Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » В Багдаді все спокійно 📚 - Українською

Читати книгу - "В Багдаді все спокійно"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "В Багдаді все спокійно" автора Валерій Павлович Лапікура. Жанр книги: 💙 Детективи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 95 96 97 ... 103
Перейти на сторінку:
антирадянське дійство без шкоди для власної… власного здоров’я. Зацупкий!

Полкан тільки й встиг простогнати, що він забув про виклик до шефа, і мало не рачки викотився з кабінету, залишивши нас наодинці. Кирило Євгенович розслабився, розреготався і простогнав:

- Олексію Михайловичу, якщо ви не припините, то я оформлю вашу версію як спробу замаху на життя і здоров’я слідчих офіцерів Комітету держбезпеки.

- Нормальна версія. Невідомий зловмисник прекрасно знав, що робить. Але! Своєю дією він майже відкритим текстом стверджує, що твори Маркса-Енгельса не годяться навіть для використання в якості туалетного паперу. Ключове слово - «навіть».

- У вас є ще щось додати, Олексію Михайловичу?

- Є. Мене б на вашому місці зацікавило, перш за все, чи є у бібліотеці заводу повне зібрання творів Маркса-Енгельса. Відповім одразу: немає, я перевіряв. Далі: чи є у когось із працівників підприємства вдома це безцінне видання? Можете не перевіряти. Це завод «Транссигнал», а не інститут історії партії при ЦК Компартії України. Тоді що у нас в остачі? Дозвольте інтимне запитання, Кириле Євгеновичу: ваш стукач на «Транссигналі» одержував нещодавно прочухана за бездіяльність? Можете не казати. Одержував.

- То ви хочете сказати…

- Ага. ІКД. Імітація кипучої діяльності. З усіма ознаками політичної провокації. Хочете доказів? Пошліть когось із молодих в найближчу бібліотеку, де це зібрання є. Нехай він перевірить тринадцятий том, а потім за формуляром встановить, хто брав його перший і водночас останній раз. Ще запитання є?

- Сідайте, не стовбичте. Як у вас справи з корейцем?

- Десь заліг. Чогось чекає. Ми теж - сидимо і чекаємо, доки він вистромиться. Більше ніякої інформації.

- Це правда?

- Ми з вами не в карти граємо, Кириле Євгеновичу. А у вас як справи в цьому напрямі?

- Скажу чесно: руки у нас дуже сверблять. Але нам їх зв’язали задовго до того, як цей кореєць об’явився в Києві. Більше я вам нічого не можу сказати.

- А більше й не треба. Я, знаєте, з недорізаних інтелігентів. Щоправда, лише в третьому поколінні, але за наших умов це вже крамола.

- Будьте обережні. А за підказку щодо нашого… олігофрена - дякую. Вашому начальству я скажу, що все гаразд. Будемо вважати - вам і цього разу обійшлося.


33.

Нарешті Додік подзвонив. Звісно, не на роботу, а додому:

- Старий, готуй випивку, закусь і дівчаток! Дівчаток - подвійний комплект. Бордельєро передбачається напружене.

- Додік, ти скільки разів «Калину червону» дивився?

- Не пам’ятаю. То як щодо дівчаток і гулянки?

Він намагався жартувати, проте в інтонаціях відчувалася якась напруга. Хоча, може мені здалося. Чи телефон знову коники викидав.

- Ти ж знаєш, на це діло я завжди, як юний піонер. Салютую обома руками. Організуємо. Кажи коли і де.

- Котра там година на твоїх ходиках?

- О пів на другу… ночі!

- Це добре, бо ті, хто нас підслуховують, теж спати хочуть. Ти не пам’ятаєш, хто сказав: сьогодні ще рано, а післязавтра буде вже пізно?

- Ленін сказав. Шостого листопада сімнадцятого року. І, здається, теж о пів на другу ночі. Ще питання - як там наш спільний друг?

- Дозрів і знахабнів! Горілки бери побільше.

- То коли і де гуляємо, марксист!

- Завтра… тобто сьогодні буду знати. Підскоч у перерві до мого улюбленого гастроному.

- Обов’язково. На добраніч, діти.

- На добраніч, дідусю Панасе!

Дивна річ, але я миттю заснув і спав міцно. Вранці, не поспішаючи, рушив на роботу пішечки, обмірковуючи, як це все подати. Старому - щоб не образився, Полкану - щоб переконати, а Генералу - щоб він нічого не зіпсував.

На моє дике здивування Старий з Полковником уже чекали на мене біля входу, незграбно роблячи вигляд, що милуються хмарками над куцим сквером на протилежному боці площі. Тож мою появу начальство зустріло з полегкістю. Полкан навіть вибіг назустріч:

- Ну нарешті, нарешті! Пішли! У Генерала вже чекають.

По дорозі на другий поверх попередив пошепки:

- Крім «так точно!» і «аж ніяк!» - жодних текстів! Потім поясню. Ми в такому ж лайні, як і ти.

Іван Борисович не сказав нічого.

У Генерала на нас чекав сюрприз у вигляді двох добродіїв середнього віку, бездоганно зодягнених по-цивільному. Мигдалевидні очі, чорне волосся і специфічна засмага підказали регіон, де вони не лише народилися, а й працювали. У вищого, худорлявого нігті на руках були відполіровані і вкриті безбарвним лаком. Його кремезний супутник відзначався накачаними плечима завширшки мало не з генеральський стіл.

До речі, стосовно Шефа. Він сяяв:

- Товариші офіцери! Знайомтеся: це товариші з Середньої Азії. Карний розшук їхньої республіки.

Гості підвелися. Не просто встали, а саме перейшли з пози сидячи в позу стоячи так м’яко і граціозно, як це вміє робити лише одна жива істота - кобра.

1 ... 95 96 97 ... 103
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «В Багдаді все спокійно», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "В Багдаді все спокійно"