Читати книгу - "Тінь та кістка, Лі Бардуго"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Я розповіла Малові історію про те, як лагодила порцеляну з однією зі служниць на кухні в Керамзіні, чекаючи на його повернення з ловів, на які він дедалі частіше тікав із дому. Мені було п’ятнадцять, я стояла за кухонною стійкою, старанно намагаючись склеїти докупи зазубрені уламки синього горнятка. Побачивши, як Мал повертається полями, я побігла до дверей і помахала йому. А він помітив мене і кинувся бігти.
Я повільно перетнула подвір’я, йдучи йому назустріч і дивлячись, як хлопець наближається. Приголомшено збагнула, що серце несамовито калатає в грудях. Потім Мал підняв мене й закружляв зі мною, а я притиснулася до нього, вдихнула його спітнілий знайомий запах і здивувалася, як скучила. Мов у тумані зауважила, що досі тримаю в руці скалку синього горнятка, яка увіп’ялася мені в долоню, але не хотіла розтискати руку.
Коли хлопець нарешті опустив мене на землю й неквапливо вирушив на кухню в пошуках обіду, я застигла на місці; з руки струменіла кров, у голові досі крутилося, та я розуміла, що все змінилося.
Ана Куя дала мені прочухана за те, що я заляпала кров’ю чисту кухонну підлогу. Потім перев’язала мені руку і сказала, що все заживе. Та я знала, що лише продовжуватиме боліти.
У скрипучій тиші камери Мал поцілував рубець на моїй долоні від рани, так давно залишеної уламком розбитого горнятка, крихкого предмета, який, мені здавалося, неможливо було полагодити.
Ми заснули на підлозі, притиснувшись одне до одного щоками крізь ґрати й міцно стиснувши руки. Мені не хотілося спати, кортіло насолодитися кожним останнім моментом разом із ним. Та я, напевно, задрімала, адже мені знову приснився олень. Цього разу Мал стояв поруч зі мною на галявині, а сніг був поцяткований його кров’ю.
Далі я зрозуміла, що прокинулася від звуку воріт, які відчинилися над нами, й Іванових кроків на сходах.
Мал змусив мене пообіцяти не плакати. Сказав, що від цього йому буде лише важче. Тому я проковтнула сльози. Поцілувала його востаннє, й Іван повів мене геть.
Коли Іван привів мене назад до мого намету, в Крібірску вже зазоріло. Я сіла на вузеньке ліжко й втупилася незрячим поглядом у кімнату. Тіло здавалося напрочуд важким, а мозок — порожнім. Я так і сиділа, коли з’явилася Женя.
Вона допомогла мені вмити обличчя й перевдягнутися в чорну кефту, яку я вбирала на зимове свято. Подивившись на чорний шовк, я подумала про те, щоб порвати його на шматочки, та чомусь не могла поворухнутися. Руки неслухняно висіли вздовж тіла.
Женя посадила мене на розмальований стілець. Поки вона укладала моє волосся, фіксуючи його на голові петлями й кільцями за допомогою золотих шпильок, аби краще було видно нашийник Морозова, я залишалася нерухомою.
Закінчивши, вона притиснулася до мене щокою, а потім відвела до Івана й передала йому мою руку, як робить батько нареченої. Ми не прохопилися жодним словом.
Іван повів мене до намету гриш, в якому я зайняла своє місце поруч із Дарклінґом. Знала, що друзі дивляться на мене, шепочуться, дивуються, що сталося. Напевно, думали, що я нервуюся перед подорожжю до Зморшки. Вони помилялися. Я не нервувалась і не боялася. Я взагалі більше нічого не відчувала.
Гриші супроводжували нас впорядкованою процесією аж до сухопутних портів. Лише кільком обраним дозволили піднятися на борт піщаного скіфа. Він був більший за ті, які мені доводилося бачити раніше, і мав три велетенських вітрила, прикрашених Дарклінґовим символом. Я оглянула натовп із солдатів та гришників на човні. Знала, що Мал теж мусить бути десь на борту, але не бачила його.
Нас із Дарклінґом провели до носа човна, де мене відрекомендували групі ошатно вбраних чоловіків зі світлими бородами та пронизливими синіми очима. Здригнувшись, я збагнула, що це фієрданські посли. Поруч із ними стояла в одязі з малинового шовку шуанська делегація, а ще трохи далі — кілька крамарів із Керчу, в жупанах із химерними розширеними рукавами. Представник короля стояв поруч із ними, одягнутий у військову форму; на його блакитній орденській стрічці хизувався золотий подвійний орел, а на заґартованому життям обличчі — похмурий вираз.
Я допитливо розглядала їх. Мабуть, Дарклінґ саме тому відклав нашу мандрівку до Зморшки. Йому потрібен був час, аби запросити порядну публіку, свідків, котрі підтвердять його щойно відкриту могутність. Та як далеко він збирається зайти? Усередині заворушилися неприємні передчуття, порушивши те чудове заціпеніння, що обіймало мене з самого ранку.
Скіф здригнувся і ковзнув травою до моторошної чорної імли Зморшки. Три Заклинателі підняли вгору руки, й величезні вітрила смикнулися вперед, напинаючись від вітру.
Уперше побувавши у Зморшці, я боялася темряви та власної смерті. А тепер темрява мене анітрохи не хвилювала, і я знала, що смерть незабаром здаватиметься мені подарунком. Мені завжди було відомо, що колись доведеться знову повернутися до Неморя, та, озираючись, я виявила, що якась частина мене навіть прагнула цього. Це дало б мені шанс довести свої сили і — я зіщулилася від самої лише думки — догодити Дарклінґові. Стоячи поряд із ним, я мріяла про цю мить. Мені хотілося вірити в долю, яку він мені описував, у те, що нікому не потрібна сирітка може змінити світ і завдяки цьому стати обожнюваною.
Дарклінґ дивився вперед, випромінюючи спокій та впевненість. Сонце змигнуло й почало зникати з очей.
За мить нас обійняла темрява.
Ми довго пливли чорним молоком, Верескуни-гриші спрямовували скіф уперед пісками.
Аж раптом пролунав Дарклінґів голос:
— Вогонь!
Із рук Пекельників на обидвох бортах
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Тінь та кістка, Лі Бардуго», після закриття браузера.