Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Все буде добре 📚 - Українською

Читати книгу - "Все буде добре"

279
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Все буде добре" автора Олег Бакулін. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 85 86 87 ... 105
Перейти на сторінку:
до дверей, а за кілька годин забирала назад. На курсах «АА» Джон переважно слухав, рідко говорив, від нудоти механічно малював олівцем у блокноті. Загалом щось абстрактне, коли набридало – місця, де бував, потім – людей, які відвідували курси. Переважно у вигляді шаржів.

Одного разу його малюнок побачила нова дівчина, яка приїхала з Нью-Йорка, щоб виступити на їхньому зібранні. Вона усміхнулась і похвалила хлопця, і Джону вперше захотілось намалювати щось гарне, щоб його похвалили ще раз. Але в нього був лише талант – не майстерність, тому він підсів на вуха знайомому-наркоману, що закінчив художнє училище, віддавав йому свої наркотики, а натомість той учив хлопця малювати. Джон настільки захопився процесом, що сам не зауважив, як перестав колотись. Він повністю поринув у рисунок – йому подобалось довго оглядати об’єкти, а потім із пам’яті їх відтворювати до найменших деталей.

Тепер хлопець ходив на зібрання, лише щоб дивитись на Дебору, а ночами – малював її зображення. І коли нарешті намалював ту, яка йому здавалась ідеальною, та приніс картину на зібрання – дівчини вже не було. Вона поїхала назад у Нью-Йорк. Джон завмер – і вирішив їхати за нею. Кинув усе, схопив куртку, картину і гроші, які відкладав на наступну дозу, та поїхав до Великого яблука. Там він знайшов місцевий осередок «АА», сказав, що на реабілітації й потребує притулку. У нього раптово прорвало емоції, і Джон розповів усю свою історію та про Дебору теж. Місцевий контингент прийняв хлопця, дав житло й роботу на автозаправці. Але найголовніше – за два дні він зустрівся з Деборою та показав їй картину, а коли дівчина усміхнулась – Джон відчув кайф, який не могли дати жодні наркотики.

Вони були разом майже рік. Дебора не схвалювала їхніх стосунків, і Джон не міг зрозуміти, у чому справа. Поки зрештою вона не зізналася, що в неї СНІД. Але Джона це не спинило. Він усе одно залишився поруч, даруючи їй емоції, на які сам не знав, що був здатний.

А потім вона померла.

10

– What was your most shocking experience?[37] – запитав Олександр, коли Мері повернулась із туалету. Жінка задумалась і сумно усміхнулась.

– Це очевидно. Коли я дізналась про свою… хворобу. Це трапилось незадовго до нашої першої зустрічі.

– І як це було? – несподівано запитав Олександр.

Вони ніколи не лізли в душу одне одного, але стільки років страждаючи однаковими наслідками, завжди цікавилися, чи однаковими були причини.

– Воно того не вартувало, – відповіла Мері, дивлячись у вікно. – А в тебе?

– Я… Я не пам’ятаю, – зізнався Олександр.

– Пощастило тобі…

На висоті сорок другого поверху знову запанувала тиша.

Він дійсно не пам’ятав причин. Це трапилось, коли він намагався помститися Гордію, вганяючи своє життя в багно? Коли без розбору пробував наркотики, шукаючи лик Господа? Чи на одній із тих нічних тусовок, які плавно перетікали або у вуличні бійки, або в безпробудні пиятики? Чи, може, це була Інга, студентка з Чехословаччини, якій він кілька разів «допомагав з іспитами»? Як би Олександр не напружувався, але не міг пригадати момент, коли заразився. Зате добре пам’ятав, як дізнався про це.

11

За дуже короткий проміжок часу Джон став його кращим (і єдиним) другом, і вони почали багато часу проводити разом. Олександр розповідав про Україну, Львів та Бистрицю, Джон же – про свій район і те, наскільки важко зібрати докупи розбите життя. З кожною розмовою Олександр розумів, що всі його проблеми – ніщо порівняно з оточуючими. Війни, смерть, самотність, хвороба, бідність – усе це дивом минало його протягом усього життя.

Спершу його захищала родина, потім статус батька. Навіть друзі з Бистриці брали на себе його провини. Чому? Бо любили його? І Гордій Шипалко привіз сина в Америку, бо любив його? Щоб порятувати від імперії, яка руйнувалась і давила всіх під собою? Але що тоді залишається Олександру? Постійно тікати та сподіватись на допомогу? Він слухав історії Джона й не знав, чи зміг би вижити так, як цей чорношкірий хлопець.

Джон малював картини, а потім продавав їх на вулиці. Заробляв небагато, але цього вистачало, щоб платити за свій сарайчик – творчу майстерню. Харчувався в протестантській церкві, а коли грошей було більше, ніж завжди, – приносив туди продукти та допомагав із приготуванням їжі. Він не планував повертатись у Квінс, хоча знав, що там йому точно допоможуть.

– Чому так? – Олександр часто питав у Джона.

У його радянській свідомості сім’я – це було щось єдине та непорушне. Він любив своїх рідних (підсвідомо навіть Гордія) і дуже боляче переживав розлуку з ними. Навіть увійшовши в підлітковий період, Олександр прокидався посеред ночі й відчував себе знову в Бистриці, на м’якій перині бабусиного ліжка. От-от загорлає півень, і Сашко втиснеться в перину, виставивши книгу як єдину зброю. Але видіння зникало, і далекий гул поліцейських машин та наземної станції метро поруч швидко повертали в колючу реальність.

Для Джона і, як потім виявилось, для більшості американців родина мала символічне значення. Досягнувши повноліття, діти вилітали з батьківського гнізда, щоб якомога швидше знайти себе в житті. Щоб у двадцять років заробити перший мільйон, а вже в тридцять насолоджуватись життям. Привид американської мрії.

Джон залишився в Нью-Йорку. Він не хотів мати нічого спільного зі старим життям, до останку віддавшись уламкам нового. Покинув «Анонімних алкоголіків», повністю присвятивши себе малюванню, раз на півроку відчуваючи в собі неймовірну жагу вколотись і забутись. У такі моменти Джон сідав посеред гамору вулиці, брав у руки олівець і відпускав емоції на папір.

Картини

1 ... 85 86 87 ... 105
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Все буде добре», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Все буде добре"