Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Практична педагогіка, Ксенія Демиденко 📚 - Українською

Читати книгу - "Практична педагогіка, Ксенія Демиденко"

272
0
09.12.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Практична педагогіка" автора Ксенія Демиденко. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 91 92 93 ... 182
Перейти на сторінку:

— Хоч ти й не будеш моєю дружиною, що вже зрозуміло, але я твоїм другом спробую залишитися. Звертайся, якщо що. Розворушимо це болітце. Соня, якщо той пацан тебе не завоює, я чекатиму. Я вмію чекати, - кричав навздогін п’яний  Діма.

— Я б на твоєму місці не робила цього, - зникла за дверима під'їзду. Ступивши на поріг рідного дому, почула від тата:

—    А що так рано? – і це о дванадцятій ночі. А коли ми з Максом засиділися до дев'ятої години вечора, батько лаявся «Чому так пізно?» Як усе змінюється з роками. Напевно, якби я прийшла під ранок, батько був би радий, бо це означало, що я провела ніч з Дімкою. Як вони з мамою хотіли цього шлюбу!

—    Нормально. Па, подзвони та виклич Дімі таксі. Він випив.

—    Він віз тебе п'яним? - батько на очах починав сердитися. – Зовсім здурів хлопець!

—    Ні. Ми приїхали і він потім випив, доки говорили, - зняла всі підозри з Діми.


—    Ти йому вкотре відмовила, якщо хлопець напився, - здогадався батько. - Адже могло все так чудово скластися. Подали б заяву, через місяць весілля. Та що там місяць, я сказав би, так і завтра розписали.

—    Па, ти коли з мамою одружився, твій батько так само сватав ту, яка йому подобалася? - вирішила відверто запитати. Батько замовк і більше не промовив жодного слова.

— Ти залишила Діму в машині й не запросила до будинку? – голосила мама.  Вискочила  надвір, перевірила, що Діму таксі забрало й розчаровано  повернулася назад. Через деякий час подзвонила Діминим батькам і переконалася, що «хлопчик» вдома вже спить. Прийшла до мене розказувати, який неймовірний шанс у житті я втрачаю. Тепер треба було розбиратися з мамою. З мамою було простіше – розповіла, хто, у що був одягнений на випускному, що їли та пили, пару гарячих пліток – мама переключилася  й з питанням термінового заміжжя заспокоїлася.

Щоб якось оздоровити свій дух, я на два тижні поїхала в село до бабусі. Сіновал, коров'яче молоко, свіжі щойно знесені теплі яйця та колодязна м'яка вода відновили мої сили та бажання жити. Не шкодуючи рук і сил, почала я допомагати бабусі на городі, особливо старанно намагалася боротися зі шкідниками: колорадський жук окупував картоплю, гусінь обсіла капусту. Першого пирскали отрутою, другу – притрушували попелом.
Бабуся вирішила навчити мене складному ремеслу - закатування варення та закривання різносолів. Тільки встигала я мити банки та вибирати огірки з помідорами. Ось за цим заняттям застав нас із бабусею Владік. Вони з дружиною Світланою та синком Ванькою вирішили вирватися на відпочинок до Чорного моря в Алушту, тому прихопили й мене для повного комплекту.
Ця поїздка мені була потрібна, як бальзам на рану, хоча спочатку я не хотіла їхати. Неподалік Ялти в невеличкому курортному містечку проживала баба Маруся – тітка мого батька. За часів мого дитинства ми часто до неї їздили. Чотири роки тому баба померла, залишивши будинок нашій родині. Батьки тільки й чекали на вдалий момент, щоб продати цей будинок.
І якщо їхали на відпочинок до Криму, то до пансіонатів, але не до будинку баби Марусі.

На море я їздила майже щороку, тому нічим здивуватися не довелося: купання в морі, насолода молочною вареною кукурудзою, самсою та пахловою, а також делікатні «відшивання» чоловіків, що чіплялися, немов реп’яхи до кошлатого песика, – традиційна програма. Тепер я ще милувалася стосунками Владіка та його дружини Свєти.

Я знала свого брата все своє життя й неодноразово дякувала Богу та всіляким вищим силам за те, що він у мене був і є. Спочатку він був шкідливим підлітком (між нами різниця в десять років), потім красенем-старшокласником, за яким стільки дівчат бігало, що мама хапалася за голову й не знала, що робити з телефоном, який  не замовкав. А одружився він з  непримітною Свєткою. Я не відразу  роздивилася в ній добру, порядну, а головне - сімейну людину. Вона не нав'язувалася Владіку, як інші дівчата, просто жила своїм життям, іноді потрапляючи в поле зору мого братика.

— Влад, а за що ти Свєтку любиш? - якось лежачи на шезлонгу, поки Світлана купала в прибережній косі Ваньку, запитала я у брата.

— За все. Вона – моя жінка. Я чудово її розумію, і вона мене теж. Ти знаєш, у нас не було шаленої пристрасті. Тихе, спокійне кохання. Але зараз я її ні на кого не проміняю. Мені з нею затишно й комфортно.

— І ти не боїшся, що зрадить? – тихо спитала я.
– Я про це взагалі не думаю. У житті, звісно, всяке буває. Хочу, щоби було класно. А тебе що, батько додавив із заміжжям? Дімка дочекався? 

- Причому тут це? Просто запитую. Я в пошуку. І явно не Дімки.

- Ну-ну, шукай, Київ великий. Тільки, сестричка, не виходь за будь-кого. Краще почекати та знайти своє. Щасливий шлюб – багато важить. А до Дімки я б на твоєму місці придивився. Цікавий екземпляр. І майже як рідний.

Прийшла вся мокра Свєтка, витерла Ваньку й посадила грітися на сонечку. Владік дбайливо одягнув синові панамку й провів долонею по мокрому плечу дружини.

— Гарна водичка? - запитав у Свєтки.

— Так. А ви чого не плаваєте? Соня, кидай валятися на рушнику, там такий хлопчик плаває – захитаєшся. Все на тебе поглядає.

— Може, мені погладшати, щоб на мене не вирячалися? - роздратовано відповіла я, але подивилася на ділянку моря, куди показувала Свєтка. Хлопчик був нічого, але його самовпевнена посмішка мене вже дратувала.

— Встигнеш ще погладшати. Я он Ваньку як народила, одразу фігура споганилася, - сумно констатувала  Світлана, оглянувши з легкою заздрістю мою фігуру.

— У кого споганилася? У тебе? Брехня! Ти в мене найпрекрасніша! Може комусть і подобаються супові набори, але мені краще, коли є на що подивитися, - похвалив Владик, і Свєтка засяяла, як сонечко з-за хмарки. А я вкотре замилувалася стосунками в сім'ї брата.

Відпочинок на морі пролетів швидко. Щоденні сніданки, пляж, обіди, пляж, вечері, дискотеки, прогулянки набережною, екскурсії вже набридли, тому поверненню додому були раді. А вдома здивував тато. У нього з моторошним токсикозом до лікарні на збереження поклали секретарку. Жінці було вже за сорок, і це була її перша вагітність, про яку мріялося  і неюсамою, і її чоловіком багато років поспіль, тому жодна робота не могла перекрити цього щастя. Поки батько підбирав протягом двох тижнів собі нову секретарку, цю погану у всіх відносинах посаду довелося тягнути мені. Це вдома  тато був добрим та ласкавим.  Як тільки починався робочий день, він перетворювався на розумного диктатора з купою вимог. А вічне брязчання телефону мало не зробило з мене істеричку. Як я зраділа, коли з'явилася нова секретарка!   Ні словами сказати, ні пером описати. Подумки я була вже в школі й розмірковувала, чим займуся протягом тижня перед першим вересня. Коли я оголосила батькам, що повертаюся до Києва, батько сердився (він сподівався прищепити смак до роботи на заводі), але не став відмовляти. Працюючи із папірцями на заводі, я зрозуміла, що мені подобається бути вчителем, бо усе пізнається в порівнянні.

1 ... 91 92 93 ... 182
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Практична педагогіка, Ксенія Демиденко», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Практична педагогіка, Ксенія Демиденко"