Книги Українською Мовою » 💛 Публіцистика » Школа пані Фреймут: Етикет 📚 - Українською

Читати книгу - "Школа пані Фреймут: Етикет"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Школа пані Фреймут: Етикет" автора Ольга Фреймут. Жанр книги: 💛 Публіцистика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 8 9 10 ... 13
Перейти на сторінку:
— домашні улюбленці не викажуть вашої слабкості.

3. Йдіть до лікаря чиста як сльозинка, як сніжинка, тільки не як звіринка.

Переконайтеся, що волосся у вас чисте, зуби начищені, тіло помите та спіднє — на заздрість маркізі де Помпадур. Хтозна-яку болячку можуть виявити. Іноді дрібненький прищик може бути першим підсніжником скарлатини. І тоді доведеться лягти в лікарню. Моя мама вчила: «Донечко, нехай на тобі завжди буде ідеальна білизна. А як швидка забере?»

4. Здавайте аналізи вишукано.

Краще у приватних клініках. Там вашу органіку запакують у спеціальні ємності та акуратно приберуть від людського ока. Але якщо вже доведеться віднести аналіз сечі чи ще чогось до місцевої поліклініки, тримайтеся гордо; щоб уникнути ганьби, купіть в аптеці контейнери. Не потрібно пакувати аналізи, за старою модою, у дзбаночки з-під майонезу, кабачкової ікри та сірникові коробки. Цьоці-лаборантки дбати про ваш імідж не стануть. Чи ви хочете пройти повз стіл у поліклініці, який завжди на видному місці, і бачити тару з виразно виведеним вашим іменем: «Аналіз калу. Автор — Валентина Гойдалко»?

5. Якщо хворієте і вас піднуджує, чи ще щось гірше з вами діється, — не сумуйте, а потайки радійте.

Це знов-таки чудова нагода схуднути. Нудота буває набагато страшніша — почитайте «Нудоту» Сартра.

Як правильно конфліктувати

1. Скандальте на результат.

Робіть це тихо. Просто шуміти і вдаватися до галасу на людях неприпустимо. Я «зриваю маски», коли бачу самозванців. Якось на зйомках промо одного проекту режисер та оператор вирішили, що я беззахисна тваринка для дослідів. Відзняте було схоже на фільм про Другу світову війну. Через неправильне світло і виставлення кадру я була подібна на дядю Олю. Величезні груди сунули на глядача, масивне лице виглядало, як фото з паспорта боксера-суперважковаговика після поєдинку. Я промовила до обидвох колег повільно і спокійно: «Видається мені, що ви працюєте як аматори. Негайно переставляйте камери та світло». Мене почули, ситуацію вдалося врятувати.

2. Матюкайтеся — лише вишукано.

У крайньому разі — замість того, щоб дати нахабі в пику. Пані може лаятися, але бажано англійською і звертаючись до ображальника навіть віч-на-віч на Ви. Наприклад: «Пані Сніжано! Ваша поведінка зіпсувала вам ауру. Ви зазіхнули на мого коханого. Ваша кваліфікація — біч звичайна».

3. У сварці не переходьте на особисте.

Краще розкажіть безсовісному про свої відчуття. Так ефективніше. Одного дня я повернулася додому раніше, ніж планувала, а на нашому з чоловіком ліжку спить няня. Я її тихенько розбудила і сказала: «Ірино, даруйте, що турбую ваш сон. Мене не влаштовує, що маю ділити з вами ложе. Залиште право спати тут і з моїм чоловіком за мною, будь ласка!» Потім я цю няню звільнила.

4. Не показуйте ворогу свої больові точки.

Не плачте. Не впадайте у фатальність. Пояснюйте, наприклад, НЕ кажіть: «Семене Тетяновичу! Якщо ви мене звільните, мене ж ніхто на роботу не візьме! Я ж не переживу — зіп’юся! Вб’юся струмом! Стрибну з Говерли!» Ви згодом заспокоїтеся, а людина зрозуміє, що ви — слабка й невпевнена у собі суїцидалка. Кому таке треба?

