Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Прокрастинація 📚 - Українською

Читати книгу - "Прокрастинація"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Прокрастинація" автора Джейн Б. Бурка. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 72 73 74 ... 91
Перейти на сторінку:
вимогами нової культури і схильні уникати складних ситуацій та відчуттів.

У пастці між культурами. Коли ви робите крок у новий світ, але однією ногою залишаєтеся в старому — ви перебуваєте по два боки кордону водночас. Коли ви зробили крок зі своєї старої культури, то ви вже більше не є її частиною, і все ж, хай як сильно ви хочете і хоч як ви готові приєднатися до нової культури, ви можете виявити, що вона приймає вас не повністю. В результаті ви можете відчувати, що «живете у двох надзвичайно різних світах і жоден із них не приймає вас повністю».[264] У нелегальних іммігрантів стрес через те, що у них немає місця, де вони можуть почуватися в безпеці, ще більше загострює ситуацію. Студенти у першому поколінні часто відчувають себе відірваними і зайвими, а надто якщо належать до національної меншини. Це переживання відірваності може викликати відчуття власної неправильності або обурення собою, а ці відчуття, як ми вже помітили, можуть спричинити прокрастинацію.

Це важче, ніж я думав. Переїжджати в іншу культуру важко, часто набагато важче, ніж думають собі люди. Розбіжність між тим новим життям, яке ви собі уявляли, та реальністю, з якою ви стикаєтеся, може бути першою перепоною, що змусить вас панічно відкладати справи на потім. Перші в сім’ї студенти підтверджують, що складніше залишатися в коледжі, ніж туди потрапити, адже і навчальний, і соціальний тиск є більшим, ніж вони очікували.[265] Аналогічно іммігранти можуть побачити, що їхні мрії про рівне ставлення та економічні можливості руйнуються, коли, окрім усіх культурних змін, з якими вони стикаються, на них чекає ще й мовний бар’єр, відкрита або прихована дискримінація та економічна боротьба.

Сумніви у своїх силах. Коли ви стикаєтеся із більшою кількістю перепон, ніж ви очікували, то можете почати сумніватися в собі. «А може, я насправді не з того тіста, яке потрібне для коледжу». «Може, мені тут не місце; мені варто повернутися додому». «Я недостатньо розумний, я не справлюсь». Сумніви у власних силах підривають вашу впевненість і бажання пробувати щось нове та ризикувати. Якщо вас переслідують страхи, що ви недостатньо розумний і ніколи таким не будете, то ви, очевидно, відмовлятиметеся від важких завдань — навіщо вчитися чи щось робити, аби отримати роботу, якщо ви переконані, що з цього все одно нічого не вийде? З іншого боку, якщо ви очікуєте отримати корисний досвід, то навіть якщо не складете іспит чи вас не візьмуть на роботу, ви все одно щось для себе здобудете.[266]

Додаткові обов’язки. Іммігранти та перші в сім’ї студенти схильні працювати багато часу, нерідко за низьку зарплату, і робити все можливе, щоб покращити свій рівень життя. Іммігранти можуть працювати на кількох роботах, щоб утримати сім’ю або щоб надсилати гроші родині, яка залишилась у рідній країні. Студенти у першому поколінні часто ще під час навчання працюють більше двадцяти годин на тиждень, їздять на навчання за 80 кілометрів від дому, та ще й живуть вдома, а не в студентському гуртожитку.[267] Оскільки вони працюють не лише щоб заплатити за навчання, а й щоб допомогти родині, студенти часто відкладають домашнє завдання, що потім позначається на їхній успішності. Відстаючи з виконанням домашнього завдання, вони відчувають дедалі більше напруження і перевтому, і що ближче до кінця семестру, то більше вони зазвичай прокрастинують. Як іммігранти, так і перші в сім’ї студенти часто прагнуть покращити не тільки власне життя, а й життя своїх рідних. Вступ до коледжу розглядається не як «винятково особисте прагнення, а радше як кульмінація зусиль і прогресу кількох поколінь їхньої родини чи спільноти».[268] Багато молодих людей відчувають себе зобов’язаними відшкодувати ті жертви й труднощі, які пережила їхня родина, за допомогою хороших результатів у навчанні, однак тиск та напруження можуть призвести до перфекціонізму і прокрастинації.

Ізоляція. Що більш ізольованими є люди, то ймовірніше, що вони почуватимуться пригнічено, і то складніше їм буде досягнути успіху в новому культурному середовищі. Якщо у вас проблеми з прокрастинацією, то ізоляція ускладнить вам шлях до її подолання. Ізольовані та перші в сім’ї студенти швидше кидають навчання; іммігранти швидше потрапляють у замкнене коло, яке ізолює їх ще більше. Ізоляція залишає вас сам на сам із сумнівами у власних силах та вашими рішеннями, а це посилює вашу невпевненість у тому, як давати собі раду в іноземній бюрократичній системі, хай це урядова чи навчальна установа.

Рекомендації, як протидіяти прокрастинації

Заводьте друзів. Наша рекомендація шукати підтримки, щоб подолати прокрастинацію, має подвійне значення для іммігрантів і перших у сім’ї студентів коледжу, і це чи не найважливіша порада, яку ми можемо дати. Відчуття спільності з кимось — це базова людська потреба.[269] Ви ймовірніше відчуватимете соціальну ізоляцію і брак мотивації, якщо у вас є відчуття, що ви тут чужі. Шукайте соціальні, релігійні спільноти, групи за інтересами поблизу вас — і приєднуйтесь до них. Будь-які зв’язки, які ви утворюєте з іншими людьми, — чи з рідної країни, чи з нового краю — допоможуть вам почуватися впевненіше у новій культурі.

Дружні зв’язки особливо важливі, коли ви першокурсник, адже в цей час студенти значно більше ризикують кинути навчання. Тому приєднуйтеся до спільноти — клубу, спортивної команди, братства чи сестринства, групи соціальної підтримки, дослідницької групи. Ходіть на події, які організовує ваш факультет. Шукайте людей, з якими можете обговорити свій досвід, — чи це люди з рідної культури, чи з нової. Пам’ятайте, що для всіх студентів успіх у коледжі дуже пов’язаний із підтримкою соціуму.[270]

Вивчайте «входи і виходи» свого коледжу.[271] Не бійтеся звертатися по допомогу до свого куратора, щоб дізнатися, як знайти вихід у лабіринті вимог до студентів. Більшість коледжів і деякі середні школи у старших класах організовують курси-тренінги з навичок, необхідних для навчання, — тайм-менеджмент, визначення пріоритетів, постановка цілей і навіть подолання прокрастинації![272] Ці курси можуть допомогти вам навчитися маневрувати серед бюрократії коледжу — куди здавати письмові роботи, як отримати фінансову допомогу, де дізнатися про святкові заходи та додаткові можливості.[273] Вам може сподобатися ідея брати участь у цих програмах заради шансу розвинути стосунки із людьми в кампусі — людьми, до яких ви можете звернутися по допомогу, якщо відчуватимете себе в ступорі, в депресії, самотньо чи в пастці прокрастинації.

Звертайте увагу на час. Підхід до часу в різних культурах дуже різний, і важливо дізнатися очікування, правила та ставлення щодо часу й своєчасності у вашій новій культурі. Розуміння відмінностей у сприйнятті часу має критично важливе значення у міжкультурному діловому, навчальному та соціальному середовищі. Що у новій культурі означає прийти «вчасно»? Що значить «спізнюватися» на збори,

1 ... 72 73 74 ... 91
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Прокрастинація», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Прокрастинація"