Книги Українською Мовою » 💙 Пригодницькі книги » Омбре. Над темрявою і світлом 📚 - Українською

Читати книгу - "Омбре. Над темрявою і світлом"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Омбре. Над темрявою і світлом" автора Лариса Підгірна. Жанр книги: 💙 Пригодницькі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 80 81 82 ... 94
Перейти на сторінку:
наближення Різдва та про те, що Кам’янецький замок та ресторан, що працює на його території, на час різдвяних та новорічних свят буде відкритим для усіх бажаючих.

— Не знала, що там добре готують! — простягаючи Люку чашку з трав’яним чаєм, промовила я.

— Ото завтра і перевіримо, — відповів він, вказуючи мені на місце поряд із собою. — Нехай Князевич думає, що ти налякана і його план працює.

— Але ж він хоче, аби я викрала в тебе рукописи Георга де Гастона...

— Добре, — погодився він. — Але не раніше, ніж ми з тобою знайдемо Чашу Омбре.

Здивування відобразилося в моєму погляді.

— Ти хочеш віддати йому рукописи де Гастона?

— Без Чаші вони Князевичу не потрібні. Без Чаші книга — просто джерело використаної інформації. Але чому б ні... Нехай шукає собі далі. Після того, як Чашу знайдемо ми.

— Люку... Ти хочеш сказати, що знаєш, де шукати Чашу Омбре? — здивовано запитала я. — У тебе є ще якась інформація?

Він всадовив мене біля себе.

— Здається, так. Я отримав деяку інформацію. Але завтра, Едіто, перевіримо мою теорію. І якщо вона виявиться правдивою, Князевим дуже пожалкує, що взявся за цю невдячну роботу — змагатися з нами у пошуках Чаші Омбре.

Він енергійно заклацав пультом. Мабуть, вперше я відчула якусь тривогу та невпевненість, що струменіла від нього... На екрані один за одним замиготіли телеканали.

— Люку... Ти, здається, нервуєш? — з посмішкою перепитала я.

Він здивовано підняв брову.

— Чого б це? Теж мені, привід для хвилювання... — відповів удавано байдуже. — Ні, Князевим, звичайно, не хлопчик з дитсадка, але... Облишмо це. Та й ранок за вечір мудріший.

Люк замовк на мить і уважно подивився на мене.

— Едіто, пам’ятаєш, ти запитувала мене, що означає вираз «сторожа нормандських долин»?

— Так. Ти ще тоді відповів, що так у середньовічній Нормандії називали вовків, — проказала я.

— Але це ще не все. Перші де Моле були нащадками норманів. Нормандські вовки, сторожа нормандських долин, — геральдичний символ мого роду.

Я не встигла здивуватися чи щось відповісти, бо Люк нахилився до мене і торкнувся моїх губ своїми...

Розділ XV
 Іов Претфус

1547 р.

Кам’янець-Подільський, Кам’янецький замок


 Господи, Тобі тільки вся слава. Іов Претфус. Будівничий".

Табличка увійшла в кам’яну нішу Східної башти точнісінько, як і було задумано. Мій помічник, італієць Каміллюс, задоволено похитав головою.

— Сеньйоре Претфус, нащадки мають бути вдячні Вам за працю. Ця вежа простоїть точно не одну сотню років!

— Простоїть, мій друже, якщо на те буде воля Господня, — з посмішкою відповів тоді я. — Але ж я просив тебе не різьбити моє ім’я поряд із Господнім! Мало бути лише: "Господи, тільки Тобі вся слава".

Я обрав ці слова не випадково, бо саме вони повторювали рядок 113-го Псалма царя Давида: "Не нам, Господи, не нам, але Імені Твоєму вся слава!", який слугував свого часу девізом лицарів Храму. Авторство креслень цієї вежі насправді теж належало не мені, і я всіляко відмовлявся, аби моє ім’я втрапило на ту табличку, але підлабузник Каміллюс, що увесь цей час плекав надію стати моїм наступником і котрого я уповноважив замовити цю пам’ятку, лише ображено згорнув на грудях руки і, подібно до Понтія Пілата, незворушно промовив: "Що написав, те написав!".

Я подумки повернувся назад, у минуле. Так, роки, проведені у Франції, не пройшли для мене даремно. Я зумів зав’язати потрібні зв’язки, намагаючись полегшити собі подальше кар’єрне просування, але у Бога на мене були інші плани, і все склалося навіть краще, ніж я гадав. Завдяки дружбі з паном Йостом Деціусом я вступив до ордену Лицарів Лангедоку, таємного товариства, пріорів якого цікавили мої знання у галузі військової інженерії та будівництва. Орден довіряв мені, а тепер і я мав виправдати довіру ордену.

У той час всім нам стало зрозумілим, що над Францією знову збираються сутінки. Той, на кого ми покладали свої надії, хто мав стати світочем віри і духу, король Франциск, поволі згортав світло доби Ренесансу, запалюючи інше світло — диявольське полум’я інквізиції. Показна королівська терпимість горіла в ньому разом із протестантськими проповідниками та гуманістами. Тепер вся повнота духовної влади зосереджувалася в руках католицьких богословів Сорбонни, з якою ще недавно французький монарх вів непримиримі війни.

Того дня ми разом із Великим Магістром Ґраньє мали нагоду смакувати витончене вино у його резиденції. Він розповів мені про місію, яку орден покладає на мене. Тоді вперше я почув про містичну Чашу Омбре, заховану в мурах Кам’янецького замку, яку Лангедокське

1 ... 80 81 82 ... 94
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Омбре. Над темрявою і світлом», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Омбре. Над темрявою і світлом"