Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » Полуничний сезон 📚 - Українською

Читати книгу - "Полуничний сезон"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Полуничний сезон" автора Микола Ярмолюк. Жанр книги: 💙 Детективи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 89 90 91 ... 129
Перейти на сторінку:

— Присядьте, — сказав слідчий, — і розкажіть усе по порядку.

Дерев'яний сів, а Нужний, продовжуючи стояти, знову поспішливо заговорив:

— Я вже давно став помічати, що з моїм братиком рідним коїться щось не те. Частіше став випивати. Учора ввечері я вирішив перевірити свою здогадку. Заглянув до нього, походив по хлівах і знайшов деякі мої речі та їхні, — показав очима на Дерев'яного. — Я все ж засумнівався: і не вірилося, що рідний брат на таке здатний, і ви ж шукали. Думаю, чи не підкинув хто, аби гріх на чужу душу звалити? Вони, — показав очима на директора, — теж не повірили, коли я розказав. Та сьогодні рано закликали Геннадія в контору, і він у всьому зізнався. От тільки спільників не назвав, каже, що не було. Але в тому вже ви розберіться. Ми йому, може, і простили б, брат усе-таки, тільки він майже все поспускав. Ми певні, що Пилипчук отримав крадене з його рук. Ви тут притисніть гарненько Пилипчука. А Геннадія ми привезли. Як із ним?

— Покличте, — сказав слідчий.

Нужний пішов, Дерев'яний зостався. Він, певно, хотів щось сказати, але слідчий випередив:

— Ви можете бути вільним.

— Дякую, — схилив голову Дерев'яний. — Тільки ж ви тут, того, суворіше. Хай зізнається, де подівав… Це ж скільки добра… Вважайте, все життя стягувалися.

Коли за директором зачинилися двері, Сивокінь повернув голову до Турчина:

— Ну, що ти скажеш?

— Грім із ясного неба.


29

Молодший Нужний сидів згорблений.

— На попередній зустрічі ви твердили, — заговорив Сивокінь, — що в піч із чотирнадцятого на п'ятнадцяте серпня, коли обікрали Самійленків, ви з Губенком ловили рибу. Що ви тепер скажете?

Нужний зітхнув.

— Тоді я вас обманював. Не був я на річці. Губенко їздив сам. То я його попросив, аби сказав, буцімто їздили удвох.

— Тоді поясність, куди ви їздили з Губенком увечері чотирнадцятого. Не станете заперечувати, що він тоді забрав вас із дому?

— Ні, не заперечую. Ми поїхали до нього додому. Там повечеряли, а як стемніло, він став збиратися на рибалку, почав мене підмовляти. Я погодився, але, як виїхали за містечко, сказав, що передумав. Мені, мовляв, погано. Він мене зсадив, і я навпростець пішов назад до містечка. У вільшині, тій, що з південного боку від річки, приліг, подрімав, а вночі обікрав квартиру Самійленків.

— Як ви змогли один винести стільки речей?

— Я їх за один раз не виносив. Спочатку повикидав через вікно, а потім уже потихеньку ховав у погребі, що під старим будинком на вулиці Комуністичній. Ви повинні знати його, там раніше був дитячий садок, а зараз нічого нема, бо валиться. У тому погребі заховав речі брата і Дерев'яного.

— А як ви вмудрилися винести речі вашого брата?

— Умудрився… Повпихав у целофанові мішки і зарив у гною, потім ночами носив потихеньку. Три килими сховав у сусідів, то ви знайшли. З квартирою Дерев'яного було легше: у ній «господарював» три ночі…

— Де ви поділи крадене?

— Ніде я його не дівав. Хтось вислідив мою схованку і все вигріб. Зоставив таке, що й доброго слова не варте. Я злякався, щоб решту не забрали, переніс додому, а тут нечиста принесла брата…

Легко, майже не замислюючись, відповідав Турчину і на інші запитання. Ключі від квартир Самійленка та Дерев'яного роздобув на іменинах у свого брата — тихенько витягнув із жіночих сумочок і зробив відбитки. Від братової квартири ключа взяв запасного. Собаку вбив легко, той його знав; вівчарці Дерев'яного увігнав шприц у груди, коли та стрибнула на нього, хотіла звалити з ніг; нашатирний спирт і шприц украв у ветфельдшера відгодівельного пункту; залишок ночі з чотирнадцятого на п'ятнадцяте провів у хліві Яцкевичів, на злочин пішов тому, що хотів красиво жити…

— А нащо вам знадобилося вбивати братового пса, коли він вас добре знав?

— То була така холера: у хату впустить, а з хати не випустить. Одного разу я приніс Степанові свіжої риби, а та псюра була якраз відв'язана. Так у двір впустила, а з двору — хоч плач…

Слідчий та інспектор слухали Нужного, вдивлялися у його якесь брезкле обличчя і думали одне й те ж: чому він не захищається? Змирився зі своєю долею? Але ж повинно в ньому хоч раз щось запротестувати, штовхнути до порятунку. Шанси ніби є. Можна, приміром, сказати, що ті речі йому підкинули, і спробуй доведи, що то не так.

— Значить, у ніч із чотирнадцятого на п'ятнадцяте ви не були разом із Губенком коло річки?

— Я вже сказав: не був.

— Чому ж тоді на порожніх пляшках знайдено відбитки і ваших пальців?

— Знайдено?

— Саме так, — уперше за весь допит посміхнувся Сивокінь.

— То, мабуть, з минулого разу. Ми з Губенком днів два перед цим рибалили там. Правда, без ночівлі. Риба не йшла.

— Ви теж тоді додому не принесли і хвоста?

— Кажу ж: риба не йшла.

Сивоконю такий допит не подобався: він не вимагав напруження розуму, нервів. Легкі успіхи не приносили вдоволення.

— От що, громадянине Нужний. Підіть у ту кімнату, де ви нас чекали. Там є ручка й папір. Сядьте й усе опишіть, почніть з того, як зародилася думка обікрасти три квартири, і аж дотепер. З подробицями.

Нужний звів очі на слідчого:

— Потім мене арештують?

— Ви готові до цього?

— А що тут? Злодій же…

— Ідіть і робіть, що вам сказано. Про інше дізнаєтеся потім.

Нужний неохоче залишав кабінет слідчого.

— Щоб не марнувати часу, може, я подамся до Губенка? — сказав Турчин.

— Давай. При потребі зробимо очну ставку.

— А як із Товкачем?

— Поки що з обшуком начальство дало відбій.

1 ... 89 90 91 ... 129
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Полуничний сезон», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Полуничний сезон"