Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » Дворушники, або Євангеліє від вовкулаки 📚 - Українською

Читати книгу - "Дворушники, або Євангеліє від вовкулаки"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Дворушники, або Євангеліє від вовкулаки" автора В'ячеслав Васильченко. Жанр книги: 💙 Детективи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 70 71 72 ... 133
Перейти на сторінку:
неможливого. Цей мовчазний свідок радощів-трагедій і далі жив звично, залишаючи емоції гостям.

А вони усе йшли. Повільно й тихо. Повільно й сторожко. Повільно й обережно. Ожили мисливські інстинкти. Пані Генетика роботу знала добряче. І тут теж не проґавила.

Дятел випустив коротку автоматну чергу. Ланцюг завмер. Усі глянули на Богдана. Той покрутив головою й показав «уперед». З жадібною настороженістю посунули далі.

Напруга не спадала. Єство стиснулося в наелектризованому очікуванні. Здається, лиш під'єднай лампочку, відразу ж яскраво спалахне. Або навіть і лусне… Серце глухо бухкало, й Лисиця побоювався, що налякає розшукувану дивину. Остерігання — троюрідний брат страху. Теж з великими очима. І завжди ними користається. Родинна традиція. Нічого не вдієш.

Жорик випадково зачепив дерево. Звук не такий уже й гучний, але професор з головредом покрутили біля скронь. Однакова реакція вигравала красномовністю: нерви дзвеніли напруженими струнами. Полювання (та ще й таке!) має свої правила. І порушувати їх — розкіш недозволенна.

Все повторилося знову. Сторожкість. Повільність. Обережність. Лисиця подумав, що після таких маневрів можна відкривати детективне агентство. Бо куди ж подіти цей досвід?

— У-у-у-у, — загасало між дерев. Лунало звідкілясь спереду. Ланцюг, як за командою, зупинився. Серце принишкло, ніби передумало стукати. Та не до нього зараз. У вухах лящало скажене «у-у-у», перед цим на півсекунди перервавшись (щоби вхопити повітря). Потім повторилося знову. І знову. І знову…

Липка огидна моторош застрибнула на спину, обхопила шию, боляче натиснувши на горло. Ним якраз проходив клубок, який Лисиця хотів чимшвидше проковтнути. Неприємне прилипало ледь не завадило. Мимоволі озирнувся й сильніше стиснув демократизатора. Потім подивився на друзів. Ті теж застигли на місці. Пані Несподіванка спрацювала чітко.

Ситуація вимагала дії. Першим її мусив зробити майор. Демократизатор знову махнув «уперед». І зосереджений ланцюг уже вкотре продовжив напружений шлях.

Виття добряче налякало. Та коли страх почав згасати, стала рости впевненість, що рухались у правильному напрямку: звук лунав звідти. Водночас посилювалась тривога. Який той, на кого полюють? Хто він за один? Як поталанить упоратися з ним? Та й чи пощастить узагалі? Ці питання заклопотаним гаддям клубочилися в напруженій голові. Не полишала гадка, що соратники думають так само: ситуація для варіантів простору не лишала.

Рух став ще обережнішим.

Підсвідомо готувалися до зустрічі з ним. Кимось невідомим і страшним. Швидше — страшним і невідомим. Ймовірно, небезпечним. А можливо — і невловним…

Побачив, як Жорик підняв телефон. Подивився на дисплей свого. Агент дзвонив Лисиці.

— Алло, — мовив майже пошепки.

— Там Бондаренко семафорить.

— Зрозумів.

Подивився у бік головреда. Той жестикулював витягнутою вгору рукою. Лисиця помахав телефоном, а потім набрав Бондаренка.

— У мене попереду хтось є, — ледь почув від головреда. — Підтягуйтесь потихеньку. Перевіримо, що там.

Лисиця рушив. Жорик прикипів, де зупинився. Коли «командир» наблизився, почув: «Пішли». Перебігаючи від дерева до дерева, дісталися правого крила. Бондаренко заховався за товстенною сосною. Жорик з Богданом теж прилипли до таких же.

— Там якась істота порається між деревами.

Лисиця обережно визирнув. Чорне створіння здійснювало одноманітні рухи. Схожі на «вправи» з лопатою. Проте чітко не розгледиш.

— Шкода, що твої двоюрідні менти бінокля не підігнали, — посміхнувся професор і знову сховався за деревом.

— Наші, Богданчику, наші, — поправив Бондаренко. — Думаю, наступного разу навіть гелікоптер буде.

— Ну, гелікоптер необов’язково, а от бінокль… Зараз би точно не завадив.

— Та тільки де ж його тепер узяти?

— Логічно.

Бондаренко підморгнув. Лисиця посміхнувся.

— Що будемо робити? — запитав «агент». Йому свербіло продовжити.

— Спробуємо акуратно оточити, — знову закомандував Богдан. — Але нагадую: акуратно. Головне — зберегти себе. Невідомо, хто він. І якого колінця може викинути. Тому без геройства. Однак і впіймати теж треба.

— Та зрозуміло, Богдане, — махнув Бондаренко. — Усе буде добре. Цей приятель, — погладив «шмайсера», — працює не гірше бойового. Впораємося.

— Хочеться вірити, — прошепотів Лисиця. — Поїхали…

«Мисливці», знову перебіжками, розгорнулися і, зберігаючи (наскільки можливо) «невидимість», обережно рушили.

Маневрувати між деревами неважко. Навіть подобалося: на свіжому повітрі, в океані лісової краси. Благодать! Шкода, часу для філософувань «операція» не передбачала. Довелося їм замкнути рота.

Прилипнувши до «нової» сосни, поволі визирнув. «Об’єкт» поближчав, і тепер видно, що робить. Довговолоса чорна постать щось закопувала. А може, когось? Стало незатишно. Останні події робили такий варіант можливим. Після Царенчихи повіриш у що завгодно. Навіть усупереч здоровому глузду. Та й опирався він якось мляво й неохоче.

Подивився на Бондаренка. Той упевнено заходив справа. Богданові належало зробити це зліва. Даючи соратникам оточити «об’єкта», Жорик рухався найповільніше. Нарешті вийшов уявний трикутник, вписаний у коло. Тепер пішли до центру.

Нічого не підозрюючи, «об'єкт» старанно працював. Набирав у лопату ґрунт з меншої купи й перекладав на більшу, що росла над недавньою ямою. У цьому сумнівів не було.

1 ... 70 71 72 ... 133
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Дворушники, або Євангеліє від вовкулаки», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Дворушники, або Євангеліє від вовкулаки"