Читати книгу - "Муза, Мар'яна Доля"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
До того я читала у книгах різні описи поцілунків, почуття героїв при цьому варіювалися у найширшому спектрі емоцій — від екстазу і піднесення до огиди та відразливості. Але після власного поцілунку з Женькою у мене залишилася тільки одна думка — я була здивована і осоромлена. Мені здавалося, що тепер всі навколо будуть сміятися з мене і вказувати пальцями: "Та вона не вміє цілуватися! Яка з неї артистка?" І Женька — я була впевнена — почне кпинити найпершим.
А що вже скаже Олександр Миколайович — про те я боялася навіть думати. Тому стояла, опустивши голову і пекла раків.
Але потім все ж несміливо підвела погляд і перше, що побачила — був несподівано схвальний вираз обличчя нашого режисера. Женька стояв спокійно, наче нічого не трапилося, і підморгував мені. А решта наших артистів займалися своїми справами — хтось поспішно зубрив роль, хтось роздивлявся стелю, дівчина пилочкою полірувала нігті, хтось перешіптувався з сусідом… На мене та мої переживання було, як кажуть, нуль уваги.
Чесно кажучи, я відчула велике полегшення, коли Олександр Миколайович мугикнув: "Ну що ж, можна було й краще вивчити слова, але хоч так…"
І тут же махнув нам рукою — мовляв, ви поки що вільні, і підкликав до себе інших студентів.
Я швидко пішла подалі від натовпу, вмостилася за стіл на самій “галерці”, розгорнула якийсь підручник і вдала, що уважно читаю.
— Ти тримаєш книжку догори ногами, — почувся насмішкуватий голос прямо над моєю головою.
То був Женька. Він підійшов і безцеремонно всівся прямо на стіл.
— Перелякалася?
— З чого ти взяв? — я намагалась говорити таким само недбалим тоном, як і він. — Просто в мене голова от-от лусне, я цілісіньку ніч вчила цю кляту роль. Якби ж то наперед знати, яку сцену він обере для перевірки…
— Та ніколи не вгадаєш — Мельник дуже хитрий, — кивнув головою мій “Ромео”. — Але ж наче все нормально пройшло?
Я знизала плечима. Звідки мені знати?
— Та все добре, він залишився задоволеним нашою сценкою, — Женька несподівано вирішив змінити тему. — Слухай, а ти прийдеш сьогодні на дискотеку?
— Не знаю… Якщо Марина з Катею підуть…
— А що тобі ті Марина з Катею? Вони взагалі не з нашої компанії.
— А яка це “наша компанія”?
— Ну ти даєш! — він махнув рукою у напрямку решти “артистів”, що згуртувалися навколо Олександра Миколайовича. — Наша, театральна! Підемо, потусуємося, треба ж ближче познайомитися з новенькими, типу тебе.
Він простягнув руку і легенько смикнув мене за волосся.
Така фамільярність мені не дуже сподобалася.
З іншого боку, на Женьку було неможливо ображатися. Він часто ляпав дурниці і вів себе безпосередньо, немов ще не вийшов із дитячого віку, але це компенсувалося його добродушністю і почуттям гумору. Легка безтурботна вдача нерідко ставала йому в нагоді — у скрутних ситуаціях він вміло прикидався дурником, і завдяки цьому будь-які витівки сходили йому з рук.
Мабуть, роль піднесеного Ромео не зовсім йому пасувала. Якби я була режисером п’єси, то скоріше б доручила Женьці грати дотепного і гострого на язик Меркуціо. Але Мельнику було видніше.
— Побачу, може й прийду, — сказала я.
— Не “побачу”, а “обов’язково прийду”! — Женька повчально підняв догори вказівного пальця. — Таки треба взяти над тобою шефство! Я сам зайду увечері і тебе заберу. В якій ви кімнаті живете — сімсот тринадцятій?
Гуртожиток — як великий циганський табір — тут усі все про всіх знали. І в гості міг зайти хто завгодно у будь-який час. Тож і не дивно, що Женька, з яким ми досі майже не були знайомі, знав, де я живу.
І навіть про моїх сусідок мав інформацію.
— Марина з Катею на дискач не ходять, вони більше по барах тусуються…
— Звідки тобі все відомо? — не витримала я.
— Маю свої джерела, дорогенька. До речі, ти непогано цілуєшся, як для першокурсниці!
Мені страшенно хотілося дати йому запотиличника товстим підручником, який я досі тримала в руці. Це ж треба, мало в школі було хлопців, що вічно дражнили і доколупувалися, то тепер і в інституті доведеться відгавкуватися від кпинів цього “майстра розмовного жанру”.
— На жаль, про тебе я так би не сказала, — буркнула, відмічаючи краєм ока, що дехто з дівчат уже повернули голови у наш бік. Мабуть, їм стало цікаво, про що ж ми так довго розмовляємо.
— То це лише зараз, а потім твоя думка може й змінитися, — зареготав він, підвівся й побрів до гурту хлопців. Вже за мить звідти почувся його голос і дружний сміх, схожий на іржання коней.
Мені дуже хотілося вірити, що ця компашка потішається не наді мною...
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Муза, Мар'яна Доля», після закриття браузера.