Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » Непосидючі покійнички 📚 - Українською

Читати книгу - "Непосидючі покійнички"

455
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Непосидючі покійнички" автора Валерій Павлович Лапікура. Жанр книги: 💙 Детективи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 73 74 75 ... 109
Перейти на сторінку:
Що він створював Київський кримінальний розшук чи не з сорок п’ятого року. І що по війні в часи розквіту бандитських «малин» одне його ім’я наводило такий страх на бандюг, що сьогодні важко навіть уявити. Хоча було йому тоді ледь за двадцять.

Тим часом Підполковник заспокоївся і повернувся до звичних інтонацій:

— З чого почнеш розробку?

— Як ви самі сказали — з пошуків спільного знаменника. Спочатку знайду всіх, кому це вигідно зокрема, потім зажену все це під корінь квадратний чи кубічний, чи як там уже вийде.

— Сирота, не мороч мені голову своєю вченістю! З усіх математичних функцій справжній міліціонер повинен чітко володіти лише однією: сума прописом. І ще одне, Олексо, самодіяльність відсьогодні закінчилася. Без мого відома ані кроку! Хоча б задля того, щоб я знав, що писати в пояснювальній записці, в тому випадку, коли тебе вб’ють.

— Не хвилюйтеся, товаришу підполковник, все буде згідно з інструкціями!

— Хочу вірити. Правда, не дуже вдається. До речі, помацай Анаконду. В оперативному розумінні, оперативному, нема чого шкіритися! Вона в твоєму «гадючнику» трохи перебрала і ляпнула зайвого. Здається, щось у твоєму стилі. Може, з перепою, а може, й ні. Розберись!

Спілкування з Анакондою вимагало ґрунтовної теоретичної підготовки. Тому я одразу пішов у відділ охорони громадського порядку, де баришню добре знали і навіть по-своєму пишалися нею. І тут мені розповіли справді цікаві речі. Отой кавалєр, скалічений Анакондою, чомусь забрав свій судовий позов. Більш того, умовив відповідачку вчинити аналогічно. Злі язики подейкували, що Анаконда відмовилася від звинувачення у зґвалтуванні не просто так, а за великі гроші. На радощах мадам влаштувала скромний колежанський дівичник у «гадючнику», трохи перепила і розпатякалася. Коли хтось із подруг сказав із заздрістю: ти тепер багата, можеш собі відпустку влаштувати, Анаконда вибухнула:

— Яка відпустка? Тут таке закручується, що хоч на передсвяткову вахту ставай! Аванс кинув, а потім зник. Без сліду, як булька на воді. Ну, нічого, я тепер теж розумна! Ви що думаєте — я йому забула, як він мене на сходах мучив? Хай тільки не з’явиться і не віддасть усе, як домовлялися. Я тепер по таких людях працюю, що все на світі знають. Тільки скажу — і він знову пропаде, але вже з кінцями. І сліду не буде, і фраєра, і лягаві не докопаються.

Інформація, поза всякими сумнівами, була надзвичайно цікавою. Особливо, якщо врахувати, що Анаконда від якогось часу змінила постійне місце роботи — готель «Україна» — на якесь інше, нікому з київських повій та оперативників не відоме. Ходили чутки, що вона «перейшла на інтелігенцію», але то лише чутки. Однак, мадам була не в тім’я бита і не розколювалася на відвертість ні за які пряники. Не кажучи вже про погрози з боку правоохоронців. Отже, треба було шукати нестандартний підхід. І я його таки знайшов.

Надвечір я витяг зі своєї тахти мішок із мисливськими причандалами. Взяв дві гільзи з капсулями, засипав рівно половину дози бездимного пороху, забив найтоншого пижа, а решту простору заповнив сіллю грубого помолу. Заткнув усе це ще одним картонним пижем, потім зняв зі стіни стару рушницю, розібрав, почистив, поклав у футляр, а патрони заховав у кишеню туристської куртки з капюшоном. І за півгодини вирушив на місце майбутнього слідчого експерименту.

Від колег я дізнався адресу Анаконди і точний розклад її основної робочої зміни. Вона жила разом із матір’ю на другому поверсі старенького напівдерев’яного флігеля в одному з дворів на Татарці. До її квартири з назовні вели такі ж старі, рипучі дерев’яні сходи, а за самим флігелем був смітник і невисокий паркан, через який змогла б перестрибнути з місця навіть кульгава коза. За парканом лежав глибокий Татарський яр, куди можна було б спокійно заховати танкову дивізію повного складу, а головне, закінчувалося це урвище цілком цивілізованою стежкою, що виводила до трамвайної зупинки.

Я заліз під сходи і зачаївся. Було темно, але більшу частину прилеглої території освітлювала лампа, що висіла на стовпі, — стара лампа часів, напевне, генерал-губернатора Бібікова, під таким самим старим іржавим ковпаком. З вікна будинку навпроти верещав, мов навіжений, Деміс Русос, здається, про любов, тому я мусив добряче прислухатися, щоб не прогавити вихід Анаконди. Рушницю я вже давно зібрав і обидва патрони чекали у стволах свого часу. Нарешті над моєю головою почувся приглушений стукіт «шпильок», рипнули двері, баришня голосно послала когось у глибині квартири на три літери. Напевне, маму. Потім почала граціозно спускатися сходами вниз. Я обережно присів, тримаючи рушницю напоготові. Перед моїм носом пропливли Анакондині «шпильки», потім ноги і нарешті та незрівнянна частина її тіла, котра позбавила глузду добрячий полк корінних киян і гостей столиці. Міні-спідниця обтягувала пружні форми, а тонка талія додавала фігурі дещо примітивної, але цілеспрямованої принадності.

Анаконда ступила зі сходів на землю. Зробила кілька кроків і нахилилася поправити ремінець на босоніжці. Кращого моменту годі було чекати.

— Гад ти, Сирота, — лайнув я себе подумки і натис курок.

Завдяки могутньому крещендо Деміса Русоса, котре заполонило усе подвір’я, пострілу практично не було чути. Але шумові ефекти мене особливо і не цікавили. Я зрозумів, що вцілив, з того, що Анаконда, не розгинаючись, високо підстрибнула, а потім, приземлившись у тій самій позі, вхопилась обома руками за підстрілені місця. Я не став чекати продовження цих досліджень, а оббіг будиночок, перелетів через паркан і… дай Боже ноги!

Наступного ранку я позичив у відомого київського письменника-фантаста Андрія Дмитрука його славетний білий смокінг і велику краватку типу «метелик» — синю у білі горохи. Купив букет червоних троянд і з’явився в Анаконди з офіційним візитом. Двері відчинила матуся. Я чарівно вишкірився і сказав:

— Міліція! Дозвольте зайти?

Стара бандерша з розмаху сіла в помийне відро, що стояло в сінях.

1 ... 73 74 75 ... 109
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Непосидючі покійнички», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Непосидючі покійнички"