Читати книгу - "Школа пані Фреймут: Етикет"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
3. Йдіть до лікаря чиста як сльозинка, як сніжинка, тільки не як звіринка.
Переконайтеся, що волосся у вас чисте, зуби начищені, тіло помите та спіднє — на заздрість маркізі де Помпадур. Хтозна-яку болячку можуть виявити. Іноді дрібненький прищик може бути першим підсніжником скарлатини. І тоді доведеться лягти в лікарню. Моя мама вчила: «Донечко, нехай на тобі завжди буде ідеальна білизна. А як швидка забере?»
4. Здавайте аналізи вишукано.
Краще у приватних клініках. Там вашу органіку запакують у спеціальні ємності та акуратно приберуть від людського ока. Але якщо вже доведеться віднести аналіз сечі чи ще чогось до місцевої поліклініки, тримайтеся гордо; щоб уникнути ганьби, купіть в аптеці контейнери. Не потрібно пакувати аналізи, за старою модою, у дзбаночки з-під майонезу, кабачкової ікри та сірникові коробки. Цьоці-лаборантки дбати про ваш імідж не стануть. Чи ви хочете пройти повз стіл у поліклініці, який завжди на видному місці, і бачити тару з виразно виведеним вашим іменем: «Аналіз калу. Автор — Валентина Гойдалко»?
5. Якщо хворієте і вас піднуджує, чи ще щось гірше з вами діється, — не сумуйте, а потайки радійте.
Це знов-таки чудова нагода схуднути. Нудота буває набагато страшніша — почитайте «Нудоту» Сартра.
Як правильно конфліктувати
1. Скандальте на результат.
Робіть це тихо. Просто шуміти і вдаватися до галасу на людях неприпустимо. Я «зриваю маски», коли бачу самозванців. Якось на зйомках промо одного проекту режисер та оператор вирішили, що я беззахисна тваринка для дослідів. Відзняте було схоже на фільм про Другу світову війну. Через неправильне світло і виставлення кадру я була подібна на дядю Олю. Величезні груди сунули на глядача, масивне лице виглядало, як фото з паспорта боксера-суперважковаговика після поєдинку. Я промовила до обидвох колег повільно і спокійно: «Видається мені, що ви працюєте як аматори. Негайно переставляйте камери та світло». Мене почули, ситуацію вдалося врятувати.
2. Матюкайтеся — лише вишукано.
У крайньому разі — замість того, щоб дати нахабі в пику. Пані може лаятися, але бажано англійською і звертаючись до ображальника навіть віч-на-віч на Ви. Наприклад: «Пані Сніжано! Ваша поведінка зіпсувала вам ауру. Ви зазіхнули на мого коханого. Ваша кваліфікація — біч звичайна».
3. У сварці не переходьте на особисте.
Краще розкажіть безсовісному про свої відчуття. Так ефективніше. Одного дня я повернулася додому раніше, ніж планувала, а на нашому з чоловіком ліжку спить няня. Я її тихенько розбудила і сказала: «Ірино, даруйте, що турбую ваш сон. Мене не влаштовує, що маю ділити з вами ложе. Залиште право спати тут і з моїм чоловіком за мною, будь ласка!» Потім я цю няню звільнила.
4. Не показуйте ворогу свої больові точки.
Не плачте. Не впадайте у фатальність. Пояснюйте, наприклад, НЕ кажіть: «Семене Тетяновичу! Якщо ви мене звільните, мене ж ніхто на роботу не візьме! Я ж не переживу — зіп’юся! Вб’юся струмом! Стрибну з Говерли!» Ви згодом заспокоїтеся, а людина зрозуміє, що ви — слабка й невпевнена у собі суїцидалка. Кому таке треба?
5. Сваріться спокійно.
Без крику. Без завивань. Сліз. Тим паче з коханим. Навколо ніхто не має знати, що між вами шкандаль. Істерички вийшли з моди. Гумор — класика жанру.
6. Конфліктуйте так, щоб не було соромно і не було за що просити пробачення.
У минулому чоловік мого серця образив мене. Сильно образив. Я дала йому ляпаса. Вибачатися після цього довелось уже мені, чого я не планувала.
7. Ніколи не пишіть лайливі листи.
У листуванні дотримуйтеся ділового стилю. Нехай усі матюки адресат читає поміж рядками. Лист-сварка — документ не на вашу користь. Ліпше виважено висловити обурення тет-а-тет.
Панянка та безпека
1. Панянка, що має гонор, захищає себе. Якщо її ображають, — не вдає, що нічого не сталося, а дає відсіч.
Мого сина вдарила по обличчю няня, що зафіксували відеокамери і про що я наступного ж дня розповіла в Інстаграм. Гестапівську няню звільнила, про її методи виховання тепер знають — і не лише в агенціях.
2. Не тисне на жалість. Її життєва позиція — рівна спина та спокійний вираз обличчя.
Вона соромиться вдавати із себе жертву. І знає, що слабкими харчуються хижаки.
3. Не тиняється сумнівними місцями.
Її не знайти на сільській дискотеці, у під’їзді без лампочок чи у Кремлі на чаюванні у Путіна. Пані не виходить без компаньйона чи компаньйонки, коли на вулиці час сутінків. Прабабуся Євдокія була простою мешканкою Підгірців. Книги про манери не читала. Але вона інтуїтивно нас, дітей, вчила: «Після півночі і до перших півнів світом льотає дідько. Надвір ходити не можна в цей час».
4. Завжди блокує дверцята авто, коли за кермом.
Уночі паркується на освітленій стоянці, а не під липами біля генделя — пиякам на розвагу. Пані завжди дивиться під сидіння і на задні сидіння, коли сідає у машину. Раптом там причаїлася несподіванка, раптом бандитко щось замислив.
5. Робить усе, щоб уникнути ситуації, коли у безлюдних місцях — переходах, вулицях, паркінгах за нею, як гієна, хтось іде назирці.
У студентські роки я працювала офіціанткою у львівському кафе «Лісова пісня». Опівночі пішки поверталася додому: на таксі грошей не було. Трамвай уже в такий час не їздив. Якось за мною причепився підозрілий вуйко. Він ішов і повертав туди, куди я. Хоч дуже налякалася, але продовжувала рішуче прямувати до освітленої вулиці. Біля костелу святої Ольги побачила молодого чоловіка. Побігла йому назустріч, кинулася на плечі і вигукнула: «Мій милий, дякую, що зустрів!» Потім цей хлопець провів мене додому. А маніяк пішов кудись у напрямку Личаківського цвинтаря, напевно. Та якби такий на вас напав, — цільтеся в його дзвіночки нижче пупа. Влупіть з усієї сили і тікайте.
6. Не носить у гаманці багато готівки, бо гроші тримає на банківській картці.
Документи ховає не в гаманці, а у кишеньці куферка. Якщо гаманець вкрадуть, — картки пані швидко заблокує. А паспорт і права водія не доведеться переробляти.
7. Ніколи телефоном не видає фінансову інформацію, паспортні дані, пінкоди. Ні адресу, ні номери телефонів рідних — допитливим незнайомим.
Моя кузина за 20 хвилин збанкрутіла. Їй зателефонували і сказали, що збій у системі. Потрібно відновити рахунок — Леся здала все. Залишилася
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Школа пані Фреймут: Етикет», після закриття браузера.