Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Філософія: Навчальний посібник. 📚 - Українською

Читати книгу - "Філософія: Навчальний посібник."

491
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Філософія: Навчальний посібник." автора Олександр Михайлович Кривуля. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 89 90 91 ... 234
Перейти на сторінку:
Кузнецова Т.В. Искусство и «дух народа» в проблематике немецкой эстетической мысли конца 18-начала 19 века / Кузнецова Т. В. // Философия и общество, 2000. №3. - С. 97-112.

3. Лазарев В. В. Философия раннего и позднего Шеллинга. - М.: Наука, 1990. - 173 с.

4. Шеллинг Ф.: pro et contra. Творчество Фридриха Шеллинга в оценке русских мыслителей и исследователей: Антология. - СПб: Рус. Христиан. Гуманит. Ин-т, 2001. - 685 с.

5. Энгельс Ф. Шеллинг и откровение. Шеллинг - философ во Христе // Маркс К., Энгельс Ф. Из ранних произведений. - М.: Политиздат, 1956. - С.394-445; 446-465.

Твори Г.В.Ф. Гегеля

1. Гегель Г. В. Ф. Лекции по истории философии. Книга первая. - СПб.: Наука, 1993. - 349 с.

2. Гегель. Лекции по истории философии. Книга вторая // Гегель. Сочинения. Том Х. - М.: Партийное издательство, 1932. - 454 с.

3. Гегель. Лекции по истории философии. Книга третья.// Гегель. Сочинения. Т.ХІ. - М.-Л.: Соцэкгиз, 1935. - 527 с.

4. Гегель Г. В. Ф. Лекции по философии истории. - СПб.: Наука, 1993. - 479 с.

5. Гегель Г. В. Ф. Наука логики. В 3-х томах. - М.: Мысль, 1970 - 1972 с.

6. Гегель. Работы разных лет. В 2-х томах. - М.: Мысль, 1972 -1973.

7. Гегель. Сочинения. Том IV. Система наук. Часть первая. Феноменология духа. - М.: Изд-во соц.-экон. лит-ры, 1959. - 440 с.

8. Гегель. Сочинения. Том VII. Философия права. - М.-Л.: Соцэкгиз, 1934. - 380 с.

9. Гегель. Философия религии. В 2-х томах. - М.: Мысль, 1976-1977.

10. Гегель. Энциклопедия философских наук. Т. 1-3. - М.: Мысль, 1974-1977.

Література з філософії Гегеля

1. Кричевский А. В. Претензии и ограниченность спекулятивного разума // Вопросы философии, 2001. №3.

2. Маркс К. К критике гегелевской философии права. Введение // Маркс К., Энгельс Ф. Избранные сочинения в 9 томах. Т. 1. - М.: Политиздат, 1984. - С. 4-14.

3. Маркс К. и Энгельс Ф. Немецкая идеология // Маркс К., Энгельс Ф. Избранные сочинения в 9 томах. Т.2. - М.: Политиздат, 1985. - С. 5-508.

4. Маркс К. и Энгельс Ф. Святое семейство или критика критической критики // Маркс К., Энгельс Ф. Избранные сочинения в 9 томах. Т. 1. - М.: Политиздат, 1984. - С. 15-222.

5. Рокмор Т. Гегель и границы аналитического гегельянства // Вопросы философии, 2002, №7.

10. РОЗВИТОК ФІЛОСОФСЬКОЇ ДУМКИ В УКРАЇНІ
10.1. Становлення і основні етапи розвитку філософської думки в Україні

Так само, як і в інших країнах, філософія в Україні складається і розвивається невід’ємно від загальної культури народу. Зважаючи на зміну історичних типів української культури, виділяють[195] три головних періоди у розвитку філософії.

Перший відноситься до часів Київської Русі. Його часові межі - XI ст., починаючи з твору митрополита Іларіона “Слово про закон та благодать”, і до середини XIV (втрата незалежності Галицько-Волинського князівства, безпосереднього спадкоємця культури Київської Русі), а інколи вказують навіть і до XV ст., коли було скасоване Київське удільне князівство. Культуру цього періоду характеризують як греко-слов’янську (християнську). Для філософії цього часу притаманна увага до проблеми “людина - Бог”, її розпад на теми сутності, призначення людини, підстав її існування.

Другий період пов’язується з часом козаччини XVI-XVIII ст. У цей час розвивається масове книгодрукування, розгортається просвітницька діяльність братств, засновується Києво-Могилянський колегіум, що пізніше був перетворений на академію. Культуру цього періоду дослідники вважають бароковою. У філософському відношенні домінує акцент на проблемі “людина - Всесвіт”. Поряд із традиційною етичною проблематикою висуваються наперед питання діалектики, логіки, метафізики, натурфілософії, що зумовлено було вимогами викладацької практики в навчальних закладах. Ясно, що саме в цей період і формується в Україні професійна філософія.

Третій період охоплює XIX - першу третину XX ст., коли панує культура романтизму і філософія центрується відповідно навколо проблеми “людина - нація”. Тут помітною стає увага до мови, словесної творчості, просвітництва в цілому та до творення національної ідеї. Звернемось до більш детального розгляду вказаних періодів.

З прийняттям Руссю християнства за посередництвом Візантії й Болгарії проникають до нас античні та середньовічні філософські ідеї. У XI ст. почались активні переклади різноманітних релігійних та інших світоглядних творів на слов’янську мову. Особливо посилилась перекладницька діяльність за часів правління Ярослава Мудрого (1019-1054). У цей же час уперше з’явилось на українській землі слово “філософія”. Перше визначення філософії дається у “Пространному житіі Костянтина-Кирила філософа”: “Знание вещей божественных и человеческих, насколько может человек приблизиться к Богу, что учит человека делами своими быть по образу и подобию сотворившего его”[196]. У “Ізборнику Святослава” (1073 р.) мудрість визначається як “мудростьноє житіє”. У період Київської Русі були поширені збірки “Бджола”, “Шестиднів”, “Палея”, “Фізіологи”. Зокрема збірка “Бджола”, яку, за деякими даними, уклав

1 ... 89 90 91 ... 234
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Філософія: Навчальний посібник.», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Філософія: Навчальний посібник."