5. Сваріться спокійно.

Без крику. Без завивань. Сліз. Тим паче з коханим. Навколо ніхто не має знати, що між вами шкандаль. Істерички вийшли з моди. Гумор — класика жанру.

6. Конфліктуйте так, щоб не було соромно і не було за що просити пробачення.

У минулому чоловік мого серця образив мене. Сильно образив. Я дала йому ляпаса. Вибачатися після цього довелось уже мені, чого я не планувала.

7. Ніколи не пишіть лайливі листи.

У листуванні дотримуйтеся ділового стилю. Нехай усі матюки адресат читає поміж рядками. Лист-сварка — документ не на вашу користь. Ліпше виважено висловити обурення тет-а-тет.

Панянка та безпека

1. Панянка, що має гонор, захищає себе. Якщо її ображають, — не вдає, що нічого не сталося, а дає відсіч.

Мого сина вдарила по обличчю няня, що зафіксували відеокамери і про що я наступного ж дня розповіла в Інстаграм. Гестапівську няню звільнила, про її методи виховання тепер знають — і не лише в агенціях.

2. Не тисне на жалість. Її життєва позиція — рівна спина та спокійний вираз обличчя.

Вона соромиться вдавати із себе жертву. І знає, що слабкими харчуються хижаки.

3. Не тиняється сумнівними місцями.

Її не знайти на сільській дискотеці, у під’їзді без лампочок чи у Кремлі на чаюванні у Путіна. Пані не виходить без компаньйона чи компаньйонки, коли на вулиці час сутінків. Прабабуся Євдокія була простою мешканкою Підгірців. Книги про манери не читала. Але вона інтуїтивно нас, дітей, вчила: «Після півночі і до перших півнів світом льотає дідько. Надвір ходити не можна в цей час».

4. Завжди блокує дверцята авто, коли за кермом.

Уночі паркується на освітленій стоянці, а не під липами біля генделя — пиякам на розвагу. Пані завжди дивиться під сидіння і на задні сидіння, коли сідає у машину. Раптом там причаїлася несподіванка, раптом бандитко щось замислив.

5. Робить усе, щоб уникнути ситуації, коли у безлюдних місцях — переходах, вулицях, паркінгах за нею, як гієна, хтось іде назирці.

У студентські роки я працювала офіціанткою у львівському кафе «Лісова пісня». Опівночі пішки поверталася додому: на таксі грошей не було. Трамвай уже в такий час не їздив. Якось за мною причепився підозрілий вуйко. Він ішов і повертав туди, куди я. Хоч дуже налякалася, але продовжувала рішуче прямувати до освітленої вулиці. Біля костелу святої Ольги побачила молодого чоловіка. Побігла йому назустріч, кинулася на плечі і вигукнула: «Мій милий, дякую, що зустрів!» Потім цей хлопець провів мене додому. А маніяк пішов кудись у напрямку Личаківського цвинтаря, напевно. Та якби такий на вас напав, — цільтеся в його дзвіночки нижче пупа. Влупіть з усієї сили і тікайте.

6. Не носить у гаманці багато готівки, бо гроші тримає на банківській картці.

Документи ховає не в гаманці, а у кишеньці куферка. Якщо гаманець вкрадуть, — картки пані швидко заблокує. А паспорт і права водія не доведеться переробляти.

7. Ніколи телефоном не видає фінансову інформацію, паспортні дані, пінкоди. Ні адресу, ні номери телефонів рідних — допитливим незнайомим.

Моя кузина за 20 хвилин збанкрутіла. Їй зателефонували і сказали, що збій у системі. Потрібно відновити рахунок — Леся здала все. Залишилася

1 ... 8 9 10 ... 13
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Школа пані Фреймут: Етикет», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Школа пані Фреймут: Етикет"