Книги Українською Мовою » 💙 Історичний роман » Люлька, шабля - вся родина, Олег Говда 📚 - Українською

Читати книгу - "Люлька, шабля - вся родина, Олег Говда"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Люлька, шабля - вся родина" автора Олег Говда. Жанр книги: 💙 Історичний роман. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 87 88 89 ... 108
Перейти на сторінку:
Розділ 37

— Раніше, коли світ був ще геть молодим... — менторським тоном почав Балда, при цьому оглядаючись, немов шукав підвищення, на яке можна залізти, як на кафедру.

Ну чому, коли має бути екскурс у минуле, всі починають корчити з себе гібрид пророка з патріархом. Так і лізе в голову сценка з «Кавказької полонянки». Ага, та сама... «Коротше, Скліфосовський». Згадавши величезний шприц, що стирчить із «західної півкулі» Бувалого, я ледь не розсміявся. Вчасно стримався. Навіщо даремно ображати чоло... тьху, нежить. Для нас же старається.

— Нюх з тих часів ви ще трохи зберегли, а от уміння відчувати сутність — втратили остаточно... — підійшов до завершальної частини тим часом байрачник.

Загалом, в піку Воланду, Балда хотів сказати, що людей зіпсувало не квартирне питання, а цивілізація, куріння, вживання алкоголю і інші погані надмірності. Тому, ми більше не здатні відчувати звичайних речей. А саме — не бачимо аури, яка є у будь-якого предмета, рослини чи істоти… Крім моєї люльки.

От дає... Тепер ясно, з яких глибин минулого тягнуться в майбутнє різноманітні верхні і нижні чакри, вінки безшлюбності і решта дурниць, призначена для видурювання грошиків із кишень забобонних тіток. Добре що в мене імунітет до будь-якого промивання мізків, а ось Василь, схоже, поплив, як віск біля печі... Залишилося оголосити люльку проклятою, козака — причинним і звеліти принести з дому все найцінніше, а краще — золото, для проведення очисного ритуалу, зняття порчі і відкриття нижніх чакр.

— І у нього теж немає... — Балда, немов засоромився, що змушений повідомити таку погану звістку, відвів погляд і опустив очі.

— От тільки цього не треба! — відмахнувся я. — Все у мене на місці. Одяг — згоден, з чужого плеча. А решта — своє, власне. І в повному комплекті. Яким уродився.

— Акту народження не заперечую, — згідно кивнув Балда. — Не голем. Але народжений не в цьому світі.

Ось тут-то я і замовк. Як онімів. Крити нічим. Пояснення про «нічого не пам'ятаю» більше не спрацює, навпаки — ще й підсилить звинувачення. Ой, ой… Добре, Василь не повірив з ходу. Розбиратися почав.

— Що значить, не з цього? — козак насупився. — Ти до ладу розповідай. Не наводь тінь на тин.

— Ну, я не домовик і навіть не сусідко* (*сусідко — один із видів домашньої нежиті. На відміну від домовика, приглядав за господарством). В людях погано розбираюся. Більше зі звірятами та травами живу. Але не сліпий же... У серединному світі — і живе, і неживе — все має своє призначення, і для всього є його місце. Як би вам доступніше пояснити?..

Байрачник цілком людським жестом почухав волохате підборіддя.

— О! — нагнувся і відвернув набік невеликий камінь. З утвореної ямки тут же шмигнула у траву якась багатоніжка, а пара дощових хробаків поспішили втягнути в нірку хвости... або голови, що стирчали назовні. Загалом — кожен свою частину тіла.

— Бачите? Такий же відбиток має і все суще в тканині світу, що нас оточує.

— Знайшов з чим порівняти, — на це пояснення навіть Полупуд не купився. — Камінь роками на місці лежить і під нього, як відомо — вода не тече. А людина... І потім, в Писанні сказано, що кожному дана свобода вибору. За що ж відповідати на Страшному суді, якщо все визначено заздалегідь?!

— Так, — погодився байрачник. — Ти вірно помітив. З живими істотами трохи інакше, ніж у каменя... Вони цей відбиток в якійсь мірі на собі носять.

— Як равлики будиночок чи що?

— Ні... — волохаті лапки описали коло долоньками, немов малювали сферу. — Сутність вона, як шкаралупа. Але не тверда, не як черепашка... Зіткана з душевної сили. І чим точніше дії, місце людини збігається з її призначенням, тим вона міцніша і оберігає надійніше. Тим легше її підтримувати цілісною. А свобода... — гмикнув байрачник. — Ось ти, коли шаровари натягував, довго зважував: одягати їх чи ні? Швидше за все, взагалі не замислювався. І це тебе не збентежило. І не тому що голяка незручно чи холодно, а просто знаєш — так правильно. Зате, як ти ці шаровари далі носитимеш — лише від тебе залежить. Дбайливо чи через годину порвеш і викинеш...

Ми з Василем одночасно подивилися на діру в холоші, залишену собачими іклами.

— Так і з призначенням. Є речі, про які замислюватися не доводиться. Тому що так має бути і інакше ніяк не можна. А в іншому — кожен живе, хто на що здатний. До речі, від того, як близько і точно людина займає місце, відведене Творцем, тим міцніше здоров'я і довше життя. Нагорода така для тих… хто дбайливо шаровари носить, — засміявся байрачник.

— Чекай, чекай... Геть своїми штаньми голову заморочив, — Василь відірвав погляд від діри і подивився на мене. — Починали з Петра! Що у нього не так з шароварами... тьху, зараза, щоб ти сказився!.. — козак з силою пхнув той самий, вивернутий камінчик. — Що з ним не так?..

— У Петра відбитка свого в серединному світі немає, — розвів руками байрачник. — Або я його чомусь не бачу...

— І що це має значити?

Маячня і клініка. Але, Василь сприймає цю нісенітницю всерйоз. Ой, мамочко...

— Відбитка немає тільки у тих, хто своє призначення виконав... У мертвих.

Грім таки грянув. І якщо я не хочу дочекатися блискавки, що розрубає мене навпіл, пора з цим цирком закінчувати.

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 ... 87 88 89 ... 108
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Люлька, шабля - вся родина, Олег Говда», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Люлька, шабля - вся родина, Олег Говда"