Читати книгу - "Муза, Мар'яна Доля"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Заняття гуртка закінчилося, і всі стали розходитись. Я вийшла в коридор і побачила, що там стоять двоє хлопців з третього курсу — Женька і Олег. Женька якраз мав грати роль Ромео, тому він, по праву мого майбутнього сценічного партнера, підійшов до мене і поплескав по плечу:
— Що, здрейфила, мала? Не бійся, прорвемось!
— Він завжди каже вчити всю п’єсу? — спитала я.
Я думала, що ми будемо йти по порядку — спершу вивчати слова першої дії, репетирувати її, тоді другу і так далі.
Женька закотив очі під лоба.
— Ага, то в нього типу перевірка така. Але ти вивчи тільки свої слова, співрозмовників не треба, хіба запам’ятай зміст, щоб знати, коли тобі вступати. Та й взагалі, не переживай, дівчата тобі підкажуть, якщо що. В мене он ще більше тексту, а я не парюся.
— У нього пам’ять феноменальна, — сказав мені Олег, киваючи на Женьку. — Він раз прочитає текст — і вже знає назубок. Талант!
— Так, трохи є, — Женька задоволено усміхнувся.
Потім я пішла до гуртожитку вчити свою роль. Треба зазначити, що феноменальною пам’яттю, на відміну від майбутнього Ромео, я не володіла. Якби хоч репліки героїв були заримовані, а так…
Я сиділа усю ніч, так-сяк завчила деякі сцени, але розуміла, що до повної досконалості мені ой як далеко! На підтримку колежанок розраховувала мало, тому що дівчата самі хотіли б отримати роль Джульєтти, відповідно, вони або мені нічого не підказуватимуть, або наплетуть спецом якусь маячню.
“Ну а зрештою, що страшного буде, якщо мені не дадуть цю роль? — заспокоювала я себе. — Ну, зіграю роль якоїсь служниці, мені ж легше буде. “
Але в глибині душі мені дуже хотілося, щоб режисер мене затвердив на роль Джульєтти. Не так заради “хвилини слави” — о ні, я зовсім не була честолюбною (і не є такою зараз).
Все через самого Олександра Миколайовича — я бажала, аби він похвалив мене. Ні, не так! Щоб він був вражений моїм талантом. Оце така дурна я була.
***
На парах я клювала носом. Авжеж, безсонна ніч давалася взнаки. Під партою на колінах у мене лежав розгорнутий томик Шекспіра, і я знову й знову читала блідо видруковані рядки, які вже аж розпливалися перед очима та ніяк не бажали вкладатися в голові.
Але заняття скінчилися, і ми пішли на гурток.
Коли Мельник побачив мене, то задоволено кивнув головою. Видно, мій блідий і пригнічений вигляд йому сподобався.
— Ну як, Аліно, ваші успіхи? — спитав він, ледь посміхаючись. — Все вивчили?
— Так, — я відповіла на диво твердо і навіть зухвало.
— Ну, тоді добре, давайте починати. Євгене, йдіть сюди!
Женька нехотя вибрався з-за столу в задньому ряді аудиторії.
— Третій акт, сцена побачення Ромео і Джульєтти, — сказав Олександр Миколайович. — Перевіримо, як ви знаєте свої ролі.
Ми з Женькою стали один навпроти одного, я не знала, що робити, і запитально дивилася на нашого режисера.
— “Ти йдеш уже? Ще день не скоро буде…” — підказав він мені.
Я набрала повні легені повітря. Відчуття було, ніби занурююся під воду з головою.
— Ти йдеш уже? Ще день не скоро буде:
це соловей, не жайворон, тобі
в пустоті вуха сторожкій віддався.
Співає він на яблуні щоночі,
Вір, серденько, мені, це соловей… — проговорила я, намагаючись робити все можливе для того, щоб мої слова звучали виразно і чітко.
— О господи, Аліно, ви як на конкурсі читців-декламаторів виступаєте! — невдоволено перебив мене Олександр Миколайович. — Давайте ще раз, менше пафосу, більше ніжності, експресії! І не горбіть спину, тримайте осанку!
Я повторила репліку Джульєтти ще раз. Тепер усе пішло легше. Взагалі я побачила, що не такий страшний чорт ( чи то пак, театральне мистецтво), як його малюють.
— Ні, ні, це жайворон, світанку вісник,
не соловей.
Глянь, завидущі смуги
легкі хмарки на сході обшивають.
Вже зорі догоріли й день веселий
на пальці сп’явся на верхів’ях млистих.
Піду — життя, лишуся — смерть мені… — Женька таки був гарним актором, у його словах відчувалися і ніжність, і експресія, хоча в кінці тиради він мені підморгнув, але зробив це так, щоб Мельник не побачив.
— Тепер поцілуйте її на прощання, — раптом звернувся Олександр Миколайович до “Ромео”.
Я вся спаленіла. Цілуватися перед натовпом глядачів з малознайомим хлопцем? Я на таке не підписувалася!
Женька підійшов до мене на крок ближче, урочисто обійняв і смачно чмокнув у губи.
— Так, що це за цирк? — обурився Мельник. — Ви, Євгене, Леоніда Ілліча Брєжнєва граєте? Ви з Аліною — закохані, що розлучаються після першої шлюбної ночі!
Хтось із наших артистів тихенько захихотів. Я зовсім знітилася й опустила очі.
— Аліно, дивіться на Євгена! — командував безжалісний Олександр Миколайович. — Не відводьте очей! Більше пристрасті!
Женька скорчив якусь дивну гримасу, що, певно, в його уявленні зображувала пристрасть, притиснув мене до себе і поцілував уже по-справжньому. Я тільки пискнула в його обіймах, не в змозі навіть поворухнутися.
Оце такий був мій перший у житті поцілунок.
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Муза, Мар'яна Доля», після закриття браузера.