Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Лазарус, Світлана Тараторіна 📚 - Українською

Читати книгу - "Лазарус, Світлана Тараторіна"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Лазарус" автора Світлана Тараторіна. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 77 78 79 ... 95
Перейти на сторінку:
в його стінах розмістили міську божевільню. Тиша навколо дивувала і непокоїла. Місцевість здавалася покинутою. Тюрми навіть почав сторожко озиратися, щоб у разі чого не проґавити коща.

Біля церкви нарешті розгледів двох чоловіків. Через довге чорне вбрання й насунуті каптури спершу сприйняв за ченців, але ряси виявилися дивного крою шинелями. Через плече мали «ченці» гвинтівки, увінчані штиками з дорогоцінного драконячого скла — єдиного матеріалу, що витримував фенікс. У промінні холодного зимового сонця штики здавалися майже прозорими. Чоловіки звичним кроком обходили церкву. Тюрин не бачив їхніх очей, але відчув, що синя шкіра справила враження. Як механічні ляльки, «ченці» стрепенулися і, не змовляючись, кинулися до входу, щоб заступити шлях до церкви.

— Братики, ви що ж — офіцера не розпізнаєте? Ану по формі! — гаркнув Олександр Петрович. Дивні вартові навіть не ворухнулися. Зброєю, як княжі стрільці, загородили вхід. Не поступалися відживленому у зрості, й Тюрину не хотілося перевіряти, чи те саме стосується м’язів. На звороті долонь охоронці мали випалені купоросною олією знаки: череп і гад, що виповзав з очниці.

«Брати Ольга», нарешті здогадався поліціянт. З цими говорити марно.

Офіційно товариство змієборців «Брати Віщого Ольга» закрили ще кілька десятиліть тому. Але Тюрин знав, що влада досі використовує їх для найсумнівніших акцій. «Брати» поклонялися вбивці Змія — чорнокнижнику Ольгу. Найближчими були до чорносотенців, хоч і мали певні ідеологічні розбіжності.

Брати пророкували неминуче відродження Обадії. Вважали його найбільшим ворогом людини, що принесе кінець віків. Щоб захиститися від Змія, прагнули воскресити Ольга. Для цього не гребували звертатися до відьом і чаклунів.

Дійшло до того, що у 1872 році разом з нечистю спробували «пробудити Змія», щоб відродити Віщого Ольга. Брати вірили, що вони пов’язанні. Тільки Ольгу вдалося вбити Обадію. Ольг захотів, щоб його поховали поряд зі Змієм. Це для того, думали брати, щоб і після охороняти людей від усемогутнього гада. А отже, якщо відродити Змія, можливо покликати назад і Ольга. За їхньою дивною логікою, не варто боятися повернення головного ворога людей, адже Ольг зможе знову його вбити, а по тому залишитися царювати. Брати зібрали якісь ключі та провели ритуал на Щекавиці. Спроба виявилася марною, але дала привід Четвертому відділу змусити товариство саморозпуститися, а фактично піти у підпілля.

Кум Топчія, що служив охоронцем у музеї старожитностей, переконував, що заклятий ніж Ольга вкрали саме брати. Тюрин перевіряв — справу тоді так і не розкрили. Тому мав переконання, що ніж забрав Голубєв-молодший. А батько, як і у випадку з буквами, просто не став здіймати галас. Можливо, діяли спільно: і брати, і Голубєв прагнули відродити і вбити Змія, щоб люди отримали нового кумира — нового змієборця і винищувача нечисті — нового Ольга.

«При цьому люди вважають найбільшою химерою Межі саме змієпоклонців»,— подумав відживлений, оцінюючи охоронців Кирилівки.

— І що ж ви тут охороняєте, хороші мої, що не пропускаєте поліційного чина? Які такі скарби, га? — з погрозою проказав Тюрин і спробував розвести гвинтівки, щоб зайти досередини. Брати, немов зачаровані, обернули до нього голови. Тюрин намацав у кишені вогнебій.

Несподівано двері тихенько відчинилися, і, наче кріт з нірки, визирнув маленький кругленький священик.

— Що тут відбувається? — зойкнув панотець, кліпаючи не звиклими до денного світла очима.

— Підполковник Олександр Петрович Тюрин. Завідувач відділу зі справ людиноподібних. Карний розшук,— представився відживлений.— За чиїм наказом оці стережуть вхід і не дають мені оглянути приміщення?

— Оглянути? Звісно, можете оглянути. А навіщо?

Панотець ніби щойно його помітив, прискіпливо обдивився і наморщив носа, наче торкнувся гнилого помідора. Так завжди реагували на синю шкіру, але в обличчі священика читалося щось більше за звичайну гидливість.

— Так кощі всюди. Карантин. Маю припис перевіряти будь-які приміщення.

Краєм ока відживлений побачив, як до них наближаються пара у чорних шинелях. Цього разу сумнівів не було. Двоголовці. Тюрин, не виймаючи зброї з кишені, звів курок.

Настоятель теж їх помітив, але зробив неочікуване — злегка кивнув. Жест справив на чорносотенців магічне враження, вони зупинилися. Кривили пики і шморгали носами від незадоволення, навіть демонстративно не сховали зброї, але кивок священика ніби прибив до землі.

— Добре, добре,— примирливо сказав священик.— До храму кожен зайти може. Тим більше нині Миколая — радісний день, коли навіть злиденні отримують подарунки. Отець Єгемон, настоятельсього храму,— чоловік побожно вклонився.

Тюрин зайшов до церкви і закрутив головою. Фрески вражали. Жорстокі темні образи змушували ховати очі. Відживлений почувався комахою, яку розглядають у збільшувальне скло.

Крім традиційних картин, що зображали шлях єдиного Бога, на стінах було багато з життя Віщого Ольга. На першій картині обличчя Ольга затуляв каптур, схожий на ті, що на братах біля входу. Ольг ніби соромився свого лику. З-під довгого плаща визирали звірячі ноги. Поруч з ним стояв Змій-чудовисько з трьома головами, з яких пашів вогонь. Він був дрібний і гротескний, щоб ні в кого з прихожан не виникло сумніву, хто у цій парі був героєм. На наступному малюнку Ольг, уже як людина, високо здіймав ножа, його ліва нога притискала до землі поверженого Змія. Наступне зображення розповідало про загибель Ольга. Він стояв на Щекавиці зі зведеними до неба руками. На нього готувалося напасти два змієголовця. Так Ольг, за версією людей, прийняв мученицьку смерть від рук зрадливої нечисті.

— А ким з нечисті був Ольг до того, як став людиною?

— Гм, Ольг завжди хотів бути людиною. Але народився, здається, вовкулакою. Це найнеприємніший вид нечисті, як на мене. Ви так не вважаєте?

— Ні, не вважаю. Вовкулаки — чесні й віддані, а от серед людей чимало мерзоти.

— Гм,— знизав плечима Єгемон і покрутив головою, ніби і не чекав від синьопикого іншої відповіді.— Я про вас чув. Вовкулакам, а тим більше упирям, заборонено навертати до свого виду без особливого дозволу. Решта нечисті продовжує свої роди без перетворення людей. Тож за останні десятиліття ви практично унікальний випадок переходу людини у нечисть. І ви таки унікальний,— священик подивився з неприхованою цікавістю.

— Ваша церква теж дивовижна. Як думаєте, чому сюди досі не дісталися кощі?

Єгемон хитро посміхнувся. Рум’яні щоки округлилися, як наливні яблука.

— Ви вмієте ставити правильні питання. Може, вам і справді вдасться це зробити? — примружився єгемон.— У 1874-му в церкві проводилися реставраційні роботи під керівництвом мистецтвознавця Прахова. Виявили величезні порожнини, помальовані знаками печери. В цей час Археологічна комісія закінчувала роботи на Щекавиці. Вчених покликали сюди обстежити знахідку. Але приїхав лише

1 ... 77 78 79 ... 95
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Лазарус, Світлана Тараторіна», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Лазарус, Світлана Тараторіна» жанру - 💛 Фентезі:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Лазарус, Світлана Тараторіна"