Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Книга Застою. 1965–1976, Олена Олексіївна Литовченко 📚 - Українською

Читати книгу - "Книга Застою. 1965–1976, Олена Олексіївна Литовченко"

398
0
01.02.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Книга Застою. 1965–1976" автора Олена Олексіївна Литовченко. Жанр книги: 💙 Сучасна проза / 💛 Публіцистика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 70 71 72 ... 95
Перейти на сторінку:
знаєте… Ми все ж таки на роботі обидва – і ви, і я також. У мене сила-силенна справ. Ось щойно з області телефонували, після обіду попросили до Рівного прибути до обласного медуправління, а до обіду у мене ще знаєте скільки справ?

– Так-так, звісно, я все розумію. Мене секретарка попередила, що маю хвилин двадцять…

– …з яких вже минуло хвилин п’ять, – кивнув головлікар. – Отож давайте, кажіть, з чим прийшли?

І знову візитер промовчав, втупивши погляд у стільницю перед собою.

– Гаразд, Назаре Амосовичу, тоді я вам допоможу… Скажіть, ви заяву про звільнення з собою принесли? Чи ви, можливо, збираєтесь написати її, повернувшись у мою приймальню й нарешті надавши мені можливість зайнятися іншими справами, якими й мусить займатися головлікар?

– А-а-а-а…

– Ви хочете спитати, звідки я знаю, що ви збираєтеся звільнятись?

– А-а-а-а… Та-а-а… Власне, так, – ледь спромігся вичавити з себе розгублений візитер.

– Ну-у-у, знаєте!.. – сплеснувши руками, Ростислав Леонідович щиро посміхнувся. – Ото був би з мене головлікар, якби я не знав, що діється у підпорядкованому мені лікувальному закладі! Тим паче в лікувальному закладі не простому, а профільованому… ем-м-м… У лікарні дуже специфічного профілю – назвемо речі своїми іменами.

Сказавши це, господар кабінету підвівся, вийшов з-за столу, попрямував до шафи, що приткнулася до дальньої стіни кабінету, пошукав на одній з полиць, підхопив там звичайну на вигляд сіру течку середньої товщини, відніс її звідти на своє місце. А вже тоді розкрив, видобув з надр течки і помахав у повітрі папірцем, густо списаним фіолетовими рядками:

– Ось доповідна записка завідувача третім чоловічим відділенням, в якій він скаржиться на недбалого перекірливого підлеглого, якого звуть… Як його звуть, а давайте-но вгадаємо?..

– Це про мою душу доповідна, – тужливо зітхнув відвідувач.

– Про вашу, Назаре Амосовичу, про вашу! Отже, якщо конфлікт між вами та заввідділенням загострився настільки, що ви прийшли на прийом до головлікаря нашого закладу, то з чим ви могли прийти? З проханням про звільнення – тільки так!

Проголосивши цей висновок урочистим тоном, Ростислав Леонідович сховав доповідну записку назад до теки й заговорив буденною скоромовкою:

– Але ми не будемо розкидатися цінними кадрами. А ви ж у нас цінний кадр, Назаре Амосовичу, хіба ні? Мовчіть, я знаю вашу відповідь заздалегідь: авжеж, ви кадр цінний – ну, просто нема куди який цінний!

– Та ну!.. Не жартуйте так, прошу.

– А чому ж? А як же ви себе не цінуєте?

– Та-а-а… Я ж перенавчився, курси ці закінчив, отож і пішов по психіатричній лінії. От якби ж я зі студентської лави мріяв про те, щоб вивчитися на психіатра – тоді б інша річ була.

– Справді? А що так? А чого?..

– Та-а-а… – знову потупившись, відвідувач пробубонів нерозбірливо: – Ви таке запитуєте, а в особовій справі моїй, мабуть, усе записано.

– Так, у вашій справі записано все, – підтвердив головний лікар.

– Тоді навіщо запитувати…

– А для того, щоб нагадати вам, Назаре Амосовичу, що, враховуючи відомі як вам, так і мені обставини, хочу нагадати, що звільнять вас аж ніяк не за власним бажанням. Точніше, вас звільнять з «вовчим білетом» у кишені. За статтею про службову недбалість. Розумієте, що для вас це означатиме, чи не дуже розумієте?

– Розумію, – зітхнув візитер, – але поставити Горбачу діагноз «млява шизофренія»[144] не можу.

– Тобто?

– Не можу, та й годі. Й робіть, що хочте.

– Ну-у-у… наприклад? Що, наприклад, мусимо ми зробити, аби вичерпати наш конфлікт?

– Мене звільніть, якщо хочете, поверніть на моє місце мого попередника. Отож нехай він і ставить такі діагнози.

– Ай-я-яй, Назаре Амосовичу, ай-я-яй! – картинно сплеснув руками головлікар. – Ви такий дорослий, працюєте на відповідальній посаді такого поважного медичного закладу, як наш, а таку дурню верзете! Як же ми можемо відіграти назад кадрову ситуацію, коли вашим попередником був ваш теперішній заввідділенням?! Не може ж він ставити настільки серйозний діагноз самотужки! Це ваша робота, як лікуючого лікаря – первинний діагноз поставити. А він вже його підтвердить або не підтвердить. А в теперішньому своєму положенні… Ем-м-м… Погодьтесь, Назаре Амосовичу, що заввідділенням не може виконувати вашу роботу.

– Але ж…

І знов мовчанка.

– Що ви хочете сказати? – не стерпів нарешті Ростислав Леонідович. – Давайте, не приховуйте, бо відведений вам час невпинно спливає.

Немов на підтвердження цих слів двері кабінету прочинилися, в них зазирнула секретарка й нагадала:

– Ростиславе Леонідовичу, тут у приймальні Сєров, Бистрих і Шолуха вже чекають.

– Вже?..

Головлікар набурмосився, підсмикнув лівий манжет сорочки, поглянув на ручний годинник і виніс рішення:

– Перепросіть у всіх трьох від мого імені та скажіть нехай зачекають… Ну-у-у, наприклад… зайві чверть години. Бо у мене тут конфліктна ситуація, що потребує негайного вирішення.

І знов, коли двері кабінету зачинилися:

– Ось бачите, Назаре Амосовичу, заради вас доводиться змушувати чекати поважних людей. А все тому, що ви відмовляєтеся поставити такий простий і очевидний діагноз. Ну куди це годиться, га?..

– У Горбача немає ніякої шизофренії. Ні «млявої», ані «уповільненої» – ніякої немає. Отож і ставити такий діагноз…

– Як це – нема? Ну як же нема, коли все настільки очевидно?

Тепер Ростислав Леонідович уже не приховував обурення, тому відвідувач трохи відсахнувся і знітився.

– Ну гаразд, давайте ось зараз же, разом з вами пройдемося по справі цього самого Горбача. Можливо, ви хоча б тоді переконаєтеся, що у нього таки справді млява шизофренія. Давайте?

– Ну-у-у… давайте пройдемося… – явно неохоче, через силу вичавив із себе Назар Амосович.

Головлікар видобув з теки нові папірці та спитав:

– Отже, маємо хворого, який зветься Горбач Микита Лукич, п’ятдесят третього року народження, до надходження до нашого закладу працював молодшим продавцем овочевого магазину в Рівному. Так?

– Так.

– От і добре, що ви хоч із чимось погоджуєтеся… Поїхали далі. Отже, що стало причиною надходження цього самого хворого громадянина Горбача до нашого лікувального закладу?

– Прохання слідчого обласної прокуратури про проведення первинної психіатричної експертизи на предмет встановлення у пацієнта млявої шизофренії, – пробурмотів Назар Амосович.

– О! – Ростислав Леонідович погрозив йому відстовбурченим вказівним пальцем правої руки. – Розумієте? Слідчий обласної прокуратури просить нас поставити хворому громадянину Горбачу Микиті Лукичу цілком конкретний первинний діагноз – «млява шизофренія». А ви тим часом…

– Перепрошую, але доки зазначеному громадянину Горбачу Микиті Лукичу діагноз не поставлено, його не можна називати хворим. Тим паче, такий діагноз, як…

– Ви впевнені у своїх словах, Назаре Амосовичу?

– Я? – сердега навіть голову в плечі втягнув під суворим поглядом головного лікаря.

– Ви, ви! Звісно, що ви, а не заввідділенням.

– Ну так, він згоден…

– От бачите, Назаре Амосовичу, а він же більш досвідчений лікар, ніж ви.

– Тим не менш моя думка –

1 ... 70 71 72 ... 95
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Книга Застою. 1965–1976, Олена Олексіївна Литовченко», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Книга Застою. 1965–1976, Олена Олексіївна Литовченко"