Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » Історія однієї істерії 📚 - Українською

Читати книгу - "Історія однієї істерії"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Історія однієї істерії" автора Ірина Сергіївна Потаніна. Жанр книги: 💙 Детективи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 8 9 10 ... 91
Перейти на сторінку:
й посміхалася, і плічми стискала… Ну просто як намальована! О часи, о вдачі! У наш час діти прагли бути схожими на куди глибші образи.

Проте розмова з Істотою зненацька вселила в мене тверду впевненість, що я просто зобов’язана взятися до пошуків зниклих акторок. Як мінімум тому, що крім мене жоден сищик не витримає спілкування з такими ось Істотами-свідками та режисерками-клієнтками. Якби не довгі місяці тренувань у спілкуванні з Настусею, я б, певне, теж не витримала. Втім, «Масянею» діставала мене не Сестриця. А… Георгій. Авжеж, не дивуйтеся… З завзяттям щирого маніяка скачував він кожну серію цього мультика, який уже снився мені в кошмарних снах, і по кілька разів прокручував її, прагнучи ввімкнути звук якомога гучніше. Я розуміла б, якби цей продукт сучасної індустрії подобався Жорикові. Ні. Жорикові мультфільм не подобався категорично. Жорикові подобалося його критикувати. І заради цього ми витрачали безліч часу й грошей на скачування кожної нової серії… Розумом чоловіка не осягнути…

Загалом, гарт для спілкування з не цілком нормальними персонажами я вже отримала, й це зобов’язувало до дій.

— На чому ми зупинилися? — незворушно перепитала режисерка, коли двері за Істотою все-таки зачинилися. Її тренування в спілкуванні з такими персонажами здавалися воістину неймовірним.

— На викладі подробиць справи, — чемно підказала я. А потім раптом вирішила іти навпростець. Якщо вся ця катавасія з запискою дійсно спроба перевірити мене — нехай Зінаїді Максимівні стане соромно й вона, що, до речі, теж не менш важливо, справді переконається в моїй компетентності та дасть належні рекомендації перед спонсором. А якщо не перевірка, то тим більше належало з’ясувати всі нестикування. Якщо навіть із клієнтом стосунки будуть натягнутими, як же тоді працювати?

— Тільки колись… — перебила я вже Зінаїду Максимівну, яка саме зібралася з думками (Жорик уже давно мене вбив би: одне з головних його правил — ніколи не перебивати співрозмовника; мало в який момент із нього випливе НАЙВАЖЛИВІША інформація!?), — колись спробуйте все-таки відповісти мені відверто на двійко запитань. Ви справді хочете залучити мене до розслідування?

— Ну, звісно…

— Тоді навіщо всі ці виверти з записками?

— Ви про що?

— У вас є чорний маркер. Нема фольги в сигаретах. Ви відразу ж побігли на сходовий майданчик, щойно записка з відповіддю лягла на пожежну скриню…

Якби яка завгодно більш-менш розсудлива людина почула останні фрази, то впала б у прострацію, але Зінаїда Максимівна до тонкощів зрозуміла, що я мала на увазі.

— Дійсно, — ошелешено мовила вона, — я б і сама себе запідозрила. Не роблю цього тільки тому, що точно знаю: записки не писала… Маркер… Він у мене завжди. Всі знають, що я ним користаюся… Фольгу з сигарет могли витягти, щоб підставити мене, або просто через брак паперу. З ключами простий збіг.

— Так, — безжально вела я далі, — але під час репетиції я сиділа практично біля шафи й не могла не помітити, якби хтось поліз у неї. До шафи підходили тільки ви, коли вішали мого плаща. Тільки ви одна!

— Виходить, не тільки я! Виходить, не одна! Виходить, записку підкинули не в шафі! Значить, — Зінаїда Максимівна раптом заспокоїлася: — даруйте, перейняла вашу манеру й теж почала кричати. Як ви гадаєте, я при здоровому глузді? — поцікавилась вона вже нормальним тоном. Запитання риторичне. Я, проте, думаю, що при здоровому. І даю чесне режисерське слово, що записки вам не підкладала… Стоп! А чи не можна було пробратися до шафи якось у обхід вас?

Цього разу Зінаїду Максимівну вже не злякала необхідність ще раз сходити нагору. Вона легенько вдарила кулаком у одвірок, у такий спосіб повернула його в звичне положення, зачинила двері, й ми з нею хоробро помчали в глядацьку залу. Вже спустилися на половину сходового маршу, як раптом я згадала про записку й повернулася назад. Понишпорила рукою по ящику й наткнулася на свій клапоть паперу, засмутилася та кинулась наздоганяти режисерку.

— Відповідь на записку лежить на місці, — сумно повідомила їй, — хоча… Ні! Як же я відразу не помітила!

Вигукуючи все це вже на ходу, я знову кинулася до ящика. Щільність паперу! Щільність того клаптика, що лежав на ящику, була зовсім іншою. Моя записка зникла. Замість неї я дістала з шафки нещасну фольгу від сигаретної пачки. Без написів. Зовсім порожню. Що це? Свідчення того, що зловмисник відмовляється зі мною розмовляти, звичайний збіг? Адже записку міг забрати хто завгодно… І хоча мені здавалося, що, коли я клала на шафку свою відповідь, клаптя фольги там не було, я все-таки не була впевнена в цьому.

«Як можна було не дослідити місце?!» — подумки нагримала я на себе та знову кинулася вниз.

У Зінаїди Максимівни тим часом з’явилися новини.

— Ось! — переможно відчиняючи дверцята шафи, повідомила мені режисерка.

Довелося протиснутися повз Зінаїду Максимівну й залізти в шафу. Ось тобі й маєш! Виявляється, в фанері, що закривала тильний бік шафи, була проламана чимала дірка.

— Про цю дірку ми всі, звісно, знали. Щоразу бачили крізь неї стіну, коли вішали речі. Але ось про те, що до шафи є доступ ззовні…

У тому місці, яким шафа притискалася до стіни, колись було віконце. Крізь дірку, виявляється, було видно аж ніяк не стіну, а віконницю на ньому, котру, як встановилося в ході проведеного тут-таки експерименту, легко можна було відчинити, якщо стояти між дверима при вході до зали.

— Можливо, це вікно планувалося для встановлення освітлювального приладу. Скажімо, звичайного пістолета, — думала вголос режисерка. — Ми давно світимо згори, з рубки, тому й не здогадувалися про наявність за шафою цього вікна.

— Видно, все-таки хтось та здогадувався, — виправила я. — Пригадайте: звідколи тут стоїть ця шафа?

— Ой, та цілу вічність.

— Хто з акторів займається стільки років? — поставила я заздалегідь заготоване друге запитання, хоча не встигла ще переварити відповідь на перше. Виникла незручна пауза. По тому режисерка, видно, вирішила не зважати на мої дивацтва й продовжила свої душевні виливи.

— У тім-то й річ! — із виглядом одержимої Зінаїда

1 ... 8 9 10 ... 91
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Історія однієї істерії», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Історія однієї істерії"