП-2 («беха», «двійка»).

БРДМ (броньована розвідувально-дозорна машина) — легкий бронеавтомобіль для ведення розвідки.

БТР — бойова броньована машина, призначена для транспортування піхоти.

Гаубиця — тип артилерійської системи, призначений для ведення навісної стрільби з закритих вогневих позицій без прямої видимості цілі.

ДРГ — диверсійно-розвідувальна група.

ДШК — станковий кулемет Дегтярьова — Шпагіна калібру 12,7 мм. Дальність ураження — до 3,8 км.

Міномет — артилерійська зброя для навісної стрільби й ураження критих цілей.

МТ-12 («Рапіра», 2А29) — 100-мм радянська протитанкова гармата. Випускається з 1970 р. Максимальна дальність ураження — 8,2 км.

МОН («монка») — протипіхотна міна, призначена для ураження живої сили. Ураження людини під час вибуху міни відбувається готовими елементами — кульками або роликами. Вибух здійснюється оператором за допомогою пульта керування або ж у випадку зачіпання датчика підривача. На Донбасі здебільшого використовуються МОН-50, МОН-90 та МОН-100. Елементи самоліквідації у цьому типі мін не передбачені.

«Нуль» — уявна лінія, що визначає межі підконтрольної Збройним силам України території, передова лінія оборони.

ПКМ (рос. «пулемет Калашникова модернизированный») — радянський кулемет калібру 7,62 мм. Розроблений у 1961 р. Дальність ураження — 3,8 км.

Полк — військова частина чисельністю від 800 до 1500 осіб.

ППД (пункт постійної дислокації) — територія з капітальними будівлями, призначена для тривалого використання підрозділами збройних сил.

ПТУР (рос. «противотанковая управляемая ракета») — вид протитанкової зброї, що

1 ... 70 71 72 ... 75
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Дівчата зрізають коси. Книга спогадів», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Дівчата зрізають коси. Книга спогадів"