Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Шлях митця. Духовна дорога до примноження творчості 📚 - Українською

Читати книгу - "Шлях митця. Духовна дорога до примноження творчості"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Шлях митця. Духовна дорога до примноження творчості" автора Джулія Кемерон. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта / 💛 Езотерика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 94 95 96 ... 98
Перейти на сторінку:
яких ми зустрічаємося як рівні, щоб розвинути власну силу, найкраще трактувати як зібрання членів племені: тут творчі істоти примножують, шанують і реалізовують творчий потенціал, який закладений у кожному з нас.

Поради

1. Збирайтеся раз на тиждень на дві-три години, дотримуючись структури дванадцятитижне-вого курсу навчання. Ранкові сторінки і творчі побачення є обов’язковими і для кожного учасника, і для координатора групи. Вправи виконують по черзі: кожен, і координатор теж, відповідає на запитання, а потім четверо людей щотижня діляться своїми відповідями. Таким чином наступного тижня наступні четверо людей ділитимуться своїми відповідями на запитання наступного розділу. Не показуйте свої ранкові сторінки ні учасникам групи, ні будь-кому іншому. Не перечитуйте їх, аж поки не дійдете до одного з останніх тижнів курсу, навіть якщо цього вимагатиме від вас координатор групи чи ви відчуєте внутрішній порив так учинити.

2. Уникайте самозваних гуру. Якщо й існує певна домінанта, то це повинна бути сама робота колективу людей, хто проходить курс, вдома чи деінде. Кожен є рівноправним членом цього колективу. У ньому можуть бути «вчителі», координатори, які вестимуть інших дорогою до творчого відновлення протягом дванадцяти тижнів; такі координатори повинні бути готові поділитися власним матеріалом і піти на власні творчі ризики. Це радше дискусія, а не монолог, це радше рівноправний груповий процес, а не ієрархічний.

3. Слухайте. Кожен з нас отримує з групового обговорення те, що потрібно, ділячись власним матеріалом і прислухаючись до інших. Не обов’язково коментувати те, чим діляться інші, щоб їм допомогти. Необхідно утримуватися від спроб «виправити» когось іншого. Кожна група матиме інше звучання, своєрідну колективну «пісню» творчого відновлення. Така пісня унікальна для кожного колективу — група стає наче табунець або сім’я китів, де хтось подає сигнал, а хтось відгукується, щоб визначити місце один одного. Коли ви слухаєте, дайте кожному по черзі можливість висловитися, надмірно не коментуючи те, що почули. Дуже важливо, щоб всі сиділи колом. Наша мета — спостерігати один за одним, а не один одного контролювати. Ділячись відповідями на запитання з вправ, важливо поділити групу на секції по четверо осіб: як свідчить досвід, якщо секція складається з п’яти осіб, то важко вкластися у часові рамки, а якщо своїми відповідями поділяться лише троє, то цієї інформації недостатньо, щоб мати можливість помітити контрастний досвід. Звичайно, не кожну групу можна порівну розділити на секції по четверо осіб. Просто намагайтеся дотримуватися саме такої кількості учасників у секції, коли є така можливість.

4. Поважайте один одного. Переконайтеся, що кожен учасник групи отримує однакову кількість уваги і співчуття. Кожен повинен мати можливість розповісти про свої рани та мрії. Один учасник групи не має права «виправляти» іншого учасника. Все це глибокий і потужний внутрішній процес. Єдиного правильного шляху не існує. Важлива любов. Будьте добрими до себе. Будьте добрими один до одного.

5. Будьте готові до того, що склад групи змінюватиметься. Більшість учасників закінчать два-надцятитижневий курс, але не всі. По завершенню курсу зазвичай настає період непокори або непродуктивності, і учасники повертаються до методик книжки пізніше. Коли це стається, то вони помічають, що процес відновлення не зупиняється і продовжує тривати ще протягом року, кількох років, чи багатьох років опісля навчання. Часто групи перестають існувати на восьмому-десятому тижні (творчі розвороти), тому що учасники переживають відчуття втрати, коли курс добігає кінця. Разом, як група, подивіться правді у вічі — це може допомогти вам залишитися разом.

6. Будьте самостійними. Ви не можете контролювати процес власного творчого відновлення, а чужого — і поготів. Знайте, що час від часу у вас будуть бунтарські настрої, — протягом дванадцяти тижнів ви не завжди хотітимете щоденно писати ранкові сторінки і виконувати вправи. Це нормально. Ідеально пройти цей курс неможливо, тому розслабтеся, будьте добрими до себе і приготуйтеся до захопливої мандрівки. Навіть коли вам здаватиметься, що нічого не відбувається, ви насправді змінюватиметеся з неймовірною швидкістю. Ця зміна є заглибленням у власну інтуїцію, у власну творчу сутність. Курс побудований так, щоб безпечно перевести вас до нових світів творчого усвідомлення.

7. Любіть себе. Якщо координатор групи чомусь вам не до вподоби, поміняйте спілку чи організуйте її самі. Постійно прислухайтеся до внутрішніх директив, а не зовнішніх. Ваша мета — розвинути творчі стосунки з Великим Творцем, як митець з митцем. Тримайтеся подалі від усіляких гуру. Всі відповіді на ваші запитання — усередині вас.

Слово до психотерапевтів, учителів, викладачів письменницької майстерності та інших лідерів груп тих, хто вивчає курс «Шлях митця».

Дякую за вашу чудову роботу. Попри те, що я знаю, що багато з вас використовує цю книжку, щоб координувати групи і навчати інших, я також сподіваюся й очікую, що ви на цьому не зупинитеся і використаєте «Шлях митця», аби дослідити власні творчі зацікавлення. Я заохочую вас іти за покликом власного творчого бачення і прагнути знайти свою справжню північ. Ви помітите, що, координуючи процес творчого відновлення для інших, зростаєте і самі.

Хочу ще раз наголосити, що популярність і методи курсу «Шлях митця» не повинні використовуватися у такий спосіб, який суттєво відрізняється від технік, які описані у цій книжці. Я перевіряла подані тут методики протягом п’ятнадцяти років, щоб переконатися у їхній дієвості. Прошу вас утриматися від того, щоб публічно представляти себе як «експерта» «Шляху митця», хоча ви можете користуватися цією книжкою у своїй практиці. Я прошу, щоб ви завжди пам’ятали, що мудрість «Шляху митця» — це колективний, не ієрархічний досвід. Я чула про випадки порушення цього принципу, наприклад, коли лідери групи вимагали від учасників зачитувати ранкові сторінки вголос під час зустрічей. Це суперечить духу цієї книжки. Координовані групи повинні плавно перейти до формату спілок, де всі почуваються вільними і є рівноправними.

Слово до клієнтів психотерапевтів Будь ласка, пам’ятайте, що основним джерелом навчальних принципів методу «Шлях митця» залишається ця книжка. Тому головними засадами для вашого творчого відновлення є ваше трактування прочитаного у книжці, робота з нею та використання методик, викладених у ній. Нагадую, що роботу над собою вам доведеться виконати самостійно, а не просто виконувати вказівки якогось диво-вчителя. Будь ласка, усвідомте, що ваше творче відновлення — це винятково

1 ... 94 95 96 ... 98
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Шлях митця. Духовна дорога до примноження творчості», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Шлях митця. Духовна дорога до примноження творчості"