Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Беру свої слова назад 📚 - Українською

Читати книгу - "Беру свої слова назад"

287
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Беру свої слова назад" автора Віктор Суворов. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 90 91 92 ... 156
Перейти на сторінку:
готувалася, траншей не копала, вона вчилася «бити ворога на його території». Особливо цікавим рекомендую знайти на карті цю саму Кальварію і лінію кордону 1941 року...

Начальнику зв'язку 11-ї армії натяк: лінії зв'язку розгорнуті не для навчань. Міркуй, для чого.

Якщо я щось не так сказав, товариші поправлять, але здається мені: якщо генерали про майбутню війні шепотілися, натяками називаючи приблизну дату її початку, отже, мова йшла не про гітлерівську таємницю, а про сталінську.

І не тому Павлов, Клич, Климовських, Копець, Таюрський безтурботно в театрі сиділи, що робити їм нічого, і не тому, що на мирне співіснування з Гітлером сподівалися. Якраз навпаки. Вони знали: скоро війна, саме тому треба в театрі з'являтися.

Іноді.

* * *

А чи значаться за Куликом і Павловом злочини?

Треба визнати: значаться.

Не хочу бути однобоким. Справедливості заради треба згадати злочини Павлова і Кулика. Деякі з цих злочинів пробачити не можна. Наприклад, обидва в кінці 30-х років воювали в Іспанії. «Щоб землю селянам в Гренаді віддати». На перший погляд - справа шляхетна: боротьба з фашизмом. Однак...

Однак у нас до 1936 року вже були винищені мільйони людей. Нічого рівного й подібного фашист Франко в Іспанії ніколи не здійснював і не задумував.

У нас мільйони вже сиділи в концтаборах, а Іспанія за великим рахунком обійшлася без цього.

Наших селян загнали в колгоспи, а іспанський селянин залишався вільним. Кордони Іспанії були відкриті, і кожен, кому диктатура генералісимуса Франко не подобалася, міг вільно їхати на всі чотири боки, хоч в Аргентину, хоч в Австралію, хоч на батьківщину світового пролетаріату. А наші кордони були на замку. Будь-якого бажаючого побувати в капіталістичному пеклі чекав на кордоні, клацаючи затвором, доблесний прикордонник Карацупа з вірним псом.

У 1932 році комуністи навмисно влаштували голод, перш за все на землі України, і вбили голодом нові мільйони. А в 1936 році наші доблесні воїни поїхали Іспанію звільняти, хоча в Іспанії ніякого голоду не було й не передбачалося. Нашим воїнам-інтернаціоналістам треба було не в чужі землі рватися, а воювати за свободу своєї країни, свого народу.

Якого біса ви лізли чужий народ звільняти, якщо наш народ у цей час на ланцюгу сидів? Звідки ця відповідальність за долю далеких країн при повній безвідповідальності за власну долю?

Розділ 22
Хто зрівняється з Павловом?

«Правдива історія» Великої Вітчизняної війни становить собою фантастичну композицію з брехливих мемуарів Жукова, наскрізь фальшивих романів Стаднюка і фільмів Озерова.

Анатолій Тарас. Передмова до книжки І. Дроговоз. Великий флот Країни Рад. Мінськ, 2003. С. 8 – 1 -

Не маючи можливості причепитися до бойових справ командувача Західного фронту генерала армії Д.Г. Павлова, захисники Жукова кинулися на «побутівку» й «аморалку». Як почитаєш твори про поведінку Павлова в побуті, відразу починаєш розуміти причини поразки Західного фронту в перший тиждень війни.

Ось зразок.

Стаття: «Командарма заарештовував офіцер ГРУ». Опублікована в «Незалежному військовому огляді» 5 грудня 2003 року. Автор - Михайло Юхимович Болтунов - «військовий письменник, автор низки книжок з історії розвідувально-диверсійної служби». Стаття розповідає про арешт «командарма 1 рангу» Павлова «полковником ГРУ» Мамсуровом. У заголовку військовий письменник Болтунов зробив дві помилки. Посада Павлова - командувач Західного фронту, військове звання - генерал армії.

А Болтунов вперто називає Павлова командармом 1 рангу. Павлов такого звання ніколи не мав. Після повернення з Іспанії Герой Радянського Союзу комбриг Павлов отримав військове звання комкора і посаду начальника Автобронетанкового управління РСЧА. Після Зимової війни у Фінляндії за успішні дії танкових військ у нелюдських умовах на «протитанковій» місцевості проти сильного, стійкого, розумного противника, за вирішення навіть теоретично нездійсненного завдання комкор Павлов був проведений у командарми 2 рангу. 4 червня 1940 року в Червоній Армії були введені генеральські звання. В цей день постановою РНК Павлов отримав військове звання генерал-полковника танкових військ. У січні 1941 року Павлов у ході стратегічної гри на картах, діючи проти Жукова, виявив заздрісну полководницьку майстерність і 23 лютого 1941 року був проведений у генерали армії.

Про арешт якого командарма влітку 1941 року нам розповідає «військовий письменник» Болтунов?

І звідки в червні 1941 року міг з'явитися полковник ГРУ? Автору книжок «з історії розвідувально-диверсійної служби» треба б знати, що ГРУ було створене 16 лютого 1942 року.

Знання предмета «військовим письменником» ясно проглядається не тільки в заголовку, а й у підзаголовках. Наприклад, у таких: «В пошуках штабу Білоруського округу». Автор повідомляє, що «29 червня маршал Ворошилов віддав наказ Мамсурову заарештувати командарма 1 рангу Дмитра Павлова, командарма 2 рангу Володимира Климовських і командарма Миколи Клича». Але «полковник ГРУ» Мамсуров ніяк не міг розшукати штаб Білоруського округу. Не дивно. У 1941 році такого військового округу не було. 11 липня 1940 року Білоруський особливий військовий округ був перетворений у Західний особливий військовий округ. Це не проста зміна вивіски. До складу округу була включена Смоленська область, а це суперечило назві «Білоруський».

Але якщо «полковник ГРУ» шукав штаб Західного особливого військового округу, то треба було запитати першого зустрічного. Будь-хто б і відповів: у центрі Мінська. І зовсім не Павлов у перші дні війни керував округом, а Курдюмов. 21 червня 1941 року відбувся поділ структур. Основна частина управління та штабу Західного особливого військового округу перетворилася в управління та штаб Західного фронту і була таємно перекинута на командний пункт в районі Барановичів. Там після початку війни перебував Павлов. Ось там «полковнику ГРУ» і слід його шукати. А менша частина управління та штабу так

1 ... 90 91 92 ... 156
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Беру свої слова назад», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Беру свої слова назад"