Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Практична педагогіка, Ксенія Демиденко 📚 - Українською

Читати книгу - "Практична педагогіка, Ксенія Демиденко"

272
0
09.12.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Практична педагогіка" автора Ксенія Демиденко. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 97 98 99 ... 182
Перейти на сторінку:

— Вітаю, колего! Я можу поговорити з вами?

— Звичайно! Проходьте! – мені здалося, що він чекав на мій прихід. Я підійшла до столу й вмостилася на скриню, в якій зберігався спортивний інвентар. Вчитель закрив журнал і перевів погляд на мене. – Слухаю вас, Софіє Костянтинівно.

— Я класний керівник 11-Б класу, - почала я свою тираду.

— Я знаю, - посміхнувся Валерій Семенович. – Ви прийшли до мене як Софія Костянтинівна чи як класний керівник?

— Як класний керівник 11-Б класу, - посміхнулася у відповідь.

— Дайте вгадаю, дівчата вже наскаржилися, - здогадався він про причину мого візиту.  Не дурний, вже добре.

— Скажімо так, не скаржилися, а розповіли про деякі обставини. Просто вони звикли до одних порядків за попереднього вчителя, а ви впровадили інші. Для них це трохи незвично, – пояснила я. Мені якось було не дуже комфортно говорити з чоловіком про дівчачі проблеми.

— За цієї пенсіонерки взагалі, я дивлюся, ніякої дисципліни не було. Що хотіли, те й творили, – різко висловився – і опустився в моїх очах нижче не вигадаєш.  Страшенно не люблю, коли хтось когось  обгиджує заочно, типу  «усі гівно, а я ізюм».

— Не вам, Валерію Семеновичу, критикувати манеру навчання вчителя зі стажем у тридцять років, якого ви ніколи навіть в очі не бачили. Тут питання в іншому. Особливості фізіології хлопчиків і дівчаток різні, - я веду до одного, а він свою політику гне:

– Коли я навчався у школі, у нас так було. Чому хлопці повинні займатися, а дівчата тим часом сидіти й чорт знає чим займатися?

— У них поважна причина, - нагадала я, і легкий рум'янець залив моє обличчя. – Коли я навчалася у школі, наш учитель фізкультури дозволяв нам грати у шахи, шашки, лото, настільні ігри, м'ячик у лабіринт руками заганяли, пятнашки, нарешті, як варіант.

— Але що мені робити, якщо цього дня здача нормативу біг сто метрів? Усім ставлю оцінку, а ці мають порожні клітини? - вбиває мене фактами педагог.

— Вони можуть здати ці нормативи іншим разом, поза уроком, - запропонувала я вихід.

— У мене ще дві секції у спортивній школі. Я не маю часу для позаурочних здавань, - винищив мої аргументи Валерій Семенович і додав. – Мені це ніхто не оплатить та й не сильно треба.

– Альтернативу все одно можна знайти. Олександра Русланівна якось знаходила?

— Ви хочете сказати, що я некомпетентний як учитель? А ви самі давно у школі? - він розгнівався, і це було видно. Тепер просто нагнітав скандал. Я звикла до подібних випадів старих вчительок, але молодий чоловік із таким сварливим характером? Він падав у моїх очах з кожним словом, з кожною фразою все нижче й нижче.

— Я цього не говорила. Не перекручуйте слова. Просто не можна категорично заявити дітям… - я робила останню спробу пояснити ситуацію, але мене нахабно перебили.

— Дітям? Ха! Ця дура ваша відмінниця, що звикла до потурань з боку вчителів, не диктуватиме мені, що я повинен робити на своїх уроках. Учитель тут я, що хочу, те й роблю.

Як кажуть діти, це був «фініш» із переворотом головного автомобіля  прямо в кювет. Я зрозуміла, що приперлася до чужого монастиря зі своїм статутом, тому вирішила йти й пояснювати ситуацію навіть не завучу, а одразу директору.  У цього немає компромісів, є «я так вирішив, бо я так хочу!»  Зрозумівши, що таку людину мені треба обходити десятою дорогою, поспішила зникнути.

 — Зрозуміло, Валерію Семеновичу. Вибачте, що потурбувала, - я встала, щоб якнайшвидше розчинитися в нетрях шкільних лабіринтів (і хто тільки ці школи будує!), але почула зовсім іншим тоном:

— Та ну цю кончену школу й діточок-дегенератів. Може прогулялися б увечері з вами кудись? - він сидів і милувався сам собою. Так і підмивало кудись далеко парубка послати. Без перспективи повернення. Але ж я культурна.

— То вже якось без мене, Валерію Семеновичу, - скривила посмішку у відповідь, а про себе подумала, що таких козлів я відчуваю за кілометр і не підпускаю навіть на метр, щоб не засмерділи мій особистий простір.

Валерій Семенович якось різко перестав  потрапляти мені на очі, а коли я поговорила з директором про його утиск дівчаток, то й взагалі нажила собі ворога. Тепер усі питання, пов'язані з витівками молодого вчителя, я вирішувала лише через адміністрацію. Валерію Семеновичу уваги вистачало з боку моїх молодих колег, тому він не дуже переживав через мою відмову з ним прогулятися. Робив вигляд, що не переживав. Насправді ж, варто чоловіку відмовити, його інтерес  чомусь зростає. Дивні закони фізики.

Мене ж більше хвилювали нові учні мого класу, точніше їх адаптація у колективі. Борисюк Діма приїхав із сім'єю до діда, щоб мати можливість серйозно займатися спортом. Злегка зухвалий симпатичний хлопчина швидко скинув свою напускну пиху й порозумівся з 11-Б. Навіть виявив симпатію до Берецької Насті. Він мало бував у школі, весь час приносив записки від тренера, але намагався ретельно виконувати завдання всіх вчителів. 

Зовсім інша річ - Соколов Едік. Цей амбітний хлопець у мріях літав десь вище хмар, прагнув висот великого Пеле й рівнявся на Блохіна.  Дуже хотів бути великим футболістом. Тренер знайшов його в Харкові та вмовив батьків віддати до олімпійської школи. У своїй школі Едік був одночасно і мачо, і царем. А тут він потрапив до колективу, де ці титули зайняті. Причому зайняті незрозуміло поки що ким. Лідер цього колективу традиційно копав картоплю, тому Едіку хибно здалося, що в класі місце ватажка (хоча Вовка тягнув і на вождя, такий же патлатий і авантюрний) пустує. Йому натякали на можливість отримати по морді та вилетіти далеко від шкільного паркану, але Едік нікого не слухав і витворяв, що хотів. Мене спочатку він також серйозно не сприйняв. Я думаю, перевіряв, чи можна на голову зручно всістися й ніжки звісити. 

— Пане  Соколов, у вас чотири енки й ви не готові до самостійної, - повідомила я Едуарду, коли той відмовився писати самостійну роботу за Купріним.

1 ... 97 98 99 ... 182
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Практична педагогіка, Ксенія Демиденко», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Практична педагогіка, Ксенія Демиденко"