Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Доки світло не згасне назавжди 📚 - Українською

Читати книгу - "Доки світло не згасне назавжди"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Доки світло не згасне назавжди" автора Максим Іванович Кідрук. Жанр книги: 💛 Фентезі / 💙 Фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 92 93 94 ... 126
Перейти на сторінку:
однак абсолютна більшість – її.

Рута навмання відкрила декілька файлів і звернула увагу на дати завантаження: 27 квітня, 28 квітня, 1 травня, 3 травня…

– Клятий збоченець, – прошипіла вона.

Відчувши, що у неї пересохло в горлі, дівчина відкинула телефон, вибігла на кухню, схопила першу, що потрапила під руку, склянку, налила з чайника води та пила величезними ковтками, аж поки не похлинулася. З ванної досі долинало неголосне мугикання – Тимофій продовжував безтурботно наспівувати.

Рута пригадала його найперший несподіваний дзвінок. Вона ще тоді здивувалася, звідки анестезіолог узяв її номер.

(звідки номер мобільного?)

(узяв у реєстратурі… з реєстраційної картки)

Ага, ще чого! Лобом розповзлися зморшки. Не міг він його там узяти! Формально її не клали до лікарні, а привезли ледь живу до реанімації, і ніхто не запитував її домашню адресу чи номер телефону. Рута замислилася. Ймовірно, її телефон підібрала Анна Чорнай і згодом лишила в реанімації. Дівчина пам’ятала, що смартфон був розряджений, отже, Русецький мусив спершу зарядити його, щоб дізнатися її номер. Дівчина скривилася: вона лежала без свідомості, а Русецький у цей час нишпорив у її телефоні.

Чорт. Чорт! Як же огидно!

Вона метнулася назад до кімнати, забрала свій телефон, сяк-так поправила футболку й шорти та прожогом вискочила з квартири.

Рута підтюпцем спустилася до тролейбусної зупинки навпроти супермаркету «Сільпо» та зупинилася, міркуючи, куди податися. Через дорогу височіла будівля старого автовокзалу. Додому вона не піде. По-перше, через те, що боїться там заснути. А по-друге, Аміна майже напевно поведе її до невролога чи психіатра, а це вже ніби як не актуально. Ночувати під відкритим небом теж не варіант: над головою знову купчилися грозові хмари. Якийсь час дівчина зважувала, чи не зателефонувати Саві й Тарасу та перебути якийсь час у Києві, але згодом у неї з’явилася краща ідея: поїхати до Тернополя, спробувати помиритися з Інді та заночувати у неї в гуртожитку.

Дочекавшись зеленого сигналу світлофора, Рута перебігла на інший бік і попрямувала до автовокзалу. Обійшовши автостанцію, вона зупинилася на платформі, звідки відправлялися маршрутки на Тернопіль. Найближча відбувала о 8:15.

Праву руку Рута інстинктивно прикладала до серця, немовби намагаючись сповільнити його пришвидшене биття, а лівою відшукала номер сестри, натиснула на «Виклик» і приклала смартфон до вуха. Довгі гудки, здавалося, лунали цілу вічність, але зрештою Інді відповіла. І затихла.

– Це я, – виждавши кілька секунд, сказала Рута.

У динаміку – тиша. Рута насупилася, відірвала телефон від вуха та зиркнула на екран. Таймер відраховував секунди, отже, Інді не розривала зв’язок. Рута приклала телефон назад і мізинцем узялася терти шрам над бровою, водночас складаючи в голові наступну фразу. Хочу приїхати до тебе… Ні, не так. Можна я приїду?.. Ще гірше. Зрештою, зібравшись на силах, вона відкарбувала:

– Я їду до Тернополя. Нам треба поговорити.

Спливло ще кілька секунд, доки Інді озвалася. Невдоволено, майже осудливо:

– Вночі мені телефонувала мама.

Рута прикусила кінчик язика.

– І що?

– Нічого! – підвищила голос сестра. – Коли ти нарешті перестанеш поводитися так, наче всі люди довкола – лише сировина для твого его?

«Що?» – у Рути відвисла щелепа.

– Це не так!

– Тобі мало Іллі? Думаєш іще маму звести в могилу?

«Що ти верзеш?!» – Рута вільною рукою затулила обличчя.

– Інді, я не…

– Ти б чула її голос! – вигукнула Індія.

Рута схлипнула, проте нічого не промовила. Опустила погляд, втупилася під ноги й мовчала, аж поки Інді, трохи заспокоївшись, не взялася розповідати:

– Батьки збираються заявити в поліцію про твоє зникнення. Ти неповнолітня, тебе шукатимуть. І ще мама сказала, що ти… – Вона затнулася, добираючи менш категоричний вислів, і Рута подумки відзначила, що ще, напевно, не все втрачено. – Сказала, що в тебе не всі вдома.

– У мене все гаразд, – застогнала дівчина. – Окей, не все. Тобто все якраз не гаразд. Але це не має жодного стосунку до маминої версії.

– Де ти провела ніч?

Рута завагалася, доки відповісти:

– У анестезіолога, який виходжував мене в реанімації.

Якийсь час Інді мовчала, обмірковуючи почуте.

– Ти з ним… ну… – Сестра не приховувала відрази.

Рута заплющила очі й ледь закинула голову.

– Ні, я не спала з ним. Але, блін, навіть якби й так, що з того?

– Нічого! Ти тупо не помічаєш, не усвідомлюєш, що з тобою відбувається. Ти геть пустилася берега!

Вуха різонули знайомі високі тони, що проступали в голосі Григора, коли він волав, і Рута, спалахнувши, не вигадала нічого кращого за крикнути:

– Хто ти така, щоб засуджувати!

– Ти й зараз лише про себе думаєш! – дорікнула сестра. – А я говорю про маму, не про тебе!

– О, не треба, я тебе прошу, – крізь зуби процідила дівчина. – Останнє, чого я зараз потребую, – це вислуховувати від тебе нотацію. Його звати Тимофій, йому двадцять шість, і мені здавалося, що він нормальний. Я сподівалася, він зможе мені допомогти. Але помилилася. Вкотре. У цього козла на телефоні була папка з моїми фотками в білизні. Йому треба було тільки затягти мене в ліжко. – Вона видихнула, голос згас. – Я щойно звалила від нього, і мені більше немає куди піти.

Чверть хвилини сестри німували. Потім Інді мовила:

– Зателефонуй мамі.

Рута знала, що не телефонуватиме, одначе стомлено промимрила:

– Добре, але…

– Ніяких «але». Зателефонуй. – Пауза. – І набереш, коли будеш у Тернополі.

Після чого розірвала зв’язок.

Кілька секунд Рута крутила в руках телефон. Від згадки про матір стискалося серце, проте телефонувати вона не збиралася. Принаймні поки що. З іншого боку, Рута боялася, що Аміна справді заявить про її зникнення в поліцію, після чого її зловлять і силоміць повернуть додому. Поміркувавши, дівчина відкрила додаток «Повідомлення» та надрукувала есемес:

08:01

Зі мною все добре. Повернуся сьогодні або завтра. Мусиш мені вірити. Будь ласка, не хвилюйся…

Перечитавши, вона натиснула «Надіслати», переконалася, що повідомлення доставлено, і вимкнула смартфон.

68

Дорогою до Тернополя Рута подумки повернулася до останнього сновидіння: що більше міркувала про нього, то дужче переконувалася, що знає Марка. Ні, вона не знайома з ним, але точно десь бачила. Це вочевидь було давно та стосувалося… Дівчина взялася терти лоба. У надрах свідомості зринув невиразний спогад: це якось пов’язано зі школою. Її школою?.. Рута наморщила носа. Ні. Марк з вигляду її одноліток, якби він навчався у дванадцятій, вона була б його відразу впізнала.

Але котрою тоді?

Рута довго копирсалася у

1 ... 92 93 94 ... 126
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Доки світло не згасне назавжди», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Доки світло не згасне назавжди